Craftcom > Windows > BartPE > Plug-ins
Verze pro tisk
Plugins

Reatogo General Repository (opravdu obsáhlá databáze, čítá na cca. 700 ks plugin):

Reatogo autoHelp plugins (jsou určeny pouze pro BartPE-XPE):

* Autor změnil způsob stahování pluginů ze svých stránek. Pokud máte starší verzi programu reatogoXPE, kde není dále uvedený soubor obsažen, musíte si nejdříve stáhnout soubor Getting_Started.exe a vložit do adresáře "plugin" v PEBuilder a spustit. Otevře se vám okno známe z autohelp.cmd, kde se vám zobrazí seznam všech plugin ke stažení. Zadáte požadované číslo a stisknete Enter, poté dojde ke stažení pluginu. Rovněž se současně vytvoří adresář "aspi" s aspi ovladačem a stáhne se soubor winpe-xpsp2-fix.reg pro odstranění problému s omezeným přístupem u XPSP2, o kterém jsem se již zmiňoval na konci rubriky BartPE-XPE, poté se soubor Getting_Started.exe automaticky přejmenuje na Get_Plugins.exe. Pro stažení dalších plugin proces opakujeme. Pokud používáte firewall nezapomeňte toto spojení povolit.

Další linky s pluginy :

Sherpya

Paraglider

bootcd.us

Collewijn

Joshua

Cool400

(pro všechny zájemce opravdu studnice informací):

911cd.net fórum

12.11.2005
Struční průvodci pro programy PEBuilder a ReatogoXPE nyní i v pdf podobě.

ReatogoXPE Czech

ReatogoXPE Slovak

PEBuilder Czech

PEBuilder Slovak

29.9.2006
Upravená verze CZ a SK nápovědy pro program PEBuilder. Pokud se vám v nápovědě programu špatně zobrazuje diakritika, stáhněte si tuto nápovědu dle lokalizace a nahraďte jí původní tj. C:\reatogo\help\czech nebo C:\reatogo\help\slovak.
Czech a Slovak

23.8.2005
Při příležitosti 4 měsíců provozu webu Craftcom, byl vydán český uživatelský manuál (help) PEBuilder_Help_CZ.chm pro program PEBuilder (Reatogo PE Builder), obsahující i Bonus v podobě obecných průvodců, které jsou rovněž součástí tohoto webu.

Tady naleznete rovněž některé mé vyrobené pluginy. Část jich už obsahuje i soubor autoHelp_xxxxx.cmd“ pro automatické překopírování programu do složky „files“ v pluginu.

* Dojde k překopírování pouze nutných souborů pro chod programu (bude automaticky zredukován podadresář Lang (cz , en) a Skin (default). Pokud požadovaný program nemáte standardně nainstalován budete muset zadat správnou cestu nebo si program překopírovat ručně.

Pokud požadovaný program nemáte standardně nainstalován budete muset zadat správnou cestu nebo si program překopírovat ručně.

** V níže uvedených pluginech je již v souboru .inf obsažena potřebná syntaxe pro vytvoření zástupců (start, plocha, panel snadného spuštění) a rovněž pro reatogoMenu. Bližší info v rubrice BartPE-XPE.

Pokud se chcete podělit o své vytvořené pluginy na programy nebo utility, které ještě nejsou vytvořeny nebo se jedná o novu nebo vylepšenou koncepci, mohu je přidat na tyto stránky.

Plugin musí být ale bez programu a obsahovat následující :

- soubor .inf,
- soubor .htm s nápovědou a odkazem na stažení programu,
- soubor .xml (není nutný, pokud je určen pouze pro verzi XPE),
- soubor .cmd (nutný pouze v případě, jedná se li o ramdisk nebo autostart plugin, případně autoHelp s potřebnou syntaxi pro překopírování programu do pluginu).

Pluginy ke stažení:

* U každého pluginu je uveden také shell, pro který je určen a tudíž funkční.

Stažení : Autor : Velikost : Shell : Popis :
Drivery
Drivers net Craft 874 KB XPE + Nu2Menu Univerzální balíček ovladačů pro síťové karty.
Audio D_CMI8738 Craft 1,94 MB XPE + Nu2Menu Audio Driver pro zvukové karty C-Media CMI8738/C3DX.
Audio
CDEx Craft 1,47 KB XPE + Nu2Menu Audio Ripper.* Je nutné mít na CD/DVD s BartPE / reatogoXPE také potřebné Aspi ovladače.
Exact Audio Copy Craft 1,98 KB XPE + Nu2Menu Audio Ripper.* Je nutné mít na CD/DVD s BartPE / reatogoXPE také potřebné Aspi ovladače.
1by1 Craft 1,53 KB XPE Skvělý a systémově nenáročný audio player s možností používat audio pluginy Winampu.
Video
mini FLV Player Craft 153 KB XPE Přehrávač flash souborů s příponou .flv. Pro správný chod programu je nutný rovněž plugin SW Flash.
BSPlayer Craft 2,51 kB XPE + Nu2Menu Video Player.
DVDShrink Craft 685 kB XPE + Nu2Menu DVD-Ripper.
Net
Maxthon Craft 2,88 kB XPE Povedený prohlížeč použivající jádro tolik odsuzovaného IE :o), nástupce MyIE.
BookMark Craft 1,16 kB XPE Tento plugin slouží jako provizorní řešení absence oblíbených položek v IE. Na ploše se vytvoří adresář BookMark se zástupci všech vašich oblíbených položek.
Sw_Flash Craft 60,8 kB XPE Plugin umožňuje přehrávání flash animací.
nPOP Craft 84,7 kB XPE + Nu2Menu Poštovní klient(doporučuji před vytvořením ISO souboru si nakonfigurovat POP3 a SMTP).
NetMeter Craft 3,04 kB XPE + Nu2Menu Program na měření objemu stažených a odeslaných dat. Obsahuje rovněž přehlednou statistiku.
HoverIP Craft 334 kB XPE + Nu2Menu Užitečná sada utilitek pro zjišťování různých nastavení, konfigurací a stavů týkajících se síťového připojení. Dokáže zobrazit IP nastavení, provést NsLookup dotazy, traceroute, ping a oskenovat porty.
MirandaIM Craft 363 kB XPE + Nu2Menu Miranda Instant Messenger je aplikace pro snadnou komunikaci, určená pro operační systém Windows, podporující nejen protokol ICQ, ale i MSN, AIM, Yahoo, IRC a další.
System
CZSupport Pavel 38,1 kB Nu2Menu Plugin pro podporu CZ fontů (řeší problém se špatným zobrazování českých fontů). Je určen pouze pro verzi BartPE nikoliv pro balíček reatogoXPE!
DTemp Craft 95,4 kB XPE Utilitka pro zobrazování teploty HDD vsystray.
NirsoftUtilities Craft >114 kB XPE + Nu2Menu Plugin obsahuje následující utility :
AdapterWatch - zobrazuje užitečné informace o vašich síťových kartách jako je IP adresa, Hardwarová adresa, DNS, aktuální přenosová rychlost, a jiné. Umí zobrazovat taky TCP/IP/UDP/ICMP statistiky. (čeština - bob57_cz)
CurrPorts - zobrazuje seznam všech spuštěných TCP/IP a UDP portů na vašem počítači, popř. jejich ukončení nebo vytvoření seznamu v html souboru. (čeština - Craft)
ServiWin - utilitka, která zobrazuje seznam všech běžících služeb na vašem počítači a rovněž i zobrazit jejich popis. Umí je spustit, pozastavit, nebo pokračovat, obdobně jako položka "Služby" známa např. z winXP. (čeština - Craft)

* 3.12.2005 Přidána česká lokalizace pro uvedené utility. Soubor s češtinou stačí dekomprimovat (rozbalit) a vložit do adresáře files v pluginu.

FontsRock Craft 328 kB XPE Tento plugin jsem si vytvořil pro rozšíření nabídky fontů pro využití především v OpenOffice. Plugin už obsahuje fonty populárních "rockových" skupin. Plugin lze samozřejmě rozšířit o vlastní písma a to tak, že potřebné fonty se pouze nakopírují do složky files a provede se jednoduchá editace v souboru "fontsrock.inf".
WDDLGDiagnostic Craft 304 kB XPE + Nu2Menu Western Digital Data LifeGuard Diagnostics HDD. Jak již název napovídá, jedná se o diagnostickou utilitu pro HDD Western Digital.
CurrProcess Craft 40,2 kB XPE + Nu2Menu CurrProcess je free alternativa programu DLLShow, která dokáže zobrazit veškeré běžící procesy ve vašem operačním systému Windows. To ale samozřejmě není všechno, tato utilitka ke každému procesu zjistí a ukáže používané dynamické knihovny - soubory s koncovkou .dll, rovněž umožňuje ukončit proces, výpis procesů a návaznosti do txt nebo html souboru.
RegSupreme Craft 3,25 kB XPE + Nu2Menu Dobrý a přitom jednoduchý čistič registrů, obsahuje i češtinu.
Refresh Craft 3,82 kB XPE Plugin pro snadnou změnu rozlišení monitoru (ReatogoXPE).
MonitorTest Craft 256 kB XPE + Nu2Menu MonitorTest obsahuje utility LCDtest a LCDTester pro test monitoru nebo LCD na vadné body.
StraightMark 2005 Craft 154 kB XPE + Nu2Menu StraightMark 2005 je benchmark processor utilita pro testování rychlosti procesoru.
MemTest Craft 13,3 kB XPE + Nu2Menu MemTest je utilita určená pro test paměti RAM.
Záchrana dat
DriveRescue Craft 744 kB XPE + Nu2Menu Program na záchranu dat na HDD (CZ).
Restoration Craft 159 kB XPE + Nu2Menu Program na obnovu dat na HDD (CZ).
Ostatní
DeepBurner Craft 3,04 kB XPE + Nu2Menu Free vypalovací software (program je i v CZ lokalizaci).
SVPTools Craft 2,19 MB XPE + Nu2Menu Obsahuje programy Adaware, Stinger a IBProcMan (Stinger je vhodné před použitím aktualizovat, Adaware vpřípadě online připojení není potřeba aktualizovat., lze to provést až při spuštění programu vBartPE-XPE).
Avast! Virus Cleaner Craft 356 kB XPE + Nu2Menu Free utilita pro odstraňování virů (viz. soubor Avast!.htm v pluginu). Nejedná se o antivirový program Avast! Home.
FreeCommander Craft 2,59 kB XPE + Nu2Menu Freewarová alternativa TotalCommandera (program obsahuje i češtinu).
VallenJPegger Craft 2,64 kB XPE + Nu2Menu Prohlížeč obrázků, který umožňuje prohlížení více než 40 různých formátů. Samozřejmostí jsou základní funkce jako kopírování, rotace, změna rozměrů atd. Program navíc obsahuje jednoduchý MP3 přehrávač s podporou editace ID3 tagů. Podporuje i CZ.
Foxit PDF Reader 1.3 Craft 1,11 MB XPE + Nu2Menu Prohlížeč PDF dokumentů v CZ lokalizaci.
Spre32 Craft 1,69 kB XPE + Nu2Menu Slušná light náhrada Excelu umožňující daleko více než jenom pouhé prohlížení (je i vCZ lokalizaci).
IrfanView Craft 584 kB XPE + Nu2Menu (Program obsahuje i češtinu).
Regshot Craft 29,9 kB XPE + Nu2Menu Utilitka pro zjištění změn v systémových registrech Windows. Po prvním prohledání registrů program zjistí, aktuální stav. Po libovolném čase lze spustit druhé prohledávání, program poté oba výsledky porovná a v přehledném reportu ve formátu TXT nebo HTML vám vypíše všechny provedené změny.
ABC Craft 1,51 MB XPE + Nu2Menu Umožňuje snadno porovnat obsah dvou adresářů včetně souborů v podadresářích.
CloneSPY Craft 326 kB XPE + Nu2Menu Aplikace pro vyhledávání a odstraňování duplicitních souborů.
Converse Craft 333 kB XPE + Nu2Menu Slouží k převodům různých jednotek navzájem (CZ).
HoverSnap Craft 363 kB XPE Program pro snímání celé obrazovky, pracovní plochy nebo jen aktivního okna. Ukládat lze do souborů JPG, BMP, PNG a GIF.
IconViewer Craft 261 kB XPE + Nu2Menu Výstižný název.
Remdiak Craft 165 kB XPE + Nu2Menu Jednoduchá utilita, tvůrce PSPadu J.Fialy, která umožňuje odstranit diakritiku ze jmen souborů v zadaném adresáři (i včetně podadresářů), odstraní z názvů podtržítka a mezery, nahradí podtržítka mezerami a naopak.
SplitJoin Craft 49,7 kB XPE + Nu2Menu Program umožňuje velký soubor rozdělit na více částí a následně zase z těchto částí vytvořit původní soubor. Můžete si přitom nastavit na jak velké části má program soubor rozdělit.
Uptime Craft 97,4 kB XPE + Nu2Menu Utilitka na měření času jak dlouho je spuštěný PC (Windows).
Vypinac Craft 307 kB XPE + Nu2Menu Utilita na vypnutí PC v nastavený čas uživatelem.
ZipFix Craft 33,6 kB XPE + Nu2Menu Utilita na opravu poškozených zip souborů.
APDS Craft 1,66 kB XPE All Phones Data Suite je program pro správu telefonních seznamů a SMS pro většinu telefonů na našem trhu. Program umí pracovat s telefonními seznamy (editace, zálohování atd.) a SMS (posílání, čtení, zálohování) telefonů Alcatel, Bosch, Ericsson, Motorola, Nokia, Panasonic, Philips, Siemens, Sony a SonyEricsson.
Bosskey Craft 5,89 kB XPE Utilitka, která dokáže vytvořit až 10 desktopů.
NameIt Craft 1,73 kB XPE + Nu2Menu Program pro hromadné přejmenovávání a kopírování souborů. Umí vložit řetězec na libovolnou pozici ve jménu souboru, odstranit řetězec od určité pozice, nahradit výskyt řetězce jiným, vložit do jména datum a čas v definovaném formátu, odstranit diakritiku, změnit velikost znaků, zvyšovat/snižovat číslo obsažené ve jménu souboru a nebo ho zarovnávat nulami na určený počet číslic a konečně také přejmenovávat a kopírovat soubory připojením číselného indexu.
Pixie Craft 20,1 kB XPE + Nu2Menu Pixie je dosti šikovná utilitka, která vám po najetí myší na jakoukoli barvu na obrazovce, sdělí její hodnotu v RGB, CMYK, HSV nebo hexa verzi a ukáže aktuální pozici kurzoru v XY souřadnicích.
HashCalc Craft 185 kB XPE + Nu2Menu Rychle a snadno použitelná kalkulačka pro kontrolní součty MD2, MD4, MD5, SHA-1, SHA-2( 256, 384, 512), RIPEMD-160, PANAMA, TIGER, ADLER32, CRC32.
JPEGResizer Craft 493 kB XPE + Nu2Menu JPEGResizer je utilita pro změnu výsledné velikosti JPG souborů.


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 108.811 ms