Craftcom > Windows > Multiboot CD > Multiboot > Potvrzení výběru
Verze pro tisk
Grafické menu pro Multiboot CD - (verze s potvrzením výběru)

Grafické menu s potvrzením výběru

V dnešním pokračování si ukážeme, jak doplnit naše grafické menu pro Multiboot CD o potvrzování. Vše je připraveno v archivu grafmenu2. Rozbalte obsah grafmenu2.zip do složky boot (přepište cdshell.ini touto novou verzí).


Jak to pracuje?

Textová část menu zůstala beze změny (tj. bez potvrzování), v grafické části menu používáme proměnnou BootWhat pro uložení zvolené položky z menu. Zavoláme podprogram YesNo, jehož úkolem je čekat na stisk kláves Enter nebo Escape (ostatní klávesy ignoruje).


Je-li stisknuta klávesa Enter, pak se bude bootovat zvolená položka; je to provedeno skokem (příkaz goto) na návěstí definované obsahem proměnné BootWhat. Pokud je stisknuta klávesa Escape, pak se vykreslí menu (aby se odstranil "potvrzovací dialog") a vracíme se zpět na místo, odkud byl podprogram volán (hlavní smyčka čekající na stisk klávesy).

* Potvrzovací dialog není nastaven pro restart PC, vypnutí PC, přepnutí do konzoly CDShellu a přepnutí do textového menu. Pokud ho chcete přidat i pro tyto volby, upravte si cdshell.ini

** V grafickém menu (obrázek menu.gif) není třeba dělat žádné úpravy, vše se řeší změnou souboru cdshell.ini a dalším obrázkem obsahujícím potvrzovací dialog (soubor confirm.gif).

Za pozornost děkuje Pavel

© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 99.806 ms