Craftcom > Windows > BartPE > BartPE RAM/HDD/USB > BartPE RAM
Verze pro tisk
BartPE bootující do paměti


V tomto návodu si ukážeme vytvoření upravené verze BartPE, které po nabootování načte celý obsah CD do operační paměti RAM.

Výhodou takového řešení je použití na PC s jednou CDRW mechanikou, kdy potřebujeme vypálit data na CD. V běžné verzi BartPE neuspějeme: pokud vysuneme CD s BartPE, celý systém se zhroutí. Naše verze, BartRAM funguje skvěle i při vysunutí CD ze kterého jsme nabootovali.

* Tento návod je určen pouze pro verzi BartPE, nikoliv pro XPE.
** Cílem tohoto návodu není integrace pluginu pro vypalovací SW, jako je např. Nero, CDBurner a další ...
*** Dodržujte prosím přesně názvy jednotlivých souborů (přesně tak jak jsou uvedeny, včetně malých/velkých písmen).


Vytvoření finálního BartPE provedeme podle návodu:

1). Vytvoříme složku, do které rozbalíme program PEBuilder, např. C:\BartRAM

2). Spustíme PEBuilder, vybereme jen nezbytně nutné pluginy, aby iso bylo co nejmenší (celý obsah CD se při bootování uloží do paměti RAM). Pro tyto (testovací) účely byly zvoleny pluginy: A43, Nu2Menu,Nu2Shell, Ramdisk [QSoft], Serial Mouse, StartUp Group (žádný z nich není upravován, ponecháno jejich výchozí nastavení)

3). Jako zdrojové CD je použito WinXP Pro CZ SP2 (stačí použít WinXP SP1)

4). Nezaškrtněte "Create iso image" (budeme měnit jeden soubor) a klepněte na Build.

5). Po úspěšném vytvoření souborů BartPE do cílové složky (C:\BartRAM\BartPE\) ve složce system32\drivers (tj. v našem případě C:\BartRAM\BartPE\i386\system32\drivers) nahraďte soubor ramdisk.sys souborem se stejným názvem, staženým z našeho zip archivu BartRAM.zip.

6). Vytvoříme iso soubor v PEBuilderu, příkazem Build ISO z nabídky Builder (klávesová zkratka F5), vytvořené iso přejmenujte na INRAM.ISO (všechna písmena velká)
Takto vyrobený obraz INRAM.ISO ještě nepoužijeme k bootování, bude uvnitř jiného obrazu, který vytvoříme v následujících krocích :

7). Vytvoříme složku pro finální CD BartRAM (C:\RAMPE).
* Umístění a název adresáře je nutné dodržet, z důvodu syntaxe obsažené v souboru BartRAM.cmd (v jiném případě je nutné provést jeho editaci).

8). Do této složky rozbalte obsah archivu BartRAM.zip (kromě souboru ramdisk.sys - ten jsme použili při vytvoření INRAM.ISO).

9). Do této složky (C:\RAMPE) nakopírujte právě vytvořené INRAM.ISO a spusťte soubor BartRAM.cmd, který vytvoří finální BartRAM.ISO


A jsme hotovi!
Vytvořili jsme soubor BartRAM.ISO (obsahuje INRAM.ISO), z něhož vytvoříme potřebné bootovací CD, které nabootuje do paměti a poté můžeme CD vysunout z mechaniky.

Mějte na paměti, že k využití takového BartPE je třeba mít na PC dostatečné množství paměti (za minimum lze považovat 256MB za předpokladu použití jen těch nejzákladnějších plugin).


Hodně úspěchů a zábavy přeje Pavel a Craft.


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 101.921 ms