Craftcom > Windows > BartPE > BartPE RAM/HDD/USB > BartPEonHDD
Verze pro tisk
BartPE on HDD


BartPE a ReatogoXPE na pevném disku

Postup přenesení (instalace) BartPE na pevný disk není nijak složitý. Vše bude vysvětleno s využitím PEBuilder verze 3.1.3. Návod není psán jako podrobný se všemi možnostmi, slouží jen jako seznámení ...

A). Instalace BartPE na disk ve fyzickém počítači

Verze BartPE 3.1.3 obsahuje plugin "peinst", který řeší instalaci BartPE na pevný disk. BartPE může být instalován jako jediný operační systém nebo jako druhý současně s WinXP. V tomto postupu si ukážeme instalaci BartPE na prázdný oddíl, tj. BartPE bude jediný operační systém.

Vytvoříme BartPE běžným způsobem, není nutné vytvářet výsledný iso soubor. Ve výstupní složce BartPE (tam kde nám pebuilder vytvořil soubory) vyhledáme složku Programs\PEInst a spustíme program peinst.cmd.

Zvolíme položku 1) Change source path, tj. nastavíme cestu k souborům BartPE. Zadáme cestu ke složce, ve které jsou složky i386 a Programs vytvořené pebuilderem.

Zvolíme položku 2) Change target path, tj. nastavíme cestu, kam budeme BartPE instalovat.

* Tento případ je jen pro ilustraci; aby bylo možné bootovat z oddílu označeného jako D:, musíme zajistit, aby byl tento oddíl aktivní.

Zvolíme položku 5) Install BartPE to D:, následuje další menu:
1) Install BartPE files to D: použijeme v případě, kdy bude BartPE jako jediný operační systém na disku D:
2) Install PE-loader in D:\boot.ini použijeme v případě, kdy použijeme BartPE jako druhý operační systém a po nabootování si vybereme z textového menu v souboru boot.ini.

Po vybrání volby 1) začne peinst instalovat BartPE na vybraný oddíl (v tomto případě disk D:).


* Instalace BartPE je o něco víc než jen prosté kopírování souborů a složek, neprovádějte ji tedy ručně, ale vždy využijte plugin peinst.

** BartPE můžeme instalovat i na PC, kde bude jako jediný operační systém na disku C:; v takovém případě vytvoříme iso soubor a vypálíme na CD, ze kterého nabootujeme BartPE a spustíme instalaci (Programs\PEinst) z CD. Je lepší již mít aktivní primární oddíl na disku; nicméně to není podmínka: volba 4) Create, delete partition(s) se postará o potřebné vytvoření a formátování oddílu ... Pak logicky instalujeme na disk C:, tj. ve volbě 2) Change target path nastavíme C:

B). Instalace BartPE na disk ve virtuálním počítači

Postup instalace pro virtuální počítač ve VMware se v zásadě neliší od postupu na fyzickém PC. Ve virtuálním PC potřebujeme mít na disku oddíl naformátovaný souborovým systémem FAT32nebo NTFS, nastavený jako aktivní. Docela vhodným řešením je si tento virtuální disk "přimountovat" do fyzického PC a provést instalaci BartPE (postup pro "přimountování" virtuálního disku najdete v tomto článku, v části B; nebo ještě lépe v tomto článku ze stránek Craftcomu.

C). Instalace ReatogoXPE

Do složky plugin v Reatogo si nakopírujte peinst (např. z PEBuilder 3.1.3) a nastavte ho jako aktivní, tj. v souboru peinst.inf bude řádek Enable=1

Vytvoříme ReatogoXPE běžným způsobem a postupujeme podle výše uvedeného návodu s tím rozdílem, že ve svých WinXP (na PC kde vytváříte Reatogo) přejděte do složky C:\WINDOWS\system32a najděte soubor emptyregdb.dat, který nakopírujte na disk, kam instalujete Reatogo, do složky \minint\system32 (jinak nebude Reatogo funkční!).

* Postup je převzat z 911.cd.net fóra, jehož autorem je "klaatu".


Tento článek je relativně stručný, nicméně lze podle něj BartPE (úspěšně) instalovat :-).

Pavel


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 105.571 ms