Craftcom > Windows > Virtualizace > VMWare
Verze pro tisk
VMware


VMware je aplikace, pomocí které ve fyzickém počítači vytvoříme počítač virtuální. Jeho využití je např. pro „nacvičení“ instalace operačního systému, dělení disku na více oddílů (Partition Magic), zálohování oddílu (Ghost) ...

Začněme představením VMware: po jeho spuštění uvidíme něco takového.

Vytvoření virtuálního PC začneme příkazem New Virtual Machine z nabídky File.

Spustí se průvodce, který nám v maximální možné míře usnadní naši práci.

V dalším kroku si můžeme vybrat typické nebo vlastní nastavení. V našem případě vybíráme typické nastavení, tj. volba Typical.

V následujícím seznamu vybereme operační systém, který budeme na virtuální počítač instalovat. Tato volba však nemá na pozdější instalaci žádný vliv; je zde zejména kvůli přehlednosti. My instalujeme Windows XP ...

Protože virtuálních počítačů můžeme vytvořit více, pro každý musíme zvolit jeho jméno.

V dalším kroku máme možnost zapojit virtuální počítač do sítě; v našem případě tak neučiníme, proto volba Do not use a network connection.

Důležitým nastavením je velikost pevného disku virtuálního počítače, který bude emulován souborem na disku v počítači fyzickém. Samotný systém Windows XP potřebuje (v závislost na SP1 a SP2) více než 1GB.

Náš počítač „Moje XP“ je právě vytvořen. V případě potřeby dalšího nastavení HW klepneme na odkaz Edit virtual machine settings.

Nastavení HW (pokud je třeba) se provede v tomto dialogu. Nejčastěji budeme asi nastavovat množství operační paměti (v krocích po 4 MB). Tlačítko Add slouží k přidání HW (druhý disk, ...), tlačítko Remove k odstranění HW (Audio, ...).

Náš virtuální počítač bude potřebovat operační systém. Jeho instalaci je možné spustit buď „namapováním“ fyzické CD-ROM (DVD-ROM) mechaniky ve fyzickém PC nebo ISO obrazem instalačního CD.

Klepnutím na 3 tlačítko zleva (na panelu pod hlavní nabídkou) zapneme virtuální počítač. Ten bude na vstup z klávesnice reagovat až po poklepání myší do jeho okna.

Změnu pořadí bootování nastavíme po stisku klávesy Escape.

A tady už bootujeme z instalačního CD Windows XP ...


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 97.371 ms