Craftcom > Windows > World Community Grid
Verze pro tisk
Projekt na podporu lidského Genomu (Human Proteome Folding Project)

www.craftcom.net

Při projíždění informační dálnice, jakým je právě internet jsem poznal i tento zajímavý a záslužný projekt, který není jenom o počítačích, ale především o nás o lidech a ochotě pomoci a podpořit správnou věc.

Předem chci upozornit, že se nejedná o žádný Hoax, ani nehrozí žádné nebezpečí co se vašeho PC týče. Rovněž vidět za vším jenom finanční stránku věci není zde na místě.

Tento projekt se snaží zajistit vědcům zabývající se výzkumem zhoubných nemocí potřebná data (výpočty) a specifikovat tak biologické funkce všech lidských bílkovin, díky čemuž se může urychlit vývoj potřebných léků proti nemocem jako je rakovina, HIV/AIDS, SARS nebo malárie. Do projektu je rovněž zapojeno IBM Corporation, United Devices, Semiconductor Industry Association, United Way of New York City, Information Technology Association of Canada, Marist College….viz. stránka projektu.

Třeba se to jednou podaří najít účinný lék proti nemoci jako je právě rakovina a zastavit tak její nemalý vzestup na celém světě, která ovlivňuje životy nejen nemocných, ale i jejich blízkých. Přitom každý z vás na tom může mít svůj kousek zásluhy, zapojením se do tohoto smysluplného projektu, který nikoho nic nestojí, jenom vůli a ochotu pomoci.

A v čem to celé spočívá ?

Princip spočívá ve využití výpočetního výkonu počítačů připojených k internetu. Při boji se zhoubnými nemocemi vědci potřebují spočítat složité výpočty (zkoumají se proteiny). Tyto výpočty samozřejmě probíhají v patřičně zařízených vědeckých laboratořích na výkonných strojích. Výpočty jsou velmi složité a hlavně náročné na čas. Pro urychlení výpočtu je však možné využít právě výkon vašich počítačů. Pokračování zde

Stránka projektu:
http://www.worldcommunitygrid.org

Hrdina a skeptik je každý, ale pouze do té doby, než jej nemoc zasáhne přímo nebo někoho pro něj blízkého...

Craft


© 2005 - 2011 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakázáno.
Stránky vyhovují standardům: HTML 4.01 · CSS 2 · RSS 2
Čas zpracování: 97.741 ms