Windows XP Embedded, 14. časť: Makrokomponent z komponentov"
autor : Pavel   www.craftcom.net   (11.11.2005)

slovenský překlad : Marián Hikaník



V Target Designeri máme k dispozícii okrem jednotlivých komponentov i makrokomponenty, čo sú špeciálne „makrá“ zložené z dvoch alebo viacerých komponentov. Ich použitie je výhodné, pretože združujú komponenty, ktoré k sebe „patria“ a ako celok zaisťujú určitú funkciu. Typickým predstaviteľom makrokomponentu je naše vlastné makro vytvorené z definície HW cieľového PC, viď článok Makrokomponent z HW.

V tomto článku si ukážeme, ako vytvoriť vlastný makrokomponent z komponentov obsiahnutých v databáze, ktoré používame v Target Designeri.



A).
makrokomponent pre češtinu

Vytvoríme si makro SW_Czech_Support, ktoré bude obsahovať všetky komponenty pre češtinu s tým, že pri pridaní takého makra do projektu v Target Designeri sa bude dať zvoliť, ktoré komponenty použijeme a ktoré nie.

Spustíme Component Designer (ak máte spustený Target Analyser, ukončite ho) a príkazom New z ponuky File vytvoríme nový súbor. Rozbalíme obsah nového komponentu a v časti Components klikneme pravým tlačidlom a vyberieme príkaz Add Component.


V riadku Name zmeníme názov na SW_Czech_Support.


Nastavíme parameter Visibility na hodnotu 100 a zašktneme Macro componnet (vytvárame makro).


Začneme pridávať jednotlivé komponenty pre češtinu:


Najjednoduchší spôsob je vložiť do riadku Search: text „czech“ (bez úvodzoviek) a každý komponent, ktorý sa nám nájde pridať poklikaním. Výsledok môže vyzerať takto:


* Ak ste v priebehu aktualizácie Studia z verzie 1 na verziu 2 ponechali databázu komponentov z verzie 1, nájdu sa v niektorých prípadoch 2 komponenty s rovnakým názvom; v tomto prípade vyberte komponent s vyšším číslom revízie (Rxxx), viď nasledujúci obrázok:


Ak chceme mať možnosť si vybrať, ktoré z komponentov obsiahnutých v makre pridáme do každého projektu, vo vlastnostiach makra, v riadku Prototype klikneme na tlačidlo Browse a pridáme komponent Selector prototype component.

Uložíme makro do súboru SW_Czech_Support.sld.


Ukončíme Component Designer a spustíme Component Database Manager. Klikneme na tlačidlo Import a vyhľadáme náš súbor SW_Czech_Support.sld, kliknutím na Import započneme jeho vkladanie do databázy komponentov. Ak všetko prebehlo úspešne, dostaneme nasledujúcu správu:


Spustíme Target Designer a overíme, že naše makro je pripravené na použitie:


Pridáme makro do projektu a zobrazíme si nastavenie v časti Settings (na obrázku je iba časť komponentov):


Ak je pri komponente zaškrtávacie políčko, pridá sa do projektu; ak chceme niektorý z komponentov v makre vynechať (nezahrnúť do projektu), odstránime zaškrtnutie.

Na záver predkladám hotový súbor s makrom SW_Czech_Support.sld.



B). makrokomponent pre myš

Rovnakým spôsobom ako v predchádzajúcom príklade vytvoríme makro pre myš, ktoré bude obsahovať komponenty s ovládačmi pre najrozšírenejšie myši. Do makra pridáme napr. nasledujúce komponenty:
Genius USB Mouse, Logitech PS/2 Port Mouse, Logitech Serial Mouse, Microsoft PS/2 Mouse, Microsoft Serial Mouse, Microsoft USB IntelliMouse, Microsoft USB Wheel Mouse Optical, PS/2 Compatible Mouse, Standard PS/2 Port Mouse, Standard Serial Mouse

Opäť je vhodné v riadku Prototype kliknúť na tlačidlo Browse a pridať komponent Selector prototype component (aby sa dali vybrať len niektoré komponenty). Pretože na postupe vytvorenia makra sa nič nemení, predkladám hotový súbor s makrom HW_Mouse_Collection_1.sld bez ďalšieho popisu.



Pavel

© 2005 - 2007 Pavel Kříž, www.craftcom.net