Grafické menu pro Multiboot CD   (verze s potvrzením výběru)
autor : Pavel   www.craftcom.net   (4.4.2006)


Grafické menu s potvrzením výběru

V dnešním pokračování si ukážeme, jak doplnit naše grafické menu pro Multiboot CD o potvrzování. Vše je připraveno v archivu grafmenu2. Rozbalte obsah grafmenu2.zip do složky boot (přepište cdshell.ini touto novou verzí).Jak to pracuje?


Textová část menu zůstala beze změny (tj. bez potvrzování), v grafické části menu používáme proměnnou BootWhat pro uložení zvolené položky z menu. Zavoláme podprogram YesNo, jehož úkolem je čekat na stisk kláves Enter nebo Escape (ostatní klávesy ignoruje).
Je-li stisknuta klávesa Enter, pak se bude bootovat zvolená položka; je to provedeno skokem (příkaz goto) na návěstí definované obsahem proměnné BootWhat. Pokud je stisknuta klávesa Escape, pak se vykreslí menu (aby se odstranil "potvrzovací dialog") a vracíme se zpět na místo, odkud byl podprogram volán (hlavní smyčka čekající na stisk klávesy).


*
Potvrzovací dialog není nastaven pro restart pc, vypnutí pc, přepnutí do konzoly CDShellu a přepnutí do textového menu. Pokud ho chcete přidat i pro tyto volby, upravte si cdshell.ini

** V grafickém menu (obrázek menu.gif) není třeba dělat žádné úpravy, vše se řeší změnou souboru cdshell.ini a dalším obrázkem obsahujícím potvrzovací dialog (soubor confirm.gif).


Za pozornost děkuje Pavel

 

© 2006 Pavel Kříž, www.craftcom.net