pridať k obľúbeným | kontakt

   

» MULTIBOOT CD

 
Grafické menu pre Multiboot CD   (verzia s potvrdením výberu)
autor : Pavel   www.craftcom.net   (4.4.2006)

slovenský preklad : Marián Hikaník   ( www )


Česky          Slovensky

Verzia pre tlač

Grafické menu s potvrdením výberu

V dnešnom pokračovaní si ukážeme, ako doplniť naše grafické menu pre Multiboot CD o potvrdzovanie. Všetko je pripravené v archíve grafmenu2. Rozbaľte obsah grafmenu2.zip do zložky boot (prepíšte cdshell.ini touto novou verziou).Ako to pracuje?


Textová časť menu zostala bez zmeny (tj. bez potvrdzovania), v grafickej časti menu používame premennú BootWhat pre uloženie zvolenej položky z menu. Zavoláme podprogram YesNo, ktorého úlohou je čakať na stlačenie klávesy Enter alebo Escape (ostatné klávesy ignoruje).
Ak je stlačená klávesa Enter, tak sa bude bootovať zvolená položka; je to prevedené skokom (príkaz goto) na návestie definované obsahom premennej BootWhat. Ak je stlačená klávesa Escape, tak sa vykreslí menu (aby sa odstránil "potvrdzovací dialóg") a vrátime sa späť na miesto, odkiaľ bol podprogram volaný (hlavný uzol čakajúci na stlačenie klávesy).


*
Potvrdzovací dialóg nie je nastavený pre reštart PC, vypnutie PC, prepnutie do konzoly CDShellu a prepnutie do textového menu. Ak ho chcete pridať i pre tieto voľby, upravte si cdshell.ini

** V grafickom menu (obrázok menu.gif) nemusíte robiť žiadne úpravy, všetko sa rieši zmenou súboru cdshell.ini a ďalším obrázkom obsahujúcim potvrdzovací dialóg (súbor confirm.gif).


Za pozornosť ďakuje Pavel.


>>Pridať komentár k článku<<
 

© 2006 - 2007 Pavel Kříž, www.craftcom.net

< späť <

 

   
         
             

© 2005 - 2007 Craft, craftcom.net
Všechna práva vyhrazena.
Šíření a kopírování textů, obrázků a jiných záznamů je bez předchozího souhlasu zakazáno.