Craftcom
Pátek, 29.03.2024, 07:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Obecně  (Přečteno 4202 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« kdy: Středa, 14.12.2005, 23:14 »

Citace: "vlasto"
pro:bob57_cz.
Ahoj,
než začnu instalovat prosím poradit.Je mi to jasné s tou instalací po jednotlivých harddiscích.Když tam necham oba dva systemy, tak jak se vytvoří to startovací menu?Budu ho muset udělat nebo se tam objeví?Jestli tomu rozumím tak by už měli pracovat každý system, zvlášť.Když jsem to instaloval tak jsem dával příkaz na instalaci na samostatném disku.Nevím proč se to zmotalo.
Ještě k tomu total uninstalu.Stahnul jsem si novou letošní verzi/je to teda shareware/a zdá se mně,že se tam dají přes něj nainstalovat už instalované programy.Nevím ale jak pak dál.
ahoj
vlasta a dík Úsměv


Ad:http://www.craftcom.net/18_forum/viewtopic.php?t=62
Začneme od začátku.
Na jednom HDD může být současně nainstalováno více OSs.
Každý OS však musí být nainstalován na filesystému, s kterým umí pracovat a tento spravovat.
Pro OSs z řady Windows jsou to souborové systémy FAT(FAT16), FAT32, NTFS a u disket FAT12.
Každý OS může mít svou vlastní part. nebo může být i více OSwin ve stejné partitions.
Nyní si popíšeme jednoduše uspořádání OS ve vlastních parts.
Pokud chci na PC nainstalovat MS-DOS (6.22 nejznámější) a k němu nástavbou Windows 3.11 (WFW) musím jej nainstalovat jako první do primární partitions s FAT. Všechny soubory jsou v  C:\ .
Jako druhý OS mohu pak nainstalovat další OSwin 9x.
Pro multiboot je nutné použít win95B nebo win98SE, které umí i FAT32. Starší verze neumí vytvořit multiboot DOS/win9x.
Pro tento OS si vytvořím druhý oddíl - rozšířený = D:\. Do něj se pak nainstaluje nová kopie Windows. Startovací soubory pro tento OS však nebudou v D:, ale na C:.
Abychom mohli mít při startu počítače zobrazeno výběrové menu, musíme trochu poupravit soubor MSDOS.SYS v sekci
[Options]
Logo=0
BootMenu=1
BootMenuDelay=30
BootMenuDefault=1

BootMulti=1
BootGUI=1
DoubleBuffer=1
AutoScan=1
WinVer=4.10.2222

Po uplynutí prodlevy 30s nastartují automaticky win9x, pokud při zobrazení menu nevybereme volbu 7 pro DOS.

Jako další OS mohu do dalšího oddílu E:\ (FAT32/NTFS) nainstalovat některý z řady "NT" (win2k/XP).
Opět se systém nainstaluje komplet do vlastního oddílu s výjimkou startovacích souborů, které budou opět v C:\.
Instalací bude automaticky vytvořen multiboot 2k/9x, výběrové menu se zobrazí automaticky při startu PC s prodlevou 30s a předvolbou nejnovějšího OS (menu je v textovém souboru boot.ini).
Stejným způsobem lze do dalších oddílů přidávat další kopie win2k,XP,2003...
Nelze však přidávat kopie více OS 9x !! Pro správu více OS 9x jsou zapotřebí externí nástroje
( XOSL http://www.craftcom.net/18_forum/viewtopic.php?t=66, AcronisOSselector, AddAWins,...)
nebo  znalost práce s dávkovými soubory v DOS.
V tuto chvíli se zde nezabýváme kombinací s jinými OS (Lnx,Unix,...).
Pro bezproblémový automatický vznik multiboot je zapotřebí dodržet postup instalací v daném pořadí, nelze systémy instalovat napřeskáčku, lze však kterýkoliv vynechat. To znamená, že vyšší - novější se postará i o ten nižší - starší.
Pořadí instalací:
1. DOS (MS-DOS) + WFW
2. win9x
3. win2k
4. winXP
5. w2003
6. Lnx   (úmyslně vynechán Longhorn/Vista "64b")
...
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!