Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 11:05 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: 1 2 [3]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Multiboot flashdisk s Win7PEx86 a Win7PEx64  (Přečteno 35099 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Ventero
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #30 kdy: Neděle, 24.04.2016, 12:04 »

Tak já jsem v tomhle konkrétním směru jen takovej malej občasnej koníčkář, kterej si chce udělat pár pomůcek  Mrknutí  Ale dík za povzbuzení a za tip. Jak přijedu dom, tak se na to kouknu.

Prosímtě, koukal jsi se na ten Clover? Jestli by jsi z toho nepochopil víc? Nějak jsem se v tom nezorientoval. Pochopil jsem to jako GUI rozhraní pro multiboot, ale jak tam něco přidat a vůbec jak s tím pracovat jsem nepojmul. Návody, co mají na stránkách projektu mi opravdu nepřišli dobře strukturované a srozumitelné. V podstatě bych to ani nepovažovál za návody - spíš jen příručky ...

Samozřejmě, že se pak podělím, se svými postřehy via G2  Úsměv
Zaznamenáno
normin
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 135


Zobrazit profil
« Odpověď #31 kdy: Neděle, 24.04.2016, 17:49 »

@ Ventero,

ten Clover je taková obdoba rEFIt (navazuje na něj). Myslím, že pro použití na flešce není příliš vhodný a spíš se zaměřuje na instalaci a spouštění sytému v režimu EFI na základovkách s BIOS. Asi bych si ho nezvolil.
Zaznamenáno
Ventero
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #32 kdy: Neděle, 24.04.2016, 21:55 »

Aha - tak to jo. Trochu jsem si to tak myslel.

Už jsem trochu koukal na tu tvou šablonu a vypadá to slibně. Je to trochu složitější na strukturu, ale časem se v tom orientovat půjde. Něco je mi tam jasné hned, něco tápu. Třeba jsem tam nevysledoval plně cestu k těm tvým PEčkům, ale to bych asi taky nakonec dodrtil.

Odkud jsi čerpal? Nějaký link na zdroj? Jestli tam není pro začátek nějaký jednodušší základ (jednodušší šablona) a nějaké pojednání
Zaznamenáno
normin
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 135


Zobrazit profil
« Odpověď #33 kdy: Pondělí, 25.04.2016, 18:36 »

@ Ventero

Toto už bylo hotové řešení. Proto jsou tam některé soubory zbytečné. Vzal jsem z toho jen tu strukturu (částečnou). Ale myslím, že je to docela použitelné jako vzor. Chce to zkoušet a sledovat, co to dělá. Taky nad tím ještě hloubám - jednou se mi v tom podařilo spustit x86 systém v EFI, potom jsem to dál upravoval a už jsem to nezopakoval.
Někdy je to docela alchymie  Úsměv
Hlavně si musíš sledovat cesty v BCD (ty se někdy nazývají různě   Mrknutí ). Některé ty bootmanagery jsou patchnuté na konkrétní cesty - to už je těžší rozkódovat. Vidíš, že stačí pracovat jen v adresáři EFI a neřešit žádné způsoby bootování.
No chce si s tím pohrát ...
« Poslední změna: Pondělí, 25.04.2016, 18:44 od normin » Zaznamenáno
Ventero
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #34 kdy: Pondělí, 25.04.2016, 18:55 »

Tak jsem se dnes do toho pustil. Tak první zkušenosti vypovídají o tom, že by to mohlo být do budoucna opravdu použitelné pro multiboot flešky pod EFI. Zdá se, že je to postaveno právě na Grub2, což jde i jednodušeji, jak jsem vedle vyzkoušel na 32bit Lubuntu, a tak přemítám, k čemu tam ta hromada různých modulů. Nejspíš na GUI rozhraní, nějaké pokusy o autodetekci apod, jako to má mít ten Clover. Jestli jsem to dobře pochopil ...

Podařilo se mi přes to zavést malý Puppy Linux, který rozhodně nemá podporu EFI, nicméně během loading kernel modules zčernala obrazovka, dle aktivity flešky se systém ještě chvíli načítal a možná i nakonec načetl, ale bez funkčních rozhraní včetně obrazového. Do konzole také přepnout nešel. Na vině bude nejspíš kompatibilita s mým Baytrail 2 v 1

ISO Lubuntu dle obsaženého vzoru jsem nenačetl - vypadá to, že tam měl některé základní soubory vyextrahovány a používal nějaké hybridní zavedení částečně klasicky a částečně z obrazu. Zní mi to jako nesmysl, ale příslušný zápis v konfiguráku tak působí ...

Další pokus udělám s tvými PE moduly  Úsměv a pak ještě zkusím jen holý G2 - je čímdál schopnější, jen má oproti G4D nesmyslný a komplikovaný styl zápisu konfigurace zavádění a zatím nevím, jestli umí být vlastně takovým malým systémkem jako G4D. Škoda, že ho nemodifikují pro spolupráci s boot~.efi - bylo by to užitečnější než modifikace pro bootmgr v MBR  Co??? To jsem sice rozchodil, ale postrádá mi to smysl,když je to přímo rychlejší a G4D umí řetězit ...
Zaznamenáno
normin
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 135


Zobrazit profil
« Odpověď #35 kdy: Čtvrtek, 28.04.2016, 20:32 »

@ Ventero

tak jsem si s tím EFI trochu pohrál a něco jsem rozchodil. Koukni na to, třeba ti to v něčem pomůže...

http://uloz.to/xLUmsv2D/efiprogrub2-rar
Zaznamenáno
Ventero
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #36 kdy: Sobota, 30.04.2016, 13:38 »

Díky. Už ta konzultace s tebou mi dost pomohla.

Nebude teď moc prostoru se tomu věnovat, takže to musím na čas přerušit a taky pořídit vhodnější zařízení. Na mém 2v1 BayTrail-T prostě korektně nejede ani GalliumOS - Linux na bázi Xubuntu, který je přímo pro tato zařízení koncipován ...

A vůbec, 32 GB je málo, nemůžu tam dát dualboot, nic na tom nefachá jen W10 a vůbec nepotřebuji dotykový displej, takže ho nabídnu k prodeji za 3000,- a pak pořídím nějaký menší noťas nebo standardní netbook ...

 Škleb
Zaznamenáno
Stran: 1 2 [3]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!