Craftcom
Pátek, 29.03.2024, 00:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Boot z USB Flashdisku (USB 1.1)  (Přečteno 15509 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Krysoft
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 31.07.2010, 10:29 »

Zdravím, předem opravdu obdivuji autory za práci kolem tohoto projektu, craftcom znám již delší dobu, je vidět, že XP neumírají ani po téměř 10letech, "vina" bude asi ta, když jsem si včera stáhl embedded 7, sestavil minimalní instalaci, překvapeně koukal do využití paměti, cca 300MB, ve vmwaru jsem měl nastaven 1GB, minimálně však lze sestavit s 512MB což pro můj projekt je nepoužitelné a opět se vracím k XP Úsměv Takže k věci. Mám starý notebook IBM T23, který bych chtěl využít jako "server" resp. embedded zařízení na ovládání RS232 (to není v tuto chvíli podstatné). Notebook má 256MB RAM, což pro mé účely plně postačuje, bohužel ale USB 1.1 a myslím, že v tom je problém, mám sestavené xpe s usb boot 2.0 a bootují krásně na novějších strojích, bohužel na T23 to vždy vyhodí BSOD se Stop B7, jediný problém co mě napadá je starší rozhraní USB 1.1, nemá někdo skušenosti? Případně nebude takový problém koupit redukci CF IDE, ale chtěl bych si odladit xpe s EWF.. Předem Díky za odpověď.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 03.08.2010, 13:36 »

Děkujeme za pochvalu.

O co se snažíš? Nabootovat z USB na noťasu s podporou USB 1.1? Jestlůiže ti zobrazuje chybu Stop B7, tak se to aspoň bootovat snaží. Takže bych se podíval po novější verzi BIOSu, potom zkusil projet nápovědu ve Studiu a (pokud to půjde), podívat se po komponentách pro USB boot ve verzi pro 1.1. Taky ještě můžeš zkusit nějakej starší a pomalejší flashdisk.

Pavel
Zaznamenáno
Krysoft
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 03.08.2010, 18:31 »

Díky za odpověď, ano přesně tak snažím se nabootovat z USB na noťasu s podporou USB 1.1, bootovat se to snaží to je zjevné, vlastně to bootuje do doby kdy to začne natahovat kernel, v momentě kdy se natahuje kernel a má se zobrazit obligátní boot logo XP to hodí BSOD Stop B7, toto mi dělalo pokud jsem zapoměl komponentu USB Boot 2.0 a USB Boot Mass Storage, po doplnění to nemá problém nabootovat z onoho flashe na jakkékoliv mašině s USB 2.0, BIOS mě napadl taky, ale koukal jsem do changelistu a chyby jsem nenašel tudíž jsem usoudil, že to momentálně není důležité, nicméně nebude na škodu ho updatnout. Díky za rady, zkusim polaborovat ve studiu, ale asi stejně koupím redukci a cf kartu, rychlost USB 1.1 je otřesná a flashdisk tak zbytečně rychlý (pomalejší momentálně nemám) než to s USB 1.1 nabootuje stihnu si udělat kafe Škleb Ještě se zeptám mimo téma, jestli máš skušenosti s novými Embedded Standart 7? Případně jak se ti jeví pro obdobná použití jako XPE.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Středa, 04.08.2010, 22:09 »

No moc jsem ti nepomohl, jen takový obecný rady. Ten BIOS teda radši nech být. Zkus omrknout na nějakým fóru "usb 1.1 boot". Třeba se něco najde.

CF je fajn, ale pozor! Ne všechny redukce podporujou DMA. V PIO režimu by ses z toho zbláznil. Taky ne každá CF karta je funkční (nebrat nic o A-Data). Osobní zkušenost...

Nový Embedded Standard 7 jsem nezkoušel, chystám se na to asi rok... :-)

Pavel
Zaznamenáno
Krysoft
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 05.08.2010, 23:33 »

CF redukci plánuju zakoupit z aukra
Kód:
http://aukro.cz/item1172337725_redukce_cf_karty_na_ide_2_5_hdd_levny_ssd.html
Přímo na fotce je vidět DMA, z čehoš usuzuju, že to podporuje.. A-Data nemám rád, takže nehrozí, že bych se s ní setkal Úsměv Díky za upozornění na ten DMA režim, nenapadlo by mě to Úsměv Co se týká těch Embedded 7, tak z mého pohledu jistá výhoda nový kernel, který např. lépe zachází s ovladači, tudíž při chybě HW/ovladače nespadne celý systém, ale přijdou mi ty nároky přehnané, na to, že v systému podstatě nic neběží, a minimální instalace kde není opravdu vůbec nic to zabírá 300MB, tak by mě zajímali názory/zkušenosti ostatních.. Možná počkáme až MS vydá SP1 Smích
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Sobota, 07.08.2010, 20:45 »

Na zběžnej pohled ta redukce vypadá OK, ale radši bych to nekupoval přes auko, ale od prověřenýho obchodu.

Možná se na ty Win7 Embedded kouknu, ale časově fakt nevím. Že by to nešlo víc osekat? To by bylo škoda. Ještě doporučím výborný fórum http://www.boot-land.net/forums/ - třeba tam najdeš inspiraci.

Pavel
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 21.09.2010, 19:14 »

Přihodím taky nějaký info odjinud k chybě 7B:
http://foobar.cz/2008/02/07/jak-dostat-windows-na-usb-disk/
Taky jsem vyzkoušel tu instalaci a netuším, proč se nezkopíruje na HDD jeden z vyjmenovaných souborů, přestože je vše upraveno přesně podle návodu.
Nezkopíruje a zkopíruje....
Pokud mám připojen pouze "kolíček USB", na který instaluji a k žádnému řadiči v PC není připojen žádný HDD, tak nastane po prvním restartu chyba 7B a stop - soubor v systému chybí, nezkopíroval se tam.
Pokud však je na IDE řadiči připojen i nenaformátovaný HDD, tak se na USB kolíček nainstaluje systém v pořádku bez uvedené chyby.

Boot na/z kolíčku mám vyzkoušen: Kingston(0,5GB), Verbatim(1GB), takeMS(2GB),  a
Corsair Flash Voyager (16GB) - tento chvíli trucoval a tvrdošíjně se v biosu tvářil jako disketa, nakonec se přece jen podařilo asi po třetím formátu (pokaždé jiný nástroj) docílit zobrazení jako HDD.
« Poslední změna: Úterý, 21.09.2010, 19:24 od bob57_cz » Zaznamenáno
Krysoft
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 20.08.2013, 14:26 »

Zdravím, nevím zda to tu ještě žije či to někoho zajímá, ale i po tolika letech jsem se opět dostal ke stejné situaci - boot z USB 1.1. Na NTB odešel ide disk a koupě nového nemá smysl vzhledem k ceně a jelikož je ntb používán pro jeden účel jemu plně postačující dostal jsem se opět k XP embedded, bohužel jsem tenktokráte zjistil, že boot z USB 1.1 není podporován ( System must support USB 2.0 and the ability to boot USB 2.0 devices. Some systems
support USB 2.0, but the BIOS doesn’t flip the bits to switch USB 1.1 to USB 2.0 -http://www.annabooks.com/Articles/Articles_XPE/USB%202%20Flash%20Boot.pdf ). Takže to tady můžete zavřít.

Pokud by někdo řešil BSOD is USB 2.0 tak zde řešení - http://www.annabooks.com/Articles/Articles_XPE/XPE%20Stop%200x0000007B%20Error_FINAL_v2.pdf
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!