Craftcom
Pátek, 19.04.2024, 11:33 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: XP SP3 - nLite 1.41  (Přečteno 12633 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 00:10 »

Za chvilku nám vyjde SP3 pro wind. XP a spousta lidí se bude pokoušet ho integrovat a vyrobit si aktuálnější instalační CD. tj. i odstranit staré věci z instalace a přidat do ní nové (IE7, WMP11, Live messenger, Net.Framework atd. atd.). A tak bych vás rád požádal o aktualizaci návodů.
Myslím, že je na to ted vhodná doba. A taky nLite 1.41 už vypadá trochu jinak, než ta verze z roku 2005, kterou tady máte popsanou.

A ještě bych dodal jedno moje soukromé přání (mimo hlavní téma diskuze).
Rád bych si vyrobil v nLite instalacní CD, které by bylo aktualizované (viz. výše), ideálně nastavené (čili ne nesmyslně moc osekané, ale zbavené jen funkcí, které jsou potencialně nebezpečné .. a hlavně ZBYTEČNÉ) a bezobslužné.

Dále bych uvítal tipy na doladění takhle nainstalovaného windows (napr. pevna velikost SWAP, její přesunutí na začátek disku, zákaz bodů obnovy atd. atd.)
A to všechno s cílem vyrobit si co nejkvalitnější instalaci, kterou bych si potom rád uložil na DVD jako image disku. (z toho se dá instalace během pár minut obnovit do původního "ideálního" stavu a ušetří se tím práce s celou instalací)
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 04:29 »

SP3 build 5503 - nLite 1.4.5 beta 2 ... http://www.nliteos.com/
Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 14:20 »

No vida. Dino Nuhagic je připravenej. To se mi líbí. Nez k nám přijde CZ verze SP3, tak uz bude i pro nej upravene nLite.
Jen by se jeste hodil pak i ten návod. (českej)
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 10.04.2008, 18:32 »

Pokud jde o mě, návod aktualizovat nebudu. Není na to čas a nevidím v tom smysl. Novou verzi jsem nezkoušel, předpokládám ale, že domluvit se s ní půjde i podle staršího návodu.

Info a návody na integrování do CD najdeš na autoinstall.craftcom.net

Který funkce jsou nebo nejsou zbytečný si každej musí posoudit sám. Záleží na použití. Optimalizačních tipů je internet plnej.

Nicméně, máš-li opravdu zájem, napiš článek a bude-li mít úroveň, můžeme ti ho publikovat.

Pavel


Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Středa, 16.04.2008, 20:04 »

Zájem bych měl,ale ne znalosti. Proto jsem doufal v ten článek  Úsměv.
Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 13.05.2008, 19:53 »

přemýšlel jsem, kam tento dotaz hodit a nakonec ho dávám sem.
Když si chci přidat WMP11, tak můžu odstranit ten starší WMP? (vím, že nesmím odstranit WMP6, který je jádrem pro všechny další WMP, ale v instalačce mám i původní WMP8 a ten bych rád dal pryč.
Na foru o nLite jsem četl, že se nejprve nainstalují opravné balíčky a aktualizace a teprve potom se začnou odebírat součásti. Takže když do instalace přidám WMP11 a zároven dám odebrat WMP, tak se mi neodebere ten starší, ale rovnou ten WMP11.
Napadlo mě, že bych to mohl obejít tím, že bych to nLitem projel 2x. Poprvé si integroval SP3 a odebral součásti, které chci dát novější (WMP8, IE6, MSN, directx - samozřejmě ne jádra, ale jen ty nadstavby)a uložil to. A potom bych to do nLite načetl znovu a přidal tam ty WMP11, IE7, directx9c, Live MSN apod.)
Pletu se, nebo je můj postup správný?
A co se stane, když tam ty staré verze nechám? Instalacní medium bude o to větší, ale bude o to větší i ta instalace? A nebude to tam zbytečně zavazet? (Nebo naopak, nebude to tam těm novějším verzím chybět?)

čili ... mám to projet 2x a poprvé odebrat staré verze a podruhé tam pridat nové?
nebo ne?
Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 13.05.2008, 19:56 »

Můžu v nLite přidat i záplaty pro pro IE7 a WMP11? Muzu je v nLite pridat mezi aktualizace, kdyz ty programy samotne tam budu mít taky?
Nemám dát aspon instalačku IE7 před záplaty pro ni? (A to samé u WMP11?)

A neměl by jste někdo jejich seznam, případně odkaz na kompletní balík záplat pro IE7, WMP11 .... a pro .NET Framework?

ještě mě napadlo se zeptat, nevíte jakej directx je v instalačce se SP3?
je tam uz ten 9c, nebo ne?
jeste jsem to neinstaloval a muzete mi tou informací ušetřit hodinu času ).

jsem ted nekde zahlídl, ze snad directx9c mel byt soucasti SP2,
ale taky jsem někde (tuším na slunečnici) zahlídl ke stažení dirextx 9c - opravená verze.
tak jak to je s directx u SP3?
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Středa, 14.05.2008, 00:21 »

Můžu v nLite přidat i záplaty pro pro IE7 a WMP11? Muzu je v nLite pridat mezi aktualizace, kdyz ty programy samotne tam budu mít taky?
Nemám dát aspon instalačku IE7 před záplaty pro ni? (A to samé u WMP11?)

A neměl by jste někdo jejich seznam, případně odkaz na kompletní balík záplat pro IE7, WMP11 .... a pro .NET Framework?

ještě mě napadlo se zeptat, nevíte jakej directx je v instalačce se SP3?
je tam uz ten 9c, nebo ne?
jeste jsem to neinstaloval a muzete mi tou informací ušetřit hodinu času ).

jsem ted nekde zahlídl, ze snad directx9c mel byt soucasti SP2,
ale taky jsem někde (tuším na slunečnici) zahlídl ke stažení dirextx 9c - opravená verze.
tak jak to je s directx u SP3?
Ušetřit hodinu ... ).(
Já se s integrací komponent do instalačky drbu už pár dní....
Pokud dám integrovat sp3 do instCDxp s sp2 ( doporučeno ) pomocí nLite, tak to nedopadne dobře. Při prvním restartu během instalace naskočí BSOD 0x000000c2 ( ... ... ) !
Prohrabal jsem staré zálohy, vytáhl XPP"0" a z příkazové řádky postupně integruji sp1, pak sp2 a sp3. Výsledek je dost odlišný od integrace přes nLite. Navíc, abych se zbavil té hlášky, chci všechno nastavení vložit do jediného souboru winnt.sif a zbavit se skupiny souborů.inf, které vytváří nLite, takže je to na dlouhodobější ruční editaci.

Na stránkách MS si stáhni poslední verzi IE7 pro xp, je z 6.5.2008 ( http://www.microsoft.com/downloads/Browse.aspx?DisplayLang=cs&nr=20&categoryid=6&sortCriteria=date  opravená ? - nejnovější vnitřní soubor update.ver má datum 14.10.07 9:18 ) , novější oprava tam není, ze stejného dne jen (KB947864).
Totéž je i DirectX z 5.3.2008 16:30 - zatím poslední.

.NET jsou na stránkách MS také přehledně - 1.1, 2sp1, 3sp1, 3.5 včetně langcz !! - stačí jen koukat   Mrknutí .

Určitě se nelze vyhnout vícenásobné integraci/editaci nLite, pokud to chce mít jeden pořádně a na jeden šup to prostě nejde.
Ještěže nemusíme pokaždé smažit placku pro zkoušení a jde to testnout ve VirtualBoxu.
Do finálního media ( DVD ) ještě přihazuji all drv z driverpacks.net a mám testovačku na "všechen HW".
« Poslední změna: Středa, 14.05.2008, 00:29 od bob57_cz » Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 14.05.2008, 10:22 »

bob57_cz  neměl by se do té instalačky dát jen samotnej SP3? Proč tam přidáváš i SP1 a SP2?
Za odkazy dík.
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 15.05.2008, 00:38 »

bob57_cz  neměl by se do té instalačky dát jen samotnej SP3? Proč tam přidáváš i SP1 a SP2?
Za odkazy dík.
V nějakém popisu sp3 je doporučení tento naroubovat na předešlý sp2 - samotný sp3 neobsahuje všechny předešlé spX, jak bývalo zvykem u win2k.
Po rozbalení archivů a jejich porovnání je vidět, že sp3 opravdu neobsahuje některé soubory sp2.
( 150 se shoduje, 2662 je změněno, 34chybí, 750 je navíc )
Mezi sp1 a sp2 je také značný rozdíl, tak proč to nevzít vše popořádku ...
( Samotný sp1 mám také ve dvou verzích - 2002 a 2003. )
« Poslední změna: Čtvrtek, 15.05.2008, 00:49 od bob57_cz » Zaznamenáno
StrejdaMilos
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 16


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Sobota, 17.05.2008, 13:26 »

bob57_cz  zajímavé.
ještě jednou jsem se začetl do tvého minulého příspěvku a napíšu ti moji zkušenost.
já jsem prostě vzal instalačku XP SP2 a v nLite jsem tam přidal SP3. pak jsem to napálil na CD - RW a v pohodě nainstaloval. žádná chybová hláška, žádnej problém.

k tomu, že se SP3 nemá dávat na samotné XP bez SP, .... nějak se mi to nezdá. spíš mám pocit, že ty soubory, co jsou v SP1 a SP2 navíc, by měly být jen nějakej nepotřebnej balast, kterého se "správní NLiteáci" zbavují  Úsměv.

kazdopádně já jsem to hodil na instalacku se SP2, takže už nad tím koumat nebudu.

(btw. už pár dní si tady dávám dohromady informace z různých článků a dělám si z nich (hlavně pro sebe) návod k nLite. Uz má 20 stran  Vyplazuji jazyk .... tak ho ještě trochu pročtu a pak ho sem zkusím hodit - založím samostatnou diskuzi, tak se na to pak třeba mrkni ... a klidně v něm něco oprav... doufám, že mi to nesmáznou, používal jsem hodně ctrl C a ctrl V z různých článků apod.)
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!