Craftcom
Sobota, 27.07.2024, 05:32 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky:
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: CDShell|BootScriptor  (Přečteno 13656 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
old_forum
Host
« kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:10 »

Dotaz položen dne 03.10.2005 v 09:20:33

Ahoj ahoj, lidi, prosim vas, zoufale hledam nejaky cesky navod na tyhle bootovaci programy jako je bootscriptor nebo cdshell, jde mi jen o to ze chci vytvorit bootovatelne DVD na kterem si z administrativnich a servisnich duvodu naskladam vsechny instalacky windowsu XP, 2000, 2003, 98SE, coz uz jsem uspesne udelal, ale skoncil sem u problemu kde potrebuji namountovat iso, nebo bin image CD s Acronis Partition eXPERT, kdo zna urcite vi ze cd neobsahuje soubory ktere by se daly kopirovat do samostatne slozky, takze jedina moznost je namountovat ISO, ale nevim kd ebych se o tom dozvedel vic, proznavam ze v anglicnine nejsem kovany, na CD911.net jsem dost pohorel, i presto ze tam je neco naznaceno,,,, a tak se ptam radeji na ceskem foru :-) predem diky za rady.

Choze
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:11 »

Ahoj, mám docela pěknej návod (česky s obrázky), používá CDShell s integrovaným BCDW a umí to mimo jiné bootovat iso obrzazy od Acronisu, konkrétně DiskDirector a TrueImage. Když se budeš držet návodu, mělo by ti to fungovat:
http://www.craftcom.net/12_multiboot/MultibootCD1.pdf

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:11 »

je to fajn, konecne jsem se k tomu dostal a prostudoval to... je to jednoduche, ja se dobral k vysledku, ale nekdo by treba mohl mit problem s tim prijit na to kde se vzal adresar boot, nikde totiz neni primo napsane ze se jedna o adresar cdscriptu... A napadla me jeste jedna vec k programu Boot CD wizard, jestli staci odkazat na bootovaci bin v adresari kazdych win at uz je to WINXP, WIN2000, WIN2003, WINNT4 a podobne nebo se opravdu musi delat to strasne zverstvo s adresarem i386 v rootu.... docela by me zajimal ten proces proc je nutna pritomnost techto souboru prave v rootu, jestli to proste nejde obejit jinudy, a odkazat to na adresar kde uz jednou instalacky s i386 jsou... sam prece uvadite v strucnem popisu BCDW ze umi i jine slozky nez i386. Dekuju za radu a pokud bych si mel neco dale nastudovat budu rad za odkazy nejlepe v cestine Úsměv

Choze
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:12 »

>nekdo by treba mohl mit problem s tim prijit na to kde se vzal adresar boot, nikde totiz neni primo napsane ze se jedna o adresar cdscriptu
-----
Je tam ke stažení soubor multiboot.rar a v návodu je napsaný, že se má rozbalit; no a obsahuje i adresář boot. Pro funkčnost návodu nemá chybějící popis na nic vliv, nechtěl jsem to příliš natahovat ...Napsal jsem návod kterej je funkční, než jsem zjistil všechny způsoby a možnosti, studoval jsem to v angličtině, trvalo to týdny ...

K tomu BCDW: je dobrý držet se funkčních postupů a nevymýšlet svoje, to už zkoušeli jiní a nezadařilo se.

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:12 »

Vi vlastne nekdo, proc ta nutnost adresaru i386 extra na korenovem adresari v CD? me by to docela zajimalo i z teoretickeho hlediska.

Chose
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #5 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:12 »

Můžeš prosím popsat přesně o co jde, zdá se mi že jsem tě v tom dřívějším dotazu zcela nepochopil. Jestli se to týká toho mýho pdf návodu, tak ve složce i386 je BartPE, to se WinXP netýká.

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #6 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:13 »

Ajajaj, popletl jsem to, BartPE je ve složce Bart, omlouvám se.

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #7 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:13 »

No v podstate, nejde o i386 ve tvem navodu ale na strankach o BCDW jsem objevil navod na muldi bootovaci a instalacni DVD nebo CD s WIN/NT/XP/2000/2003 a chce to tam trosku predelat hex editorem nejake soubory kde se nastavuje alternativni cesta k i386 adresarum je tam i nejaky zip ke stazeni s nezbytnymi soubory ale prijde mi ze jsou vsechny stejne pro vsechny NT boot based OSneco je tady http://bootcd.narod.ru/ntwinpe_e.htm a neco tady http://bootcd.narod.ru/ntmultibootcd_e.htm

Choze
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #8 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:14 »

Odpovím jen "letmo": BCDW 1.5 potřebuje, aby se ty soubory upravily (i386->WXPE a pod.), ale když se použije BCDW 2.0, tak to potřeba není. V multiboot.rar najdeš CDShell 2.1.6 s integrovaným modulem BCDW 2.0

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:14 »

Omg, to uz je verze 2.0 ? tak potom neni co resit.... :-) vidimna netu ze uz kdosi vymyslel i Hiren's Boot 7 ....

Pavle, moc diky za trpelivost a pomoc

Choze
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #10 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 13:17 »

Není zač. Ještě k tomu návodu: ono fakt není jednoduchý najít míru co ještě napsat a co už ne, i když bych napsal velmi podrobnej návod, nikdy by tam nebylo vše. Ten můj je jakýsi kompromis mezi podrobným popisem a stylem 1., 2., 3., za důležitý považuju že jsem dodal všechny potřebný soubory, návod je s obrázky a když jím člověk řídí, tak má funkční výsledek. Větší cíl jsem neměl.

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!