Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 15:23 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Ovladače pro PCMCIA  (Přečteno 11081 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
hormen19
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« kdy: Středa, 05.09.2007, 07:40 »

Zdravím,
mám ještě jeden problém.Chtěl bych pod Reatogo rozchodit PCMCIA čtečku čipových karet.Ve správci zařízení ji vidím ale nejsou doinstalovány ovladače.Při pokusu o doinstalování ovladaču skončím s chybou.Myslím, že je to tím, že stejně se chová i PCMCIA řadič, taky není korekt doinstalován ale ať dělám co dělám, ovladače se mi nedaří podhodit.Pohazuji všechny různé .INFy ale nedaří se,hlásí přístup odepřen, zdá se, jako by chtěl zapisovat na disk, což je problém, když bootuji z CD.Neřešil někdo podobný problém?? Předem díky
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: Středa, 05.09.2007, 08:45 »

Ono je nejdříve potřeba si vytvořit potřebný plugin s ovladačem a přidat jej na CD. Pokud se uživatel pokouší doinstalovat ovladače až po nabootování z CD, vždycky to skončí chybou.
Takže potřebný plugin si nejdříve vyrobit buď pomocí autodriveru obsaženém přímo v balíčku Reatogo a pokud neuspějeme, tak pomocí tohoto návodu http://www.craftcom.net/05_ovladace/ovladace.htm

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
hormen19
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Středa, 05.09.2007, 09:53 »

Plugin s potřebnými ovladači a cestami kam soubory nakopírovat jsem samozřejmě vytvořil.Problém je, že ani po zadání parametrů /u /a do shortcutu Install Devices, není PCMCIA adapter ve správci zařízení vidět.Musím použít devcon a podle ID hardware doinstalovat.Pak je sice vidět ve spráci zařízení ale nejde doinstalovat ovladač
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Středa, 05.09.2007, 11:51 »

Obecně pcmcia funguje, mám noťas a kartu a dokážu se připojit na net. Dělal jsem plugin pomocí AutoDriver a šlo to bez problémů.

Jinak tě odkážu na fórum www.911cd.net/forums

Pavel
Zaznamenáno
hormen19
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Středa, 05.09.2007, 12:34 »

Ano, obecně jistě funguje, neboť pod čtečkou karet mám PCMCIA CDMA modem a ten jsem rozchodil aniž jsem ovladače k PCMCIA řadiči vůbec instaloval.Ale ta čtečka ne a ne a ne.Myslím, že problém je v tom, že při instalaci ovladače chce zapisovat a vytvářet .PNF file, který vytvořit nemůže protože nelze zapsat
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Středa, 05.09.2007, 12:42 »

I tak by se to ale dalo vyřešit. Máš-li opravdu hodně RAM, můžeš nabootovat Reatogo komplet do RAM a pak můžeš instalovat co hrdlo ráčí. Pokud ne, sežeň si plugin pro fbwf (file based write filter), umožní "jakoby" zapisovat na CD.

Pavel
Zaznamenáno
hormen19
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Středa, 05.09.2007, 12:54 »

co znamená "jakoby" zapisovat?? kam píše?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Středa, 05.09.2007, 12:56 »

Fyzicky se to nezapíše na disk, ale do paměti, nicméně na CD takovej soubor uvidíš. Je to přesměrováno pomocí speciálního ovladače. Zbytek google.com

Pavel
Zaznamenáno
hormen19
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 05.09.2007, 13:15 »

výborně, díky moc, zkusím plagin najít a použít.Ještě poslední věc, možná základní ale nezkoušel jsem.Jak řeknu Reatogu aby tedy nevytvářelo ISO ale bootovalo z ramdisku?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 05.09.2007, 15:58 »

Všechno potřebný najdeš v tomhle článku: http://www.craftcom.net/13_bartperam/reatogo_sdi.htm

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!