Craftcom
Pátek, 19.04.2024, 06:22 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: BartPE vs. Win98  (Přečteno 6977 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
old_forum
Host
« kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:12 »

Dotaz položen dne : dne 21.04.2005 v 00:16:45

Máte někdo zkušenosti s použitím BartPE na počítači s Windows 98 ?
Jde mi o to , zda je Boot CD s BartPEpoužitelné na počítači , kde je nainstalovaný třeba Win 98, Win 2000, na záchranu dat .

JoinerNet
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:12 »

Ahoj,takový PC musí splňovat několik podmínek. Musí umět bootovat z CD a mít dost paměti (podle toho co máš na cd s BartPE), typicky 128 MB. Pak je ještě otázka, kam budeš ty data zálohovat/zachraňovat. Buď připojíš další hdd, nebo po síti, na flashdisk nebo přes (druhou) cd-vypalovačku.

S pozdravem

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:13 »

Spíše mě zajímá , jestly má vliv na chod BartPe , nainstalovaný systém na daném počítači . Testoval jsem BartPe u švagra na Win 98 a při načítání začal počítač pískat ,vyskočila hláška o nedovolené modifikaci boot sektoru adalší bláboly . Stornováním jsem tu hlášku obešel a BartPe normálně naběhlo , ale jde mi o to , zda může BartPe něco poškodit , nebo přepsat na HDD . Jinak počítač jede v pohodě , ale v danou chvíly mi zatrnulo :-( .

JoinerNet
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:13 »

S BartPE už dšlám dost dlouho; tohle jsem nikdy neviděl. Samotný BartPE problémy nedělá, je ale možný, že nějakej plugin se pokoušel něco zapisovat. Zkusil bych vytvořit "čistý" BartPE s minimem pluginů a vyzkoušet znovu, nechce se mi tomu věřit ...

Pavel
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:14 »

Ještě mne napadla jedna věc , jestly to nemůže být tím , že má švagr na počítači aktivovanou antivirovou ochranu Boot sektoru přímo na základní desce . Posledně to dělalo paseku při formátování C: před instalací nových Woken 98.Muselo se to vypnout , jinak nešel HDD naformátovat . Až se dostanu k tomu počítači příště tak to vyzkouším a dám vědět .

JoinerNet
Zaznamenáno
old_forum
Host
« Odpověď #5 kdy: Čtvrtek, 08.12.2005, 12:14 »

Jo to je dost dobre mozny, oni sou windows dost nevychovany a vim ze treba pri instalaci w98 si modifikujou bootsector i na dalsich oddilech, kde nemaj co pohledavat. Nicmene uvedena modifikace by nemela zpusobit zadny problemy, jako ze by to pak nebootovalo, to ne.

RaverR
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!