Craftcom
Pátek, 19.04.2024, 08:11 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: WINXP E minimalni velikost  (Přečteno 13199 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« kdy: Středa, 09.05.2007, 11:49 »

Zdravím fórum chtěl bych se optal na minimální místo na HDD pro instalaci WINXPE. Sehnal jsem stroj neoware c50 a je tam pouze 32 MB flesh HDD. Diky
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Středa, 09.05.2007, 14:06 »

Ahoj,

jen tak pro zajímavost, mohl bys sem dát odkaz na ten HW? Nikdy jsem o něm neslyšel.

Důležitý je, zda je to x86 architektura. Pokud ne, Pak jsou WinXP Embedded nepoužitelný.

Ten disk má opravdu maličkou kapacitu, snad by bylo vhodnější se podívat buď po WinCE nebo nějakým Embedded Linuxu.

Min velikost XP Embedded... ono záleží na tom, co to má umět. Minimální runtime schopnej nabootovat (ale celkem nic víc) obsadí cca 8 MB. Do těch 32 MB se toho asi moc dát nedá, i kdyby se komprimoval pomocí NTFS. Sám teda s nějakým opravdu minimálním sestavením zkušenosti nemám.

Pavel

edit: Našel jsem ten stroj přes gůgl, vypadá vcelku zajímavě, tenkej klient. Ale ta cena (pokud to není náhodou s monitorem) to zabíjí: http://www.neoware.com/thin-clients/c50.html

edit2: Taky by záleželo (kromě paměti) i na tom, co je ta flash. Pokud by to byla standardní CF karta, jistě by šla vyměnit...
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Středa, 09.05.2007, 15:00 »

Architektura je urcite x86 a disk by snad sel i vymeni je tam klasika 44 pin konektor (2,5´´ disk) pokud by to utahl zdroj. Jak bylo psano WIN CE ty jse taky nechaji sestavit podle potreb?? Diky
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Středa, 09.05.2007, 17:08 »

Citace
Architektura je urcite x86

Jo, s tím souhlasím, dle webu na tom běží i WinXP Embedded, takže tohle je OK.

Citace
disk by snad sel i vymeni je tam klasika 44 pin konektor (2,5´´ disk) pokud by to utahl zdroj

Tohle mi moc jasný není. Pochopil jsem, že místo disku je tam nějaká SSD s 32 MB; mimochodem, kolik operační paměti RAM ta mašina obsahuje? Takže bych spíš doporučil IDE/CF redukci a CF kartu (přesně tohle mám v notebooku, ze kterýho teď píšu). Jinak by to chtělo specifikaci toho zdroje a najít disk s co nejmenším nejen odběrem, ale i "rozběhovým proudem".

Jo, WinCE se (dle mýho) dají taky sestavit na míru, ale pochybuju, že najdeš v ČR někoho, kdo by ti s tím poradil. S WinXP ti jeden poradit (možná) dokáže :-)

Máš už s XP Embedded jakýkoli zkušenosti? Možná by se ti hodila moje kniha (jediná v češtině) o XP Embedded, podrobnosti na http://ebook.craftcom.net

Pavel
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Středa, 09.05.2007, 20:14 »

Je tam 128 MB RAM  DDR 333 SODIMM rozširitelný na 512.  Ve zdroji je trafo a na nem 5V  4A cčili silnej by mohl bejt dost. Jinak tam je montovano cca toto http://www.spezial.cz/news/idoc.html.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Středa, 09.05.2007, 20:59 »

Tak paměti je dost, i těch 128 MB by mohlo stačit, to ale závisí na tom, co bys tam provozoval, no a s 512 MB RAM by to mohlo valit jak z praku.

Zdroj: 5V, 4A, jinými slovy 20 W a to zřejmě napájí celej PC (co monitor?). To rozhodně není nic extra, otázka je, jaká je tam rezerva. U disku bych počítal s cca 0.4 až 0.5 A, tj. kolem 2.5 W (ale to je můj soukromej odhad).

Hm, a je tam ta flash jako 40 pinová (3.5") nebo 44 pinová (2.5")?  Jo, už to vidím, 44 pinová, 2.5". Klidně by tam dle mýho šla i ta redukce s CF kartou, spíš je otázka, co by bylo levnější...

Máš už nějaký zkušenosti s XP Embedded?

Pavel
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Středa, 09.05.2007, 21:15 »

napájí se pouze PC monitor je externí. Zkušenosti zatím žádný nemám ale na těchto stránkách je info dost poř i zahraničí. A asi si objednám i tu tvoji knížku.  A určitě tady na foru poradíte :-) Aby jsem to shrnuli na tech 32 MB Windows asi nedostanu čili se rozhlídnout po nějakým HDD.

Jaký nejmenší HDD by byl k použití??
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Středa, 09.05.2007, 21:37 »

Tak nevím, zda jsou moje články "dost", ale pokud to říkáš, tak se tomu snad dá věřit. Snažil jsem se. Umíš-li slušně anglicky, pak je ti celej svět otevřenej a spoustu info se dozvíš anglicky. Problém jsou ale fóra, znám asi dvě, ale většinou tam visí otázka a odpovědí je míň než toho pověstnýho šafránu.

Pokud bys měl opravdu zájm o mou knihu, prvně ti doporučím si stáhnout její ukázku a teprve pak se rozhodnout, rozhodně ti ji nebudu vnucovat, ale je fakt dobrá :-) http://ebook.craftcom.net - včetně ceny a kontaktního mailu...

Na 32 MB prakticky nic nedostaneš, to je hrozně málo, ale pořád záleží na tom, co bys tam chtěl provozovat. Jinak se těžko radí...

Osobně bych se raši podíval po redukci IDE/CF a CF kartě, jak říkám, mám tohle řešení ve svým notebooku...

Pavel
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 09.05.2007, 21:49 »

Právě jsem objednal onu redukci za 220 kč + kabel. A ted přemýšlím o velikosti paměti. Chci to dávat do auta jako multimediální přehrávač + navigace podpora USB a to by bylo asi tak vše. Možná na dovoleny i internet a nějaká ta jednoduchá hra. Jakou velikost by jsi doporučoval?? Diky

PS: k té knize když převedu peníze na učet šlo by poslat po mejlu??
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 09.05.2007, 22:07 »

Citace
Právě jsem objednal onu redukci za 220 kč + kabel.

Pozor na to, že zdaleka ne každá redukce ti umožní nabootovat! Já jsem v ČR žádnou takovou nenašel (neříkám, že není, říkám: nenašel). Objednal jsem si ji ze Slovenska, takový shrnutí najdeš v tomhle vlákně: http://pc.poradna.net/flash/view/295-za-tri-roky-bude-polovica-notebookov-bez-pevneho-disku

Citace
...multimediální přehrávač + navigace podpora USB a to by bylo asi tak vše

Hm, myslíš jako MPEG2 nebo snad i mpeg4? To už by asi chtělo nějaký "nemalý" sestavení. Když uvážíme, že budeš mít CF kartu, tj. vypnutej swap (virtuální paměť), pak jestli můžeš, dej tam 512 MB RAM. Bude to i do budoucna, kvůli možnýmu rozšíření. Tím ale netvrdím, že by to s 256 MB RAM nešlapalo taky. Ono taky bude záležet na tom (mimo jiné), jak se ti to podaří sestavit (vlastní sestavení XP Embedded, jo to si užiješ srandy) a taky co poběží jako shell (Explorer či něco jinýho).

Internet bys na tom provozoval jak? Ještě bych rád věděl (klidně i soukromě na mail, pokud tady nemůžeš), kdes tohle zařízení sehnal, za jakou cenu (a vše co mi můžeš sdělit).

Jo a vrátím se k tomu "tady mi poradíte": myslím tím jenom to, co přesně říkám, bez jakýchkoli jiných úmyslů či významů: tady ti nejspíš poradím jen já...

Hm, musím někde vyštrachat číslo účtu, možná mi to bude trvat. Rozhodně ale nic nepošlu dřív, než budou peníze na účtu. Formálně je problém v tom, že ta verze PDF na miniCD má svoje ISBN číslo, což samotnej PDF soubor jako "online zdroj" nemá. Nu, snad to tahle republika přežije, takže v zásadě by to šlo - ale dělám výjimku.

Pavel
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Středa, 09.05.2007, 23:32 »

Sehnal jsem to od známiho chtel z toho udelat PC na doma (což jsem mu rozmluvil že to je nerealny) kde to sehnal on opravdu nevim.  Potom k swapu proc se neda na kartu swapovat??? Mylim že swap bude nutnej ohledne navigace (velikost map). Internet jedine pres telefon GRPS, EDGE. Jeste jednou k redukci bootovat umi.
Citace
a taky co poběží jako shell (Explorer či něco jinýho)
o tom jsem nepřemejšlel musim zjisti výhody či nevýhody.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Středa, 09.05.2007, 23:51 »

Citace
... kde to sehnal on opravdu nevim

Škoda, taková věcička by se mohla potenciálně hodit. Ne že by se tenkej klient nedal koupit, ale většinou je to uzavřenej systém za bohužel vysokou cenu.

Citace
Potom k swapu proc se neda na kartu swapovat?

Ale ono se dá, jenže... Jenže: ta karta se bude nejspíš tvářit jako "removeable" a WinXP tam swap nedovolí; což teda jde oblafnout a nastavit ji jako "fixed", když se ví jak (a já vím jak). Druhá věc je ta, že permanentní/častej zápis prostě snižuje životnost a spolehlivost té karty. Obecně se swap silně nedoporučuje (i proto jsem se tě ptal na ty zkušenosti...).

Ten internet... telefon se SIM kartou, připojenej přes COM nebo USB? Nebo jinak, např. Bluetooth? To by myslím mělo jít.

Fajn, pokud redukce boot umí, ještě by bylo sakra dobrý, aby podporovala DMA. Protože jinak ti karta pojede v PIO a s tím moc slávy neuděláš. Jo a taky karta aby uměla DMA a dalo se z ní nabootovat, protože ne všechny CF to dokážou...

Možná bys místo Exploreru mohl mít pro začátek bbLean, je dost nenáročnej a extrémně konfigurovatelnej; sám ale ještě pořád vlastní shell nastavit neumím, ale znám člověka, co to dokáže.

Pavel
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: Čtvrtek, 10.05.2007, 00:13 »

Internet pres USB. COM porty nejsou potreba. Redukce podporuje DMA kartu jsem zatim neobjednaval premyslim o velikosti. No nic jdu sosat WINDOWS XP Embedded :-) Urcite se ozvu.

Redukce ma prijit v patek
Zaznamenáno
Jchym
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: Čtvrtek, 10.05.2007, 09:08 »

Zdravim nevite cim muze byt spustim utilitku XPEFFI.exe (bezelo to celou noc) a nestahlo se vubec nic. Všechny soubory jsou ve fronte ale nic se nedeje :-(

Dobrý už to tahám http://msdn2.microsoft.com/en-us/embedded/aa731405.aspx#Windows%20XP%20Embedded%20with%20Service%20Pack%201%20Downloads
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!