Craftcom
Pátek, 29.03.2024, 01:31 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: D: Boot screen  (Přečteno 18211 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« kdy: Sobota, 10.03.2007, 02:43 »

Zde můžete zanechat dotazy, připomínky, náměty a nápady ke článku Boot screen.

Kód:
http://www.craftcom.net/08_upravujeme/bootscreen.htm


Příspěvky mohou psát i neregistrovaní uživatelé fóra.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 12.03.2007, 06:29 »

pre Windows XP a 2003 existuje prepinac BOOTLOGO:

/BOOTLOGO
 Use this switch to have Windows XP or Windows Server 2003 display an installable splash screen instead of the standard splash screen. First, create a 16-color (any 16 colors) 640x480 bitmap and save it in the Windows directory with the name Boot.bmp. Then add "/bootlogo /noguiboot" to the boot.ini selection.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 12.03.2007, 10:36 »

Máš pravdu, díky za připomínku. Detaily jsou v mým článku: http://www.craftcom.net/08_upravujeme/winxp_bootlogo.htm

Pavel
Zaznamenáno
Mitch
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Pondělí, 12.03.2007, 14:21 »

Citace: "Anonymous"
pre Windows XP a 2003 existuje prepinac BOOTLOGO:

/BOOTLOGO
 Use this switch to have Windows XP or Windows Server 2003 display an installable splash screen instead of the standard splash screen. First, create a 16-color (any 16 colors) 640x480 bitmap and save it in the Windows directory with the name Boot.bmp. Then add "/bootlogo /noguiboot" to the boot.ini selection.


Nezmínil jsem to abych neduplikoval Pavlův článek a taky mám pochybnosti o podpoře progressbaru. Každopádně bych chtěl napsat článek o bootování a k tomu bude seznam switchů pro kernel. Třeba verbose mode boot je pro někoho užitečnější než bootlogo.
Zaznamenáno
MichalP
Host
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 12.08.2007, 21:56 »

Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli byste mi nemohli poradit s trošku větším problémem,který jsem způsobil...Chtěl jsem si změnit boot screens.Stahnul jsem si z jedné americké stránky už hotový a dle navodu jsem začal bot nahrávat.Avšak jsem nedodělal nahrávání do konce.Vypnul jsem počítač a pri zapnutí mi naskočí jen černá obrazovka a tam chyba boot.INI a že je buď poškozen nebo nelze nalézt <windows root>\system32\hal.dll. P93e mi to,abych nainstaloval novy,jenže ja vůbec nevím,co dělat....**9 jestli byste věděli,taq mi dejte prosim vědět na mail Michal.Petren@seznam.cz   Díky
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 13.08.2007, 10:35 »

Citace
Stahnul jsem si z jedné americké stránky už hotový a dle navodu jsem začal bot nahrávat.Avšak jsem nedodělal nahrávání do konce.

Tohle mi není úplně jasný.

Doporučuju nabootovat Konzolu pro zotavení (Recovery Console), např. z instalačního CD WinXP - zvolit R (opravit instalaci), pak se přihlásit a zadat postupně příkazy:
Kód:
fixmbr
fixboot
a pokud to nepomůže, bude asi třeba z instalačního cd zkopírovat znovu soubor hall.dll.

Doporučuju obrátit se na odborníka nebo servis.

Pavel
Zaznamenáno
Mitch
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 14.08.2007, 15:08 »

Citace: "MichalP"
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli byste mi nemohli poradit s trošku větším problémem,který jsem způsobil...Chtěl jsem si změnit boot screens.Stahnul jsem si z jedné americké stránky už hotový a dle navodu jsem začal bot nahrávat.Avšak jsem nedodělal nahrávání do konce.Vypnul jsem počítač a pri zapnutí mi naskočí jen černá obrazovka a tam chyba boot.INI a že je buď poškozen nebo nelze nalézt <windows root>\system32\hal.dll. P93e mi to,abych nainstaloval novy,jenže ja vůbec nevím,co dělat....**9 jestli byste věděli,taq mi dejte prosim vědět na mail Michal.Petren@seznam.cz   Díky


Napiš obsah boot.ini. Třeba je chyba tam.
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #7 kdy: Středa, 02.01.2008, 00:20 »

Citace: "Mitch"
Citace: "MichalP"
Dobrý den,chtěl jsem se zeptat,jestli byste mi nemohli poradit s trošku větším problémem,který jsem způsobil...Chtěl jsem si změnit boot screens.Stahnul jsem si z jedné americké stránky už hotový a dle navodu jsem začal bot nahrávat.Avšak jsem nedodělal nahrávání do konce.Vypnul jsem počítač a pri zapnutí mi naskočí jen černá obrazovka a tam chyba boot.INI a že je buď poškozen nebo nelze nalézt <windows root>\system32\hal.dll. P93e mi to,abych nainstaloval novy,jenže ja vůbec nevím,co dělat....**9 jestli byste věděli,taq mi dejte prosim vědět na mail Michal.Petren@seznam.cz   Díky


Napiš obsah boot.ini. Třeba je chyba tam.


napis obsah, debil no, jak ho muze psat kdyz ho nevidi :-D
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 02.01.2008, 12:04 »

Díky za konstruktivní příspěvek. K souboru boot.ini se dá dostat i v případě, kdy PC nenabootuje z disku. Lze použít např. některou live Linuxovou distribuci nebo BartPE/WinPE/Reatogo. Dále např. konzolu pro zotavení...

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!