Craftcom
Pátek, 19.04.2024, 10:03 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Editace již definovaných komponent  (Přečteno 9323 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
mia
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« kdy: Úterý, 09.01.2007, 11:45 »

Ahoj všem. Zabývám se WXPE asi týden, za tu dobu jsem leccos pochopil, s úspěchem jsem si nadefinoval i své vlastní komponenty, např. Infrared device IGORPlug USB, VIA/S3 Unichrome, Total Commander... Ale - je tu jeden problém: pokud použiju standardní postup (vytvořím sestavení, přidám pmq soubor, nechám projet závislosti, vyřeším errory...) tak výsledné sestavení vychází dost velké (200-300MB) a jsou tam standardně komponenty, které nepotřebuju a nikdy potřebovat nebudu (Telefonie, TAPI, certifikáty, Outlook Express...) a nevím jak se jich zbavit. Pokud je zakážu nebo delnu, tak se tam při příští kontrole závislostí nasypou znovu. Ano, mohl bych je zakázat a kontrolu nedělat, ale zase nevím, jestli neodstraním něco navíc... Prostě: jak se dá vytáhnout, která komponenta má jaké závislosti a jak některé z nich zrušit? Pokud udělám makro a přidám tam Selector, tak se mi objeví, co můžu povolit a co zakázat... jde něco takového udělat už s hotovou komponentou, která je v databázi? Jak ji z databáze vytáhnout, zeditovat a naimportovat zpátky, jde to? Dík.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 09.01.2007, 15:10 »

Ahoj mio,

není to sice čistej postup co ti napíšu, ale mohl bys zkusit tohle: udělej kontrolu závislostí (až proběhne bez chyb) a pak zakaž ty komponenty, který máš v projektu, ale víš o nich, že je nebudeš potřebovat. Ale je to taková hra "naslepo".

Určitě existuje něco, do čeho se nasype komponenta a vypadne, co je na ní závislý a na čem je ona závislá, kdesi jsem o to zakopl, ale sám to nemám. Mrknu se ti, ale může to trvat pár dní...

Zatím se měj.

Pavel
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 09.01.2007, 15:15 »

Windows XP Embedded - Reverse Dependencies

http://blogs.msdn.com/mikehall/archive/2005/09/07/462295.aspx

Pavel
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 09.01.2007, 16:31 »

Who depends on me?

http://blogs.msdn.com/embedded/archive/2005/09/02/460316.aspx

Pavel
Zaznamenáno
mia
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 09.01.2007, 19:17 »

Citace: "Pavel"
Ahoj mio,

není to sice čistej postup co ti napíšu, ale mohl bys zkusit tohle: udělej kontrolu závislostí (až proběhne bez chyb) a pak zakaž ty komponenty, který máš v projektu, ale víš o nich, že je nebudeš potřebovat. Ale je to taková hra "naslepo".

Určitě existuje něco, do čeho se nasype komponenta a vypadne, co je na ní závislý a na čem je ona závislá, kdesi jsem o to zakopl, ale sám to nemám. Mrknu se ti, ale může to trvat pár dní...

Zatím se měj.

Pavel


Pavle, dík za odpovědi, ten skript zkusím, co to bude dělat. Jinak jsem vyzkoušel (nezávisle na tobě) ten postup s vyřešením závislostí a zákazem nepotřebných komponent, funguje to dobře, ale jak sám říkáš, není to úplně čisté :-) Bylo by fakt lepší, kdybych mohl (jako je třeba v některých ukázkových makrech) přímo v komponentě rozhodnout, co se bude instalovat a co ne. Ještě maličkost - netuším jaké je přihlašovací jméno/heslo do nainstalovaného MSDE SQL serveru, běžně používané sa/sa mi nechce brát :-( Pokud si zkusím založit systémové DSN, jako dělám pokaždé, když se chci nakonektit k serveru nějakou aplikací, tak mi vyhlásí, že "28000, Login failed for user sa..." a něco o "trusted SQL"... Pokud ale použiju ověření přes síťové ID, tak se to tváří, že testy konexe proběhnou v pořádku...
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 09.01.2007, 20:26 »

Citace
netuším jaké je přihlašovací jméno/heslo do nainstalovaného MSDE SQL serveru

Jo to je problém, zrovna se na to dívám a taky nevím, kde ho vzít...

Pavel
Zaznamenáno
mia
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 09.01.2007, 21:48 »

Citace: "Pavel"
Who depends on me?
Pavel


Tak bohužel, skript mi nechodí a netuším proč. Zkusil jsem to na Internet Exploreru, server mám dobře, opsal jsem "sa Password", ale asi to není ono, něco proběhne, ale nic se nezobrazí... Určitě to bude tím přihlašovacím jménem/heslem. Nicméně finta s vyřešením závislostí a následným zákazem nepotřebného funguje dobře.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 09.01.2007, 22:00 »

Jsem na tom stejně, ptal jsem se tady: http://pc.poradna.net/question/view/89240-ms-sql-server-uzivatel-a-heslo

Taky mi to nic nedělá.

Pavel
Zaznamenáno
mia
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 09.01.2007, 23:14 »

Tak momentálně jsem na tom tak, že píšu z novýho sestavení WinXPE, jupííííí :-) Po proběhnutí FBA to mělo okamžitě zvuk, obraz jsem musel ručně nastavit do rozlišení 1024x768, ale všechna zařízení jsou korektně nainstalována, nakopírovalo mi to i Total Commander, můžu okamžitě na internet, všechno je v češtině, složka Windows má 333MB, Documents and Settings 3MB, Program Files 24MB... dokonce funguje všude i pravý tlačítko myši a zkratkové klávesy (WIN+D, WIN+BREAK...), chodí mi televize (Winfast XP2000 Expert)... kua já su tak šťastný :-))) Jen s některejma fontama je problém, zřejmě tam něco někde ještě chybí. Ale zabírá mi to podstatně míň než Millénia se stejnou konfigurací (cca 550MB jen složka Windows)...

edit: ještě hapruje nahrávání z TV, ale to se taky časem poddá...
Možná na té výsledné velikosti zapracovalo i to, že jsem nainstaloval poslední tools a database update od MS, předtím jsem takovouhle velikost měl ještě před FBA, teď jsem se stejným sestavením měl základ 260MB
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 10.01.2007, 09:34 »

Neříkej mi, že tohle všechno se ti podařilo za míň jak dva týdny! Ty musíš bejt génius!

Blahopřeju k úspěchu.

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!