Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 19:21 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: pe2usb xp z usb  (Přečteno 26264 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 06.01.2007, 12:31 »

Snazim se rozjet boot z usb xpcek podle tohoto http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=10806&hl=disk%20error&st=0

Ale nedari se mi to nabootovat, pise to wrong disk, disk error

Ale nerozumim proc, kdyz podle tohoto navodu ze sveho flash disku bezproblemu bootnu jako ze systemove diskety do dosu, kdezto xpcka nai nahodou
http://www.weethet.nl/english/hardware_bootfromusbstick.php


\zkousel jsem i menit bootsektor flashdisku po aplikaci pe2usb za ten dosovsky bootsektor, ktery mi sel, ale vyvolalo to hlasku invalid system disk
\zkusil jsem i vsechny typy bootu usb v mem ami biosu, jinak ten systemovy disketovy boot co mi sel jel na ARM:FDD USB
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 06.01.2007, 18:32 »

Ten první návod se ale netýká WinXP, ale BartPE. Můžeš si přečíst něco tady: http://www.craftcom.net/13_bartperam/bartpe_usbflash02.htm

Pavel
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 06.01.2007, 21:03 »

tak ted tomu nerozumim, to co jsem vyrabel ja podle navodu bylo co ? vytvarel jsem to pebuilderem ?

Myslel sem ze to splni moji predstavu o tom mit xpcka na flash disku, instalovat k nim hry, proste je normalne pouzivat ale mit je jen na flashce
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 06.01.2007, 23:10 »

Citace
tak ted tomu nerozumim, to co jsem vyrabel ja podle navodu bylo co ? vytvarel jsem to pebuilderem ?

Jestli oba mluvíme o tomhle, http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=10806&hl=disk%20error&st=0 pak se podívej co je v titulku: "Pe2usb: Installing Bartpe To Usb Flash Disk"

Nejedná se o instalaci WinXP, ale BartPE. Cos dělal musíš vědět sám, na to ti neodpovím.

WinXP na flashdisk jen tak nedostaneš...

Pavel
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Neděle, 07.01.2007, 01:10 »

a bartpe je to same jako live cd, jestli chapu dobre.. takze to co chci ja je nejspis nerealizovatelne :cry:
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 07.01.2007, 17:26 »

BartPE je jedno z live CD založených na WinXP, podobně jako UBCD4Win nebo Reatogo.

WinXP se dají nabootovat z usb HDD, to jo, ale není to práce pro normálního člověka. Zda to jde i z usb flash, to nevím...

Pavel
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Neděle, 07.01.2007, 17:48 »

Diky za vysvetleni, uz tomu zacinam rozumnet.. Takze live cd z usb, ale stejne si tam nebudu moci klasicky instalovat programy jako nomralne, jen pomoci jakychci modulu
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Neděle, 07.01.2007, 18:03 »

Tenhle web je o BartPE, Reatogo (teda kromě jinejch věcí). Doporučuju si přečíst tady (nebo i jinde) oár článků.

Obecně: jde-li o "klasický" BartPE (Reatogo), pak existuje jen jeden způsob a to mít ty aplikace ve formě pluginů a abys je mohl použít, musíš je zahrnout do projektu už ve fázi vytváření ISO/CD.

Pokud máš na PC opravdu dost paměti, můžeš si zkusit udělat SDI variantu: pak v závislosti na aplikacích některý z nich půjdou "nainstalovat za běhu". Ale moc praktický to teda není...

Pavel

P.S.: Ještě existujou "portable" aplikace, který se nemusí instalovat vůbec.
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Neděle, 07.01.2007, 23:09 »

1.Kdyz o tom tak premejslim tak i toto by mi melo stacit..
Mel jsem plan totiz takovy nemit na svem dektopu nic jineho nez linux, ale tem woknum se proste nevyhnete obcas potrebujete neco co jinak nez s nimi nelze. A tak by mi to mozna stacilo i kdybych nemohl menit slozeni programu tak alespon spoustet a upravovat veci ulozene na pevnem disku. Vec co cte a zapisuje na linuxove oddily pro windows existuje..
Co si o tom myslite ?

2.Vracim se tedy k prvnimu prispevku, kdyz jsem resil proc mi nebootne vytvor pebuilderu podle navodu a "systemova disketa" ano  Smutek
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Neděle, 07.01.2007, 23:20 »

ad 1. Pro BartPE existuje plugin pro čtení i zápis dat na oddílu zformátovaným souborovým systémem Ext2. O jiných nevím. K ostatnímu se nemůžu vyjádřit, nevím co přesně budeš potřebovat...

ad2. Zkus to podle českýho návodu: http://www.craftcom.net/13_bartperam/bartpe_usbflash02.htm a dej vědět. Asi budeš muset udělat před krokem 2) prvně krok 3)

Pavel
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Pondělí, 08.01.2007, 02:32 »

Tak udelal jsem jak jsi rekl.

Cely bod tri, cimz jsem na nove naformatovanou flash pamet vytvoril 4 soubory bartpe.iso, ntdetect.com, ntldr a winnt.sif.
/to same jako to co jsem stvoril podle anglickeho navodu, link v prvnim postu

A pote bod dva, ktery nevytvari na flash disku iso, ale rozbaluje konkretni soubory systemu.

Doufam ze jsem to pochopil spravne, protoze se mi zda ze delam totez jinymi zpusoby (jednou zpusob nahravajici system cely do ram, podruhe nacitani jednotlivych souboru podle potreby systemu).

..Jdu zkusit boot
Stalo se to, ze po vypsani nasledujiciho, dalsi postup se zastavil.. neblika flash disk ani hdd a tak se podle me nic nedeje, nebo se pletu ?
/screen v priloze
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Pondělí, 08.01.2007, 13:56 »

Asi takhle: když jsem zkoušel bootování BartPE z flashdisku, dělal jsem psí kusy, aby se mi to povedlo. Spousta kroků... Až jsem psal článek, snažil jsem se ho psát "postupně" od nejjednodušších kroků ke složitějším. No a zdá se, že je nutný udělat bod 3) proto, abys měl na flashi bootsektor schopněj nabootovat BartPE (proto jsem psal, ať uděláš prvně tu trojku).

Jinak ano, máš pravdu v tom, že 2) a 3) jsou dost podobný, ale funguje to trochu jinak...

Pavel
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: Pondělí, 08.01.2007, 14:12 »

Citace
Stalo se to, ze po vypsani nasledujiciho, dalsi postup se zastavil.. neblika flash disk ani hdd a tak se podle me nic nedeje, nebo se pletu ?

A postupuješ podle návodu?

Pavel
Zaznamenáno
darth
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 23



Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: Pondělí, 08.01.2007, 14:41 »

Ano ano tak jak sem psal..
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #14 kdy: Pondělí, 08.01.2007, 18:55 »

Jo, psals. Já se ptám i na to, jestli dělals i ten oddíl tak, jak je popsáno v článku (ten "dosovskej" postup). POkud ne, zkus to...

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!