Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 23:19 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: D: WinXP a změna bootovacího loga  (Přečteno 16010 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« kdy: Středa, 30.11.2005, 22:53 »

Zde můžete zanechat dotazy, připomínky, náměty a nápady ke článku  WinXP - změna bootovacího loga.

Příspěvky mohou psát i neregistrovaní uživatelé fóra.

Pavel
Zaznamenáno
Anonymous
Host
« Odpověď #1 kdy: Pondělí, 20.02.2006, 16:42 »

predpokladam, ze ten hezkej pobihajici prouzek se mi tam u tohoto reseni nezobrazi, co?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Pondělí, 20.02.2006, 21:11 »

Je to opravdu tak, toto řešení nenabízí animovaný "proužek"; na netu se ale dají najít návody jak toho docílit (jiný postup).

Pavel
Zaznamenáno
Karel
Host
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 28.02.2006, 15:25 »

nemohu najit soubor boot.ini na disku C:\ (ani kdyz mam povoleno zobrazeni skrytych a systemovych souboru). pouze zalohu v adresari  C:\WINDOWS\pss\boot.ini.backup. je mozne ze bych ten soubor nemel? :?:
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 28.02.2006, 16:30 »

Je potřeba si zapnout v souborovém manažeru zobrazování chráněných souborů os.

Konkrétně v průzkumníku je to Nástroje - Možnosti složky - Zobrazení - zrušit zatržítko u "Skrýt chráněné soubory operačního systému".
Poté jej již soubor boot.ini viditelný.

Editace souboru boot.ini lze také provést Tento počítač - Vlastnosti - karta Upřesnit - Nastavení (u položky spuštění a zotavení systému) - Upravit
Tím se otevře soubor boot.ini pro editaci.


BTW. Bez souboru boot.ini by nešel Windows vůbec spustit, tj. nabootovat  :wink: .

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Clayman
Host
« Odpověď #5 kdy: Pátek, 24.11.2006, 19:38 »

mam winxp sp2+ ak pridam tie dva prepinace, zobrazi sa mi logo a dalej nic.. disk stale pracuje ale na monitore je len to logo.. ak tie prepinace odstranim, vsetko ide v poriadku...
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Sobota, 25.11.2006, 20:09 »

Vlož sem obsah boot.ini a zkontroluj, zda všechny parametry obrázku novýho loga odpovídají těm v článku.

Pavel
Zaznamenáno
Cyrrano
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Úterý, 28.11.2006, 21:59 »

Citace: "Pavel"
Vlož sem obsah boot.ini a zkontroluj, zda všechny parametry obrázku novýho loga odpovídají těm v článku.

Pavel
ja mam iny problem po zmeneni loga prihlasovania sa nemozem dostat do nudzoveho rezimu,obrazovka mi zostane na tom zmenenom logu a ani po odstraneni upraveneho loga prihlasovania sa tam nedostanem zastane pri vypisovani tych informacii, odstranil som ho opacnym sposobom ako som ho zmenil
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 29.11.2006, 11:32 »

Citace: "Cyrrano"
Citace: "Pavel"
Vlož sem obsah boot.ini a zkontroluj, zda všechny parametry obrázku novýho loga odpovídají těm v článku.

Pavel
ja mam iny problem po zmeneni loga prihlasovania sa nemozem dostat do nudzoveho rezimu,obrazovka mi zostane na tom zmenenom logu a ani po odstraneni upraveneho loga prihlasovania sa tam nedostanem zastane pri vypisovani tych informacii, odstranil som ho opacnym sposobom ako som ho zmenil
Je to tak. Já jsem to taky zkusil a všechny další podvolby zůstanou skryté pod logem. Používám hardwarové profily a ty jsou při alternativním logu také na pozadí.
Lze si snadno pomoci.
Do souboru boot.ini nakopírujte ještě jeden stejný řádek v sekci operačních systému, ale zde už jen bez těch přepínačů ( případně vložit jiný přepínač  /nologo nebo  /sos ).
Po nabootování bude vidět nejprve výběr, kde si můžete přeskočit na řádek bez loga a pak je již vše plně přístupné.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 29.11.2006, 18:28 »

Aha, to je docela zásadní zjištění. Já ten postup našel někde na netu a (pokud se nepletu), byl i někde na webu MS. Nikde nebylo varování ohledně nouzovýho režimu.

Byť za to nemůžu: přijměte omluvu.

Pavel
Zaznamenáno
Cyrrano
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Středa, 29.11.2006, 20:09 »

Citace: "Pavel"
Aha, to je docela zásadní zjištění. Já ten postup našel někde na netu a (pokud se nepletu), byl i někde na webu MS. Nikde nebylo varování ohledně nouzovýho režimu.

Byť za to nemůžu: přijměte omluvu.

Pavel
kvoli mne sa nemusis ospravedlnovat,nespravne som sa vyjadril,predcasne, tu chybu som odstranil s tym logom to uz funguje,problem bol totiz v upravach windowsu cez registre, konkretne zmena v registroch aby sa pagefile-strankovaci subor vymazal po vypnuti PC,vratil som to do povodneho stavu a ide to
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Středa, 29.11.2006, 20:28 »

OK, díky za vysvětlení. Na té omluvě ale trvám. Nechci nikomu působit problémy.

Jinak díky Cyrrano za vysvětlení; nestává se často aby člověk co popíše co má za problém popsal i jeho vyřešení s vysvětlením. Vážně díky a ať se ti u nás líbí.

Pavel
Zaznamenáno
Mitch
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« Odpověď #12 kdy: Sobota, 09.12.2006, 21:36 »

Dovolím si jeden odkaz

Kód:
http://unattended.msfn.org/unattended.xp/view/web/51/SESSID=d98dfed36dcbbb09714aaeab6d526ac2/
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!