Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 15:02 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Nejde nabootovat-LSASS.EXE  (Přečteno 14987 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 09.12.2006, 14:04 »

Ahoj, mám problémy s bootováním mých Live CD. Všechno jde v pořádku až do doby, kdy se objeví modrá obrazovka a aktivuje se klávesnice a myš. Poté se objeví hláška "LSASS.EXE-operace se nezdařila, požadovaná operace nebyla úspěšná". Poté následuje restart anebo(v případě použití PEnetCfg) přijde další hláška"unable to install network adapters". Používám Reatogo-240, některá CD jsem již zprovoznil, ale od jisté doby(čištění registrů ?) se to nedaří. Děkuji za případné rady. PS: jsem  běžný uživatel PC
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 09.12.2006, 14:26 »

Musím tě pochválit za slušně napsanej dotaz s vysvětlením (to každej nedokáže).

Při vytváření Reatogo: hodí ti ten proces nějakou chybu nebo se CD vytvoří bez chyb? Nemůžeš mít nějakej HW problém (problém s pamětí)?

Co zkusit tohle: opravit instalaci WinXP na tvým počítači. Nabootuješ z instalačního CD a v nějaké fázi tam bude na výběr mezi instalací a opravou. Zvolíš opravit. Výhodou je, že všechny instalovaný programy by měly bez problémů fungovat.

Akorát se nelekni, ona i ta oprava instalace graficky vypadá podobně/stejně jako normální instalace, tak ať se nevyděsíš (jako já).

Pavel
Zaznamenáno
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 09.12.2006, 22:05 »

Při sestavování Reatoga k žádné chybě(ani varování) nedojde. HW problém myslím také nemám-normálně mi všechno jde v pohodě. Tu opravu instalace zkusím.Z několika vytvořených Live-CD mi připadá, že je to celkém závislé na průběžné instalaci programů, či zda pročistím registr. Dám vědět, zatím díky.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Neděle, 10.12.2006, 09:21 »

Citace
...mi připadá, že je to celkém závislé na průběžné instalaci programů

No nevím, my ostatní nemáme problémy s Reatogo nebo BartPE a to máme na PC taky instalovaný aplikace. To bude asi jinej problém - nebo instaluješ něco moc agresivního...

Pavel
Zaznamenáno
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 01.01.2007, 01:55 »

Tak jsem se po delší době dopracoval k Reatogu.Tu reinstalaci jsem zkoušel, ale nezdařila se (systém byl asi příliš "rozvrtaný"..?). Vytvořil jsem Reatogo v čerstvě nainst. systému
a funguje bezvadně  Vyplazuji jazyk . Ještě jsem se chtěl prosím zeptat, pokud přepíšu 1 na konci tohoto řádku //0x1,"Software\Stardock\WindowBlinds\WB5.ini\WBLiteFX","SysTray","1"// souboru wbload.inf na 0, zbavím se tak ikony WindowBlinds v syst. liště?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 01.01.2007, 16:26 »

Ahoj,

no jsem rád že Reatogo funguje. Co se týká toho WindowBlinds, nejspíš to vypadá jak to popisuješ, podle všeho jo. Já to ale nezkoušel, takže jediná rada: vyzkoušej a napiš nám jak to dopadlo, jo? Pokazit nemůžeš nic...

Pavel
Zaznamenáno
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Pondělí, 01.01.2007, 17:15 »

Tak to tedy funguje jak jsem myslel, ta ikona už tam není. Vyskytl se
mi ovšem ještě další "problém". Ne vždy se mi podaří rozchodit grafiku(nVidia). Na prvnim CD mi fungovala, poté jsem jen odstranil tu ikonu Win.Blinds  a v PeNetCfg jsem v PostNetAutorun upravoval spouštění Instal USB a Start Printers. Všechny soubory ovladačů jsou na místě, ale prostě to "nejde".
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Pondělí, 01.01.2007, 17:58 »

Těžko říct čím to je, podle toho co píšeš by tvoje změny na grafiky neměly mít vliv. Zkus ještě po nabootování Reatogo spustit "install devices", třeba to pomůže. Jinak fakt netuším.

Pavel
Zaznamenáno
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Úterý, 02.01.2007, 23:26 »

Tak to je zajímavé, po menších úpravách jsem Reatogo vypálil  na CD-RW a po jaksi pomalejším bootování(asi 8 minut) se grafická karta   načetla. TO SAMÉ CD jsem přepálil na normální CD-R a grafika se nenačetla. Že by se při vyšší rychlosti načítání a instalování z CD-R "nějak překazila" instalace té grafiky? neměl by někdo nějaký tip jak to ošetřit ?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 03.01.2007, 09:05 »

Tak o tom jsem nidky neslyšel. Zkoušels ten tip, spustit "install devices"? Je to někde v menu, něco s HWPnP...

Pavel
Zaznamenáno
Prorock
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 6


Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Čtvrtek, 04.01.2007, 23:23 »

To jsem zkoušel a nešlo to. Ten problém jsem už ale vyřešil - používal jsem plugin na ovladače nvidie 66.93. Ten má ale s mojí GeForce 4 problémy (podle fóra na 911.net), s pluginem na 56.72 to už jde...
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Pátek, 05.01.2007, 00:04 »

No vida, dobrý zprávy, to rád slyším.

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!