Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 15:10 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: URL a CODE  (Přečteno 32554 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Mitch
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 18.11.2006, 18:29 »

Všiml jsem si že se dost často jak v portálu tak ve fóru používá na odkazy CODE místo, podle mého názoru lepšího tagu, URL.

Chtěl jsem se jen zeptat jestli to má nějáký účel protože mě nebaví moc překopírovávat odkazy do adresního řádku.
Zaznamenáno
Mitch
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 47


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 18.11.2006, 18:34 »

Tak teď jsem si přečet že neregistrovaní uživatelé nevidí odkazy. Záhada je asi vyřešena. :wink:
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 18.11.2006, 19:10 »

Citace: "Mitch"
Tak teď jsem si přečet že neregistrovaní uživatelé nevidí odkazy. Záhada je asi vyřešena. :wink:
Ani bych neřekl. Já jsem registrovaný a odkaz, na který bych kliknul jsem tu ještě neviděl. Všechny linky si musím obtáhnout do schránky a pak do adresního řádku browseru.
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 18.11.2006, 19:38 »

Abych to upřesnil jak to vlastně je, tak neregistrovaní uživatelé nevidí záměrně linky, které jsou vloženy ve formátu url, např.

web adresa

nebo

http://www.craftcom.net

a nebo bez formátu url, tj. přímo vložit adresu jako text

http://www.craftcom.net/

proto je nutné pro jejich zviditelnění i pro tyto uživatele použít formátu Code v tomto tvaru:

Kód:
http://www.craftcom.net


V prvním případě registrovanému uživateli stačí pouze kliknout na odkaz a nemusí nic kopírovat do schránky a vkládat ručně do adresního řádku prohlížeče, funkční jak u IE, FF i Opery. V případě druhém, tj. formátu Code je nutné adresu označit, třeba pomocí červeného tlačítka Vybrat a zkopírovat do schránky a následně adresu vložit do adresního řádku prohlížeče.

* Druhá možnost je pouze u příspěvku zobrazených na portále, ve fóru je standardně pro všechny odkazy použito prvního případu, kdy stačí registrovanému uživateli pouze kliknout na odkaz.

Craft


Edit: 29.11.2006

Jak tento příspěvek vidí registrovaný a přihlášený uživatel:



Jak tento příspěvek vidí neregistrovaný a nepřihlášený uživatel:

Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!