Craftcom
Čtvrtek, 18.04.2024, 09:07 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: windows cez siet  (Přečteno 6667 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
djtomo
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4


Zobrazit profil
« kdy: Sobota, 28.10.2006, 15:23 »

da sa windows spustit zo siete? respektive upravit bootovacie cd tak aby si nacital nastavenia - register a systemove adresare zo siete
malo byt to bezat na starsom stroji - CPU 750 MHz, RAM 64MB, bez HDD
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Sobota, 28.10.2006, 17:28 »

Zajímavá otázka. Jde ledasco, ale tohle ne.

Existuje způsob jak bootovat ze sítě, PXE tomu říkají a tam to funguje tak (aspoň co jsem slyšel), že se do RAM zavede jádro operačního systému a to pak pokračuje v bootování. Jde to pro Linux, dokonce existuje cosi podobnýho pro Windows, ovšem je zapotřebí mít bootovací síťovku a hlavně dostatečně velkou paměť. 64 MB nestačí ani náhodou.

Nestačilo by ti BartPE nabootovaný z CD?

Jo, pokud by to uměl BIOS, šlo by nabootovat z externího disku, ale to asi nehledáš, že?

Pavel
Zaznamenáno
cresh
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 30.09.2008, 12:42 »

Zdravím,

natáhnout widle jdou děje se tak přes RIS server, ten nechci používat. Ale mě se jedná o jiný problém. Instaluji v práci pos systémy a abych do té posky dostal sw tak ji musím celou rozebrat a připojit externí cdrom a instalovat jako na klasickým pc. Ovšem neušlo mi že už umí i boot ze sitě. Vygůglil jsem tento postup http://winner.windowsdream.com/winner/howto.html ktrý je hodně moc jednoduchý a i funguje. Tftpd přidělí ip adresu natáhne to kernel, proběhne pxelinux a potom se objeví chyba které vůbec nerozumím. Vyletí unable to locate configuration file. Vůbec nevím proč. Nemáte někdo zkušenost s podobným problémem či nepoužíváte jej? Děkuji PS Pavle to určitě ví, když nás učil ve škole tak měl odpověď na vše  Mrknutí
« Poslední změna: Úterý, 30.09.2008, 12:46 od cresh » Zaznamenáno
cresh
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 2


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 30.09.2008, 13:44 »

Problém vyřešen, mohu vřele doporučit. Instaloval jsem teď tři zařízení zároveň přes GB ethernet a probíhalo to parádně.
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!