Craftcom
Čtvrtek, 25.04.2024, 03:02 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Jak odstranit nabídku, výberu operačního systému  (Přečteno 9941 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Radovan Tuček
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 34


Zobrazit profil
« kdy: Čtvrtek, 24.08.2006, 16:57 »

Měl jsem na počítači Windows 2000. Na ten počítač jsem nainstaloval Windows XP. Poté jsem zjistil že Windos 2000 už nepotřebuji a tak jsem je vymazal. Jak mám odstranit startovací nabídku Windows?
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 24.08.2006, 17:22 »

Tento počítač - vlastnosti - Spuštění a zotavení systému - nastavení - upravit

vzor bez nabídky pro více os, čili pouze pro Win XP vypadá takto (stačí jim přepsat původní syntaxi) :

Kód:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Výrazně doporučuji si předtím zálohovat systémový soubor boot.ini pro všechny případy (C:\boot.ini). Aby byl viditelný je nutné mít v možnostech složky odškrtlou položku "Skrýt chráněné soubory operačního systému" (V průzkumníku to je Nástroje - možnosti složky - zobrazení).


Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Pátek, 25.08.2006, 23:39 »

Citace: "Craft"
Tento počítač - vlastnosti - Spuštění a zotavení systému - nastavení - upravit

vzor bez nabídky pro více os, čili pouze pro Win XP vypadá takto (stačí jim přepsat původní syntaxi) :

Kód:
[boot loader]
timeout=30
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Výrazně doporučuji si předtím zálohovat systémový soubor boot.ini pro všechny případy (C:\boot.ini). Aby byl viditelný je nutné mít v možnostech složky odškrtlou položku "Skrýt chráněné soubory operačního systému" (V průzkumníku to je Nástroje - možnosti složky - zobrazení). Craft

Zobrazování skrytých a systémových souborů a složek je nutné při přístupu k tomuto souboru jen přes průzkumník nebo v oknech. Tento soubor má ještě atributy has, takže stejně nelze změny do něj zapsat přímo a je nejdříve nutno atributy odstranit. Naopak při přístupu předurčenou cestou jako administrátor ( viz nahoře ...upravit ) není potřeba činit žádné předpřípravy a editace je možná okamžitě.
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 26.08.2006, 11:52 »

Díky bobe57_cz za upřesnění, tj změnu atributu u druhého způsobu jsem zapomněl dodat.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!