Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 21:17 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1] 2   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: bootování os WinXP z USB  (Přečteno 29529 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« kdy: Pátek, 20.01.2006, 15:52 »

Pokud by někoho zajímalo, jak přesvědčit XPčka, aby bootovaly z USB zařízení, mrkněte na
http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=14181

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 25.07.2006, 14:11 »

Citace: "Pavel"
Pokud by někoho zajímalo, jak přesvědčit XPčka, aby bootovaly z USB zařízení, mrkněte na
http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=14181

Pavel


Venoval jsem bootu z USB flash disku cely den, postupoval podle návodu tutorial 3 a kolem 3 hodiny v noci se to opravdu z flasky rozjelo, pred instalaci jsem orezal wokna pomoci nLite 1.0.1 (WXP SP2 se vsemi hotfixy) na 120MB a instalaci(zabrala kolem 300MB v rezimu FAT) jsem pred prenesenim na flash delal pres Vmware, kdyby jste nekdo zkousel pozor na tu cast z editaci toho registru chce to delat opravdu peclive,  cast s tim adresarem Rettung  je dost osemetna, zadnej nevytvarejte a editujte rovnou soubor system v adresari \system32\config a po ukonceni ho ulozte pod stejnym jmenem na puvodni misto, (pokud se budou wokna cukat, ulozte jinam uvolnete podregistr oto a ulozte jinam a po restartu skuste znovu...). Kdyz budu myt dobrou naladu v zari muzu skusit napsat fotoserial jak to vse provest.

testovana sestava:
Deska MSI K7N2 LSR 6570E bisos v7.7
flash disk canyon 1GB link
sehnal jsem nahodou za 900Kč v Axesu www.axes.cz

fakt narez
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 25.07.2006, 18:58 »

Díky za info! Dietmar (autor tutorialu) se chystá napsat novou a přepracovanou verzi, někdy v těchto dnech (aspoň to tak sliboval)...

Jedou ti tyhle WinXP na flashdisku teda i na normálním PC, když se vše připravovalo ve VMware?

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
RE.
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 25.07.2006, 19:42 »

Pavel,ANO po instalaci ve Vmware jsem musel disk nahodit normalne(ve Vmware jsem nepouzil virtualni disk) protoze jse mi nerozpoznalo USB rozhrani a neobjevily  potrebne klice v registru co je nutne editovat pro chod na flash.
Take se mi nainstalovalo spoustu ovladacu ktere ve Vmware nemhly.

pote jsem je teprve zacal upravovat pro beh na "flesce"

jinak jsem z "fleskou" obeh 3 pocitace a vzdy wokna nabehly.

myslim ze pokud nejste tak zbrkly jak ja cela operace se da podle navodu zmaknout za 1 maximalne 2hodky!

pokud dovolite tady jsou potrebne soubory tj. ovladace USB z SP1, modifikovane inf soubory, upraveny ntdetect.com
http://rapidshare.de/files/26986447/VSE.zip.html
jeste mi chyby EFW filter kterej je soucasti embedded k tem souborum se ale nemuzu dokopat


Edit : 5.8.2006

* V případě již nefunkčnosti odkazu náhradní link

Craft
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Úterý, 25.07.2006, 21:36 »

Díky moc,

za tvou práci a za info. EWF bys mohl najít na mp3car.com/vbulletin, zkus to tam zadat do hledání nebo přes google.

Já četl tutorial 3, 4, 5 a 6 a nebyly mi úplně jasný co mám kdy dělat. Takže čekám od Dietmara na nějakou "souhrnnou" verzi.

Taky jsem objevil jakeksi jinej návod, ale nemůžu to testout, jsem "na cestách".

Pavel

P.S.: Jo a taky je dobrý (pokud je disk NTFS) vypnout přístup k ... čemusi, tuším se to dá na netu najít jako "diable ntfs access" nebo tak nějak.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Úterý, 25.07.2006, 21:38 »

Tak potřebný soubory pro EWF by se měly najít tady http://www.google.com/search?hl=cs&q=ewf.zip+site%3Awww.mp3car.com&btnG=Hledat&lr=

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
RE:
« Odpověď #6 kdy: Středa, 26.07.2006, 00:44 »

EWF jsem jiz sehnal, je to funkci ale sou tam jiste nedostatky a problemy s instalaci novych ovladacu.
Bohuzel se mi zatim nepodarilo udelat funkci  USB flash disk s NTFS bootem jak jsem jiz psal jedu na FAT(16), lze i na FAT32.
pozor taky jsem experimentoval a udelal tam standartni partitions, ale "Fleska" se odporoucela(ve forech jsem ze docet ze to nelze spravit jedine vymenit), jiz jsem myslel ze je po ni ale nakonec jsem sahnul po starem osvedcenem testdisku a uz zas zije, takze to neni cesta jak tam myt NTFS :!:

no jo bartb(x)pe byl dobrej ale tohle je fakt skvely, jsou to standarti XPcka se vsim vsudy! pro vetsi vykon si sezente flesku
Buffalo firestick

Co se tyka ostatnich tutorialu mne zajimala jen ta 3ka, ktera je pro flash disky,  zkousim to ted prenest i na CD a uvidim.
taky je zajimavy ze to funguje ikdyz jsem tam zpatky vratil ty usb SP2 ovladace.

pro zajemce jeste aktualizovany archiv se vsim potrebnym vcetne EWF, nezapomente zmenit hw id sveho flash disku v otto.reg
link (archiv ma kompresi 7zip)
http://www.7-zip.org/cs/

win usb home
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Středa, 26.07.2006, 10:33 »

postreh: ukladani stavu podle navodu EWF filtru s prepinacemi disable -live mi nefungovalo pouzivam tedy pouze
Kód:
ewfmgr C: -commit
pred ukoncenim windows kdyz chci ulozit stav systemu.
sorry za ty odkazy na www obchody, rozhodne tim nic nesleduju a nedelam jim reklamu
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 26.07.2006, 14:38 »

Ahoj x_based,

k těm odkazům: to je v pohodě, je to k věci o které se tu diskutuje, nevidím v tom žádnej problém.
Citace
EWF jsem jiz sehnal, je to funkci ale sou tam jiste nedostatky a problemy s instalaci novych ovladacu.

V jakým smyslu nedostatky?

Citace
Bohuzel se mi zatim nepodarilo udelat funkci USB flash disk s NTFS bootem jak jsem jiz psal jedu na FAT(16), lze i na FAT32.

Kvůli BIOSu se obecně doporučuje jen FAT (FAT16); ten FAT32 máš osobně nebo zprostředkovaně ověřenej? NTFS flash aby bootoval by snad šlo taky vyrobit, ale nemusí to jistě fungovat s každou kombinací flash-BIOS.

Citace
Co se tyka ostatnich tutorialu mne zajimala jen ta 3ka, ktera je pro flash disky, zkousim to ted prenest i na CD a uvidim.

Zajímavý, jestli to chápu správně, byly by to WinXP připravený ve VMware, pak přenesený na flash a pak na CD. To by bylo něco!

Citace
postreh: ukladani stavu podle navodu EWF filtru s prepinacemi disable -live mi nefungovalo pouzivam tedy...

Ono má EWF 3 módy pokud si dobře vzpomínám, možná to funguje s jiným módem. Ale i tak se mi zdá, že seš s tím relativně spokojenej...

Pavel
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Středa, 26.07.2006, 16:07 »

Ještě se zeptám, jak to máš nakonfigurovaný. Ten flash je jako první disk z hlediska pořadí bootování?

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
RE:
« Odpověď #10 kdy: Středa, 26.07.2006, 16:58 »

1) nedostatky jsem odstranil, bylo to tam nejak zatroleny a nefungoval spravce zarizeni v sytemu
2) FAT32 jsem overil letmo nahranim pouze sys. souboru na cistej FAT32 system a nabootovanim
3) takle to de nabootovat z cehokoliv co ma svoje ID, treba i z audio prehravace, boot z CD jeste nevim na to je expert Bart Lagerweij.
4) spokojenost maximalni, bootuje to rychleji nez wokna na hardu, ty uz melou z posledniho, ale instalace noveho softu je preci jenom pomala(12MB cteni 4MB zapis, zas to plati jen pro velke soubory ale softy maji spoustu pitomych malych souburku a ty se fleskam moc nelyby ).
5) Z hlediska bootovani pouzivam klavesu urcenou pro vyber bootovaciho zarizeni, u me desky to je F8, neplest z F8 u woken
    konfigurace mych disku je 2xSATA +na testovani(jiz nepotrebna) UATA takze kdyz nechci aby byly viditelny tak odpojim nebo neintegruju ovladac textmode.
    flash disk je jako prvni coz napriklad znamena, kdybych chtel myt moznost bootovat z ostatnich disku pres boot.ini na flesce, musel bych je navysit o    
    jednicku:
   
[boot loader]
timeout=5
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\WINDOWS="XP USB nLite" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot /sos
multi(0)disk(0)rdisk(1)partition(1)\WINDOWS="XP SATA1 nLite" /noexecute=optin /fastdetect /noguiboot /sos
multi(0)disk(0)rdisk(2)partition(1)\WINDOWS="XP SATA2 ST"

cili po spusteni XP USB je disk C vymenitelny a ostatni pismenka se posunou, jeste mam nainstalovany zmineny hitachi filtr a fleska se hlasi jako pevnej disk,
pozor ale radeji nezkousejte takle  vytvaret partysny, skoro mi ta fleska odesla, ale melo by to byt mozne hlavne kvuli tomu NTFS bootu...

Postup pouze pres Vmware jsem zkusil stacilo po instalaci zasunou a vysunout flesku a USB zarizeni tam byly, je treba to instalovat  pres vmware na fyzicky disk coz vidim pro nektere uzivatele jako problem,  :cry:
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #11 kdy: Středa, 26.07.2006, 17:38 »

Díky za odpověď,

Citace
3) takle to de nabootovat z cehokoliv co ma svoje ID, treba i z audio prehravace, boot z CD jeste nevim na to je expert Bart Lagerweij.

Nevím jestli sis všiml, ale tenhle web je o BartPE a Reatogo a multiboot CD, takže o bootování z CD taky něco víme...

Citace
pozor ale radeji nezkousejte takle vytvaret partysny, skoro mi ta fleska odesla, ale melo by to byt mozne hlavne kvuli tomu NTFS bootu...

Tohle mohlo bejt způsobený taky možná nějakou nekompatabilitou, aby flash rovnou odešel by se mi moc nezdálo.

Citace
Postup pouze pres Vmware jsem zkusil stacilo po instalaci zasunou a vysunout flesku a USB zarizeni tam byly, je treba to instalovat pres vmware na fyzicky disk coz vidim pro nektere uzivatele jako problem

Z jakýho důvodu je nutný, aby se ve VMware instalovalo na fyzickej disk?

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
:-)
« Odpověď #12 kdy: Středa, 26.07.2006, 18:15 »

No vidis a ja se na boot z CD divam jak na zazrak
Neodesel a pokouset ho znovu nebudu
No protoze je treba vsechny data prenest na flash, a to nelze kdyz ten OS bezi, a neznam zpusob jak to prenest z virtualniho, pokud jo tak porad jak.
Akorat me napada nejaka utilita na zalohovani, ktera prenese obraz disku za behu, neco na tento zpusob ne?
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #13 kdy: Středa, 26.07.2006, 18:31 »

Citace
No protoze je treba vsechny data prenest na flash, a to nelze kdyz ten OS bezi, a neznam zpusob jak to prenest z virtualniho, pokud jo tak porad jak.

Aha, tak tady je ten problém. V tom případě bych to udělal takhle: normální VMware, disk vytvořenej ve VMware (tj. soubor simulující disk), po instalaci a konfiguraci ve VMware bych VMware ukončil a připojil bych ten virtuální disk v "normálních" WinXP jako další disk (viz. ovladač VDK od Ken Kato) - dá se to najít tady u nás na craftcomu i s kompletním návodem. Pak je přenesení maličkost - přibude novej disk (virtuální od VMware s nainstalovaným WinXP USB) a flashdisk a je to...

Pavel
Zaznamenáno
x_based
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
He
« Odpověď #14 kdy: Středa, 26.07.2006, 19:07 »

No vidis..., si  Dietmarorvy ustril kus prace  :idea:
Zaznamenáno
Stran: [1] 2   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!