Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 21:16 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Lze vytvořit ISO z HDD?  (Přečteno 8252 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
Kajik
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« kdy: Čtvrtek, 22.06.2006, 07:36 »

Ahoj,
myslíte, že by šlo vytvořit bootovatelné ISO z již nainstalovaného systému na hdd? Přesně bych potřeboval na jedné mašině, kde už je systém udělat bootable ISO, to potom přenést na jiný hardware a tam ho nabootovat ve Virtual PC a diagnostikovat. Konkrétně někde běží server W2k, nedá se odvézt a já s tím potřebuju laborovat, přičemž na místě za chodu to nelze. Vím, že je to zvláštnost, ale vy jste tady na zvláštnosti "jako dělaný" :-).
Díky za odpověď.
Kájík
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Čtvrtek, 22.06.2006, 10:17 »

Skvělej dotaz! Obecně to pro některý operační systémy jde (třeba MS DOS, FreeDOS). Dokonce to jde jistým způsobem udělat i pro WinXP Embedded.

Pro Win2000 nebo WinXP asi zatím ne, sám jsem řešil podobnej dotaz na 911cd.net

Pokud by se objevily další info jak to udělat, dám vědět.

Pavel
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Čtvrtek, 22.06.2006, 10:20 »

Ale co bys mohl udělat je tohle: vytvořit si ve VMware virtuální disk, umístit ho na D:, nabootovat z BartPE/Reatogo, otevřít ho pro zápis (vdk.exe) a třeba přes TrueImage udělat zálohu z C: na ten virt. disk.

Pak na tom cizím PC připojit ten virt. disk ve VMware a nabootovat z něj... Chápeš co myslím?

Pavel
Zaznamenáno
Kajik
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 30


Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 22.06.2006, 10:53 »

Citace: "Pavel"
Ale co bys mohl udělat je tohle: vytvořit si ve VMware virtuální disk, umístit ho na D:, nabootovat z BartPE/Reatogo, otevřít ho pro zápis (vdk.exe) a třeba přes TrueImage udělat zálohu z C: na ten virt. disk.

Pak na tom cizím PC připojit ten virt. disk ve VMware a nabootovat z něj... Chápeš co myslím?

Pavel

Chápu, sqjelá myšlenka! Ale nemam VMware (zkoušel jsem ho někde najít, ale nějak mi to nevyšlo). Nicméně mám Virtual PC. Co si myslíš o tom, zda by nebyla cesta vytvořit .sdi disk v Embedded studiu a pomocí Trueimage to vyvrhnout na něj? Otázka je, zda dostanu SDI Loader na Reatogo abych ho mohl připojit. Další otázka je, jestli Virtual PC může bootovat z .sdi disku. Taky by mohla být cesta lépe pohledat VMware :-).
Kájík
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Čtvrtek, 22.06.2006, 11:00 »

No, sdi bootuje kompletně do paměti, musel bys ho mít buď na disku toho Virtual PC nebo na CD, ze kterýho bys ten virtual PC bootoval, ale to by stejně podle mýho nefungovalo...

Navrhuju dát se tou cestou kterou jsem ti popsal, tam je reálná šance že by to mohlo jít.

Jinak ještě připojit externí fyzickej disk, udělat zálohu Win2000 přes Ghost nebo TrueImage na ten disk a přenést na ten jinej PC a tam z něj bootovat.

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!