Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 21:11 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Výchozí hlasitost po startu REATOGO  (Přečteno 9439 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
dědek
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« kdy: Úterý, 18.04.2006, 15:39 »

Nedaří se mi nastavit výchozí hlasitost zvuku. Systém vždy startuje s maximální úrovní. Hledal jsem, zkoušel jsem, ale neuspěl jsem.
Po vložení hodnot do registrů (REG soubor) se hlasitost upraví až po odhlášení, vložením hodnot do souboru INF pluginu zvukovky se
nestane nic. Soubor INF ovladače obsahuje výchozí nastavení, ale to systém ignoruje. Když nastavím úrovně hlasitosti ručně, změny
se do registru zapíšou, ale hodnoty nevím kam dát.

Poradí někdo?
Děkuji.
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 18.04.2006, 21:55 »

Není to spíše problém ovladače pro zvukovku ? Co to je za typ a výrobce zvukovky ?
U mnou používané zvukovky a ovladače (CMI8738) jsem tento problém nezaznamenal.

Nicméně pokud máte přímo reg soubor s potřebnou a hlavně fukční syntaxí, stačí ji pomocí konvertoru vložit do souboru *.inf obsažený v pluginu, tj. *.inf soubor pluginu a né ten co je součástí ovladače. Každopádně nestačí tyto hodnoty pouze nakopírovat z původního *.inf souboru ovladače, k tomu je potřeba mít potřebný klíč z registru vyexportovaný přímo do souboru *.reg

Po použítí konvertoru bude vypadat *.inf soubor pluginu nějak takto :

Kód:
; PE Builder v3 plugin INF file
; by reatogo

[Version]
Signature= "$Windows NT$"

[PEBuilder]
Name="300     Audio Device"
Enable=1
Help="\..\..\"

[WinntDirectories]
a = "system"

[SourceDisksFiles]
cmaudio.inf=20,,1
Audio3D.dll=2,,1
cmaudio.sys=4,,1
cmnprop.dll=2,,1
cmuninst.dat=1,,1
cmuninst.exe=1,,1
crlds3d.dll=a,,1
mixer.exe=1,,1


;příklad vložení registračního klíče pomocí konvertoru ze souboru *.reg :

[Software.AddReg]
0x1, "Classes\CLSID\{30A2652A-DDF7-45e7-ACA6-3EAB26FC8A4E}\DataFormats\GetSet\0", "", "Embed Source,1,8,1"
0x1, "Classes\CLSID\{30A2652A-DDF7-45e7-ACA6-3EAB26FC8A4E}\DataFormats\GetSet\1", "", "3,1,32,1"
0x1, "Classes\CLSID\{30A2652A-DDF7-45e7-ACA6-3EAB26FC8A4E}\DataFormats\GetSet\2", "", "2,1,16,1"
0x3, "Classes\CLSID\{083863F1-70DE-11d0-BD40-00A0C911CE86}\Instance\{4766A24D-8151-478F-9AB2-400EEAAFACC7}","FilterData",\


Předpokládám, že jste ovladač pro zvukovku vytvářel pomocí autoDriveru obsaženého v reatogoXPE, kde lze potřebnou syntaxi také vložit, ale jenom ve full verzi.

Odkazy na konvertory :

online konvertor

offline konvertor


Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
dědek
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #2 kdy: Středa, 19.04.2006, 17:52 »

Zdravím a děkuji za odpověď.

Zvukovka je integrovaná a plugin (C-media) je stažený z netu. Pouze jsem do něj vložil soubory mého ovladače z CD.
REG soubory jsou vyexportované z registru po úpravě hlasitosti, zkonvertované a přidané do INF
souboru ovladače. Nefunguje to. Dnes jsem celý den čuměl do registrů a hledal, nic jsem nevyčuměl.
Pouze jsem zjistil, že podklíč DataFormats se vyskytuje jenom u ZVUKU, u ovladačů ale není.

Dědek

PS. Problém s ikonami na desktopu se mi povedlo vyřešit prográmkem IconLayout a jeho aut. spouštěním
po startu systému. Bude-li zájem o podrobnosti, rád odpovím.
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #3 kdy: Čtvrtek, 20.04.2006, 11:53 »

Těžko radit, ono najít potřebný registr je vždycky spíše pokus-omyl, prostě alchymie  :napad02:
Vyzkoušel bych ještě jiný ovladač. Co je použit na desce za chip pro zvukovku?
Jinak na stránkách Craftcomu v rubrice Plugins je také ke stažení plugin pro zvukovku CMedia, ale je určen pro chip 8738, plugin funguje bez problémů.

To ikony :
Uvítáme tady každý postřeh a návrhy, takže se o tom řešení tady můžete rozepsat podrobněji.
Díky

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
dědek
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 8


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 24.04.2006, 18:33 »

Tak jsem to nakonec vzdal. Zjistil jsem, že výchozí nastavení hlasitosti je zakódované v INF souboru ovladače,
ale nezjistil jsem jak.
Problém jsem vyřešil skriptem, který po naběhnutí systému upraví v SNDVOL32.exe hlasitost jednotlivých kanálů.

Pokusím se napsat "pidičlánek" o ikonách na monitoru, ale kam s ním?

Dědek.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 24.04.2006, 19:41 »

Na našich stránkách (tedy ne na fóru) je odkaz (mail), takže tam :-) A děkujeme!

Pavel
Zaznamenáno
Mike54
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 1


Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Pátek, 30.11.2007, 15:26 »

Zdravíčko.
Hledám způsob, jak z aplikačního programu nastavit aktivní kanál a jeho hlasitost pro audio vstup. Na vašem portálu jsem našel dialog z r. 2006, který se tím zabýval, a vyústil v závěr tazatele ("dědek" Nováček) - cituji:
"Tak jsem to nakonec vzdal. Zjistil jsem, že výchozí nastavení hlasitosti je zakódované v INF souboru ovladače, ale nezjistil jsem jak. Problém jsem vyřešil skriptem, který po naběhnutí systému upraví v SNDVOL32.exe hlasitost jednotlivých kanálů."
Pokud tedy opravdu neexistuje univerzální "čisté" řešení nezávislé na použité zvukovce, uvítal bych alespoň příklad takového skriptu, který dokáže nasimulovat manuální nastavení v programu SNDVOL32.exe ...
Předem díky !
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!