Craftcom
Pátek, 29.03.2024, 07:23 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: Re: Plugin driveru jak?  (Přečteno 12189 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
ramazo
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 7



Zobrazit profil
« kdy: Pátek, 17.03.2006, 16:48 »

Mam taky drobny, ale pre mna vyznamny problem:

Spustam ReatogoXPE na pocitaci, na ktorom mam normalne dost obmedzene prava. Vsetko ide, ako ma, okrem zvuku. Zistil som (kvoli obmedzeniam ani toto nebolo jednoduche), ze je tam zvukova karta na doske. Pise ze : Intel(r) 82801BA/BAM AC'97 Audio Controller. K suborom drivera sa nedostanem. Driver Collector (program na...vsak nazov napoveda) chce ulozit najdene sucasti do hlavneho adresara, na ktory bohuzial pristup nemam (ani ten program - vykaze chybu). Ine podobne programy zase potrebuju pri instalacii zapisovat svoje subory niekam do Windowsu - na to tiez nemam prava. Stiahol som si zbierku audio kodekov , avsak pri kompilacii mi ReatogoXPE vypisal, ze je tam spusta (spusta = 74) chyb a kompilacia skoncila chybovym hlasenim.
Teda potreboval by som subory ovladaca spolu s .inf . Tieto ovladace budu iste rozsirene, snad sa najde niekto, kto by mi ich mohol poskytnut.
Vdaka
Ramazo
ramazo@szm.com
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Pátek, 17.03.2006, 22:30 »

Citace: "ramazo"
...Teda potreboval by som subory ovladaca spolu s .inf . Tieto ovladace budu iste rozsirene, snad sa najde niekto, kto by mi ich mohol poskytnut.
Vdaka
Ramazo
ramazo@szm.com

Zkus něco z toho vydolovat

http://ftp://ftp.levi.cz/pub/support/driver/sound/

http://ftp://221.7.12.210/drv/sound.rar
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: Sobota, 18.03.2006, 12:44 »

Už ti sice dal typ i bob57_cz, nicméně potřebná stránka je i v rubrice Ikonky a odkazy, konkrétně Driverpack.net, kde se dají stáhnout již hotové driver balíčky pro různý typ HW zvukovky nevyjímaje. Nejedná se ovšem o již hotové pluginy, ale pouze o drivery.

odkaz na zvukovky

BTW. Jinak bych ještě vyzkoušel utilitu DriverGuide Toolkit třeba se ji podaří všechny ovladače vydolovat ze systému, vytvořená záloha s ovladači se může hodit i po přeinstalování os.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
ramazo
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 7



Zobrazit profil
« Odpověď #3 kdy: Sobota, 18.03.2006, 21:51 »

Z odkazov bob57_cz uz taham. - uvidim, co sa bude dat s tym vymysliet. DriverGuideToolkit je skvely, avsak len ak by som ho mohol na predmetnom pocitaci spustit. Ja mam vsak pristup blokovany. Mozem si spustit akurtat MS Office. Dalej sa nedostanem, vsetko je blokovane. Reatogo je skvele riesenie. Zatial na grafiku, pretoze rozbehanie zvuku je necakane problematicke. Nepotrebujem instalacku audio ovladacom - potrebujem tie subory spolu s cestou
v subore .inf (vytvorene nejakym programom na drivers backup). Ak sa mi to podari, podam spravu.

(http://driverpack.net/ nefunguje)
Zaznamenáno
bob57_cz
Zlatý člen
****
Offline Offline

Příspěvků: 206


Zobrazit profil
« Odpověď #4 kdy: Pondělí, 20.03.2006, 04:04 »

Citace: "ramazo"

http://driverpacks.net/   funguje jako blesk.
Zaznamenáno
ramazo
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 7



Zobrazit profil
« Odpověď #5 kdy: Pondělí, 20.03.2006, 07:36 »

Citace: "bob57_cz"
http://driverpacks.net/   funguje jako blesk.


ako blesk nie, ale funguje :-)

mam taky napad:
zalohujem si svoj driver na zvukovku
odinstalujem
nainstalujem pozadovany driver
zazalohujem
odinstalujem
nainstalujem povodny zo zalohy

dam vediet, ako to dopadlo
(o tyzden - dovtedy nebudem mat moznost vyskusat vyslednu kompilaciu)


No, stiahol som instalacku driveru a chcel ho naistalovat do mojho PC. Instalacny subor ale zistil, ze nemam pozadovanu
zakladnu dosku a instalaciu predcasne ukoncil. Neostava mi nic ine, len si naplanovat zdvorilostne navstevy kamaratov
a len tak medzi recou zistit, aku maju zvukovu kartu
 Smích

Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #6 kdy: Úterý, 10.10.2006, 23:11 »

Kdyby šel ramazo ještě někdy kolem...

Ono ty integrovaný zvukovky, to může bejt ledasco. Píše, že má "AC'97 Audio Controller". Pro AC'97 je v Reatogo přímo plugin (dá se stáhnout) a po spuštění jeho cmd souboru se člověk dozví, zda je to pro jeho zvukovku či nikoli.

Sám jsem taky bojoval s AC'97, až mi pomohl Marián jiným pluginem a zdá se mi to (zatím simulovaně ve VMware) funguje.

Ozvěte se, kdyby to někdo potřeboval.

Pavel
Zaznamenáno
ramazo
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 7



Zobrazit profil
« Odpověď #7 kdy: Středa, 11.10.2006, 12:43 »

Citace: "Pavel"
Kdyby šel ramazo ještě někdy kolem...

Ole, vdaka, nastastie stale sledujem diskusie. Ten moj problem trochu zastaral, pretoze notebook riesi vsetky moje pocitacove potreby. Reatogo sluzi uz len ako servisny software, kde prehravanie zvuku je na chvoste potrieb jeho vyuzitia. Dakujem este raz za vas zaujem.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #8 kdy: Středa, 11.10.2006, 13:27 »

Ahoj ramazo,

normálně bych tě oslovil, ale formulaci Kdyby šel ramazo ještě někdy kolem... jsem uvedl proto, že tu od března nebyly od tebe žádný příspěvky.

Máš teda ještě zájem to řešit? Mohl bych ti poslat plugin se kterým to funguje na mým HW, ale až budu doma...

Pavel
Zaznamenáno
ramazo
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 7



Zobrazit profil
« Odpověď #9 kdy: Čtvrtek, 12.10.2006, 20:38 »

Citace: "Pavel"
Máš teda ještě zájem to řešit? Mohl bych ti poslat plugin...

Ano, samozrejme, budem rad tomu pluginu. Vyskusam ho. Moze sa zist, ak nie mne, tak niekomu z mojich pocitacovych kamaratov.
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #10 kdy: Čtvrtek, 12.10.2006, 21:09 »

Testoval jsem ho zatím jen ve VMware, ale fungoval:
Kód:
; PE Builder v3 plugin INF file
; Generated using a script created by Reatogo
 
[Version]
Signature= "$Windows NT$"
 
[PEBuilder]
Name="300     Realtek AC'97 Audio for VIA (R) Audio Controller"
Enable=1
Help=""
 
; Plugin generated: çt 28.09.2006  14:13:26,68 from "COMP"
 
; NOTE: This will normally give you a working plugin.
; But there is no guaranty that this method always works,
; as drivers sometimes depend on software around them, that is not detected by this method.
 
 
[SourceDisksFiles]
Files\Realtek_9.inf=20,,1
Files\ALCXWDM.SYS=4,,1
Files\ALSNDMGR.CPL=2,,1
;Files\ALSNDMGR.WAV=2,,1
Files\RTLCPL.EXE=2,,1
Files\RtlCPAPI.dll=2,,1


Soubory bys mohl mít na CD (nebo jsou součástí ovladačů), pro jistotu dám link na ten inf soubor: http://data1.edisk.cz/stahni/88076/Realtek_9.inf_(61.11kB).html

Pavel
Zaznamenáno
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!