Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 16:52 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: WMI  (Přečteno 7791 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
stevocz
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 11


Zobrazit profil
WMI
« kdy: Pondělí, 13.03.2006, 23:16 »

Ahojte.
Neviete co je to WMI repository? Po dlhej dobe som si vytvoril znovu CD ale pri boote systemu (az jak je logon obrazovka alebo ako sa to nazyva) mi napize ze vytvara WMI repository a tam to zostane stat. Stoji to tym sposobom ze CD aj disk idu naplno ale sa zda ze nikam to nespeje. Po viac ako 2000 sekundach som to vzdal a vypol. So starou verziou Reatoga mi cely sistem nabehol do 15 min mozno aj menej uz si nepamatam.
Zaznamenáno

Notebook Acer. CPU 2,8GHz, 756MB RAM, 40GB HDD
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
WMI
« Odpověď #1 kdy: Úterý, 14.03.2006, 09:58 »

Ahoj,

WMI znamená Windows Management Instrumentation a je určen pro snažší administraci Windows.
WMI repository má co do činění se službama běžících na pozadí windows. Nemáš WMI ve svém winXP na hdd vyplé nebo neměnil jsi něco v nastavení služeb ?
Nicméně adresář pro tuto službu by měl být na disku C:\WINNT\system32\wbem\Repository a neměl by být prázdný.
Má na svědomí například funkčnost karty Upřesnit u síťových připojení, Systémové informace a další. Takže bych se v systému na hdd nejdříve podíval zda je tato služba vůbec na pc funkční a aktivní. Jinak WMI lze před kopírováním souborů a tvorbě iso souboru v reatogoXPE vypnout. Nicméně je to standardní součást pluginu XPE, který používá i balíček reatogoXPE.

Tobě reatogo nabíhá 15minut   :shock:  :?:  
Tak to je něco, mě něco kolem 4-5 minut a to ještě mám to Live CD nabušené věcma, které se spouštějí už při startu, takže je tam jisté zdržení.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
stevocz
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 11


Zobrazit profil
WMI
« Odpověď #2 kdy: Úterý, 14.03.2006, 11:42 »

nejake subory som tam nasiel ako: $WinMgmt a zlozku FS v ktorej su dalsie subory, nejake index a mapping a objects z kazdeho po dvoch.
To ci mam WMI vypnute neviem povedat lebo neviem ako to zistit ale predpokladam ze by malo bezat

Nabehuje mi preto tak pomaly lebo to spustam na notebooku a tam mi vie maximalne citat len 16x a pri CDRW predpokladam ze este menej a tych 15 minut som dal odhadom mozno je to len 10 uz to overit neviem lebo som ho prepisal :-)
Zaznamenáno

Notebook Acer. CPU 2,8GHz, 756MB RAM, 40GB HDD
stevocz
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 11


Zobrazit profil
WMI
« Odpověď #3 kdy: Úterý, 14.03.2006, 15:15 »

este som zabulol ze vo win mi vsetko funguje normalne cize aj systemove informacie a aj ta karta upresnit v sitovich pripojenich.

Nevete poradit v com by mohol byt problem? A tiez co by sa stalo keby som WMI v reatogu vypol?
Zaznamenáno

Notebook Acer. CPU 2,8GHz, 756MB RAM, 40GB HDD
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
WMI
« Odpověď #4 kdy: Středa, 15.03.2006, 10:52 »

Těžko říct, kde je chyba, protože to je zatím jediná položka, kterou jsem nezkoušel vypínat, pokud mluvím za sebe, kvůli podpoře služeb.
Takže to zkus vypnout a zjistíš to hned  :wink:

Podle toho co jsi napsal a nevrtal jsi se v nastavení služeb ve WinXP na hdd, tak by WMI mělo být funkční, ale proč to háže onu chybu to vážně netuším.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
stevocz
Přispěvatel
**
Offline Offline

Příspěvků: 11


Zobrazit profil
WMI
« Odpověď #5 kdy: Neděle, 19.03.2006, 01:31 »

Tak som skusil znovu vytvorit CD aj s WMI ale zase to neslo tak som WMI vypol a vsetko nabehlo do 4 minut. V com moze byt problem?
Zaznamenáno

Notebook Acer. CPU 2,8GHz, 756MB RAM, 40GB HDD
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!