Craftcom
Čtvrtek, 28.03.2024, 10:58 *
Vítej, Host. Prosím přihlaš se nebo se zaregistruj.
Nedostal jsi svůj aktivační email?

Přihlaš se uživatelským jménem, heslem a délkou sezení
Novinky: Dne 24.2.2008 byl po delší odstávce uveden do provozu nový portál s fórem. Chtěli bychom vás požádat v případě nalezení nějaké chyby nebo nefunkčního odkazu o napsání zprávy do vlákna "Chyby" pro pružnější sjednání nápravy.
 
   Domů   Nápověda Vyhledávání Přihlásit Registrovat  
Stran: [1]   Dolů
  Tisk  
Autor Téma: External HDD; jakou životnost má záloha na externím disku?  (Přečteno 7813 krát)
0 uživatelů a 1 Host prohlíží toto téma.
michal11
Nováček
*
Offline Offline

Příspěvků: 4



Zobrazit profil
« kdy: Neděle, 05.03.2006, 12:14 »

Neviem jednu vec, ak si kupim externy hardisk a budem donho vkladat udaje ,fotky alebo video.ako dlho mi to tam vydrzi?
po akom case sa mozu poskodit data v nom?
mozem tam mat foto aj na 5 rokov?

lebo na DVD disku som mal uz znehodnotene fotky nemohol som ich otvorit.

a aku znacku hardisku sa oplati kupit?

alebo kde uchovat dolezite data ?

 :roll:
Zaznamenáno
Pavel
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 684



Zobrazit profil
« Odpověď #1 kdy: Neděle, 05.03.2006, 12:30 »

Tenhle dotaz rozhodně nepatří do rubriky multiboot!

Otázka kvalitního a dlouhodobýho bezpečnýho uložení dat je docela komplexní. Pokud potřebuješ jednoduchý a hlavně levný řešení, kromě hdd můžeš použít dvd (DVD DL), data "komprimovat" třeba WinRARem, s nulovou kompresí, tj. jen "zabalit" s vysokým zabezpečením - generují se dodatečné info, které se použijí při (částečném) poškození archivu.

Takový DVD si potom za 12-24 měsíců vypálíš znovu (další kopie). Kromě toho nějaký data můžeš uložit i někam na net, třeba na gmail (v současné době 2.7 GB; pozor na velikost přílohy).

Pokud to chceš řešit na "profi" úrovni, obrať se na specializovanou firmu.

Pavel
Zaznamenáno
Craft
Global Moderator
Moderátor
*****
Offline Offline

Příspěvků: 284



Zobrazit profil WWW
« Odpověď #2 kdy: Neděle, 05.03.2006, 13:38 »

Pokud mluvím za sebe, osobně volím pro archivaci dat CD-R, pokud se již jedná o něco většího používám na to hdd, které mám pouze na zálohy.
Jsem zastáncem CD médií Verbatim pokud možno výrobce Taiyo Yuden a DVD se pro dloudobou archivaci dat zatím obloukem vyhýbám.
Pokud se jedná o výrobce hdd tak u mě vede jednoznačně Seagate (Barracude), mám jich celkem 4 kousky od 40GB do 160GB a max. spokojenost, ale to je pouze můj názor co se výrobce hdd týče.

Craft
Zaznamenáno

Nic není nemožné, jenom vědět jak na to.
Stran: [1]   Nahoru
  Tisk  
 
Skočit na:  

Poháněno MySQL Poháněno PHP Powered by SMF 1.1.20 | SMF © 2006, Simple Machines Validní XHTML 1.0! Validní CSS!