Craftcom

Archív => Archív starého fóra => Téma založeno: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 19:03Název: Reatogo xpe a problém s bootováním
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 19:03
Dotaz položen dne 18.06.2005 v 15:24:40

Prosím o pomoc vytvořil jsem v reatogu tedy lepším pe bulderu cd na ktere se samo vypálilo a 300Mb ničeho. v normálním stavu bez obrazu iso i když jsem ho dal vytvořit to bylo v adresáři bart pe tak jsem to vypálil v Neru ale ten vytvořený obraz nechce butovat prosim o pomoc zda s tím má někdo zkušenosti . V Pe bulderu jsem vypálil a vše makalo ihned ale v reatogu je asi chyba nebo je chyba ve mě.

daton


Název: Re: Reatog xpe
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 19:03
Nejdříve k názvu, správně je ReatogoXPE. Neuvádíš jestli jsi použil verzi pro tvorbu BartPE-XPE licencovanou verzi s názvem reatogo PE Builder v3.1.4 viz. rubrika BartPE-XPE Megapack nebo verzi PE Builder v3.1.3, viz. rubrika BartPE-XPE. Pokud jsi postupoval přesně dle návodu, základní ovládání je zde http://www.craftcom.net/03_bart/pebuilder.htm a nevyskytla se v průběhu vytváření žádná chyba je málo pravděpodobné, aby byla chyba na straně programu. Jednoznačně doporučuji zásadně vypalovat CD/DVD z ISO obrazu, vytvořeného programem PEBuilder, pokud jej PEBuilder vytvoří je 100pro funkční. Z toho co píšeš jsem to pochopil, že jsi jej tvořil ze souborů v adresáři BartPE a nikoliv z ISO. PEBuilder umožňuje vše tj, vytvoření ISO a následné vypálení na CD po zatřžení patřičné volby a zvolení vypalovací mechaniky provést vše najednou, čímž odpadnou problémy při chybném vypalování nebo vytvoření ISO souboru.

BTW. Osobně sice možnost vypálení ISO souboru v PEBuilder nepoužívám, z důvodu občasné editace ISO z testovacích účelů a mám jej asociován s programem DVDDecrypter, takže veškeré ISO pálím přes něj, což mi nejvíce vyhovuje.

Craft


Název: Re: Reatog xpe
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 19:04
mne to robilo tiež.pri boote z cd vytvorenom v reatogo xpe mi hlásil, že súbor ntldr sa nenašiel. tak som tam ešte nakopíroval plugin bootfix z pebuilder313. ps:fakt je to výborný web.

krija


Název: Re: Reatog xpe
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 19:04
Zajímavá chyba, ale poněkud mě zaráží, že pomohl plugin z original PEBuilder bootfix, který má sloužit pouze pro pokračování bootování až po stisku klávesy, nic víc a standardně je vypnutý. A u jaké verze XP se to projevilo Pro nebo Home? Přesto jsem rád, že se stále najdou lidé, kteří si dovedou poradit a podělí se o své zkušenosti s ostatníma, zatím je tady takových jako šafránu.

Craft