Craftcom

Archív => Archív starého fóra => Téma založeno: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:52Název: Nutné komponenty WXPE
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:52
Dotaz položen dne 22.08.2005 v 20:54:14

Zajímalo by mě, které nejnutnější komponenty XPE bych měl do image přidat kromě těch naimportovaných pomocí souboru devices.pmq, abych mohl systém používat jako souborový manažer s webovým prohlížečem. Při mých pokusech např. nebyly vidět ikony na ploše, ikdyž jsem použil makro winlogon, dále nefungovalo kontextové menu při stisku pravého tlačítka myši. Zobrazit nějaké okno šlo pouze pomocí vyhledávací klávesy F3. Při tom bych nechtěl "od boku" přidávat komponenty, o kterých přesně nevím, na co jsou, protože mně jde o minimální konfiguraci na pomalém Pentiu.
Děkuji vám za váš objevný WEB.

Jarek


Název: Re: Nutné komponenty WXPE
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:52
Ahoj,

jak asi tušíš, v souboru devices.pmq jsou definice HW součástí. Přiznám se, že z hlavy nevím, jak nastavit kontextovou nabídku, ale bude to nějaký nastvení kolme komponenty shell nebo něco podobnýho. Zkusím na to mrknout a jestli něco vyšpekuluju tak odpovím konkrétněji.

Děkujeme za poděkování za náš web.

Pavel


Název: Re: Nutné komponenty WXPE
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:53
Tak něco z toho co hledáš je v komponentě "User Interface Core", je to v Settings, např. Show Desktop Icons, Show context menu on Shell folders, Show context menu on Tak bar ...

Dej vědět jestli ti to pomohlo a pokud najdeš něco dalšího, tak to sem taky hoď.

Díky, Pavel


Název: Re: Nutné komponenty WXPE
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:53
Díky, pomohlo to. Nastavení této komponenty bylo "to pravé ořechové". Teď ještě zbývá odstranit nějaké problémy se zvukovkou Yamaha (chybí WDMAUD.SYS a pod.)a také s CD-mechanikou BTC ( hlásí, že nejde přečíst, protože zařízení je buď poškozeno nebo má špatný formát, při čemž "zařízení pracuje správně". Ale na to snad už přijdu.
Ještě mě napadlo, jestli by se tato konfigurace nedala "ořezat" pomocí např. XP-LITE a nebo jestli to lze jen pomocí dalšího odebírání komponent WXPE. Ale to je asi věc dalších experimentů, na které nevím, jestli budu mít čas.
Stávající konfigurace, obsahující pouze systém s IE, OE a WM-Player a několika systémovými nástroji, zabírá na disku zhruba 410MB včetně swapu, což je, myslím, uspokojivé.
Zatím díky za pomoc.

Jarek


Název: Re: Nutné komponenty WXPE
Přispěvatel: old_forum Čtvrtek, 08.12.2005, 18:53
Ahoj Jarku, už pár dní se trápím taky s cdromkou v Embedded, ale s tím, že mi ji systém "nevidí", tj. není ani v průzkumníku.

Mohl bys mi poslat svůj .slx soubor abych se podíval jaký komponenty tam přidáváš? Vyzkoušel jsem vše co mě napadlo a furt bez výsledku.

Díky, Pavel