Craftcom

Pravidla a upozornění => Info => Téma založeno: Craft Sobota, 17.03.2007, 14:07Název: Tip na výpis adresářů a jejich obsahu
Přispěvatel: Craft Sobota, 17.03.2007, 14:07
V případě, že potřebujete vytvořit výpis souborů nějakého adresáře nebo seznam adresářů i s podrobným výpisem v textové podobě, předkládám tady ke stažení 3ks .bat souborů obsahující již potřebnou syntaxi.
Toto se může hodit při řešení problémů a možnost vkládání v podobě textu na různých fórech, což je daleko výhodnější a přehlednější oproti obrázkové formě (screenshoty).

Po rozbalení si soubory vypis_pouze _adresaru.bat a vypis_obsahu_adresare.bat umístíme kdekoliv na disk, vytvoříme si jejich zástupce a změníme si jejich název dle libosti. Tyto zástupce umístíme do adresáře SendTo (C:\Documents and Settings\uzivatel\SendTo). Tento adresář je ovšem běžne skrytý, proto je nutné nejdříve povolit v souborovém manažeru zobrazování skrytých souborů. Pak již stačí pouze na požadovaný adresář kliknout a pravým tlačítkem myši vyvolat menu a zvolit volbu Odeslat a vybrat požadovaného zástupce. Poté dojde k vytvoření obsahu v textové podobě pomocí souboru .txt

* V případě podrobného výpisu pomocí souborů  podrobne.bat, doporučuji tento soubor nakopírovat na požadované místo, ze kterého požadujeme vytvořit výpis a spustit odsud. Bohužel nepodporuje CZ diakritiku.

Ke stažení jsou umístěny v rubrice Ke stažení

Kód:
http://craftcom.net/18_forum/dload.php?action=category&cat_id=3&sid=f0bf0a0249158c728382eea1bc9e68ee


Craft