Craftcom

BartPE-XPE => Řešení případných problémů => Téma založeno: sparsus Úterý, 26.09.2006, 09:13Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: sparsus Úterý, 26.09.2006, 09:13
Zdravím,
mám problém s vytvořením reatogo XPE. Když vytvořím LiveXP, tak po nabootování mi na hlavním panelu chybí tlačítko start a téměř v celém windowsu nejsou ikony jako např. Zpět, Vpřed, Odstranit, ikony v liště Snadné spuštění atd.
Dalším problémem je, že v tomto vytvořeném LiveXP nejde spustit žádná aplikace (chtěl jsem na internet umístit fotku tohoto OS, ale nebylo jak ji uložit).
LiveXP jsem zkoušel vytvořit jak ve staré verzi, tak v nové a i v beta verzi. Do vytvářeného LiveXP jsem nepřidával žádné pluginy ani ovladače. Nastavení jsem nechal základní a nic jsem neměnil.
Největší záhadou mi ale je, že asi před rokem jsem ze stejného CD vytvořil LiveXP naprosto bez problémů. CD je čitelné a zkoušel jsem OS vytvořit na dvou počítačích.
Výsledek byl naprosto stejný.


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: Craft Úterý, 26.09.2006, 10:33
Píšeš starší verzi, tím myslíš 313-103a? Pokud ne vyzkoušej i tuhle a nebo čistě samotný progam PEBuilder ze stránek Barta (odkaz je na stránkách). Nejistější by bylo vyzkoušet i jiné instal CD, pokud máš nějaké k dispozici.

V případě, že to dělá stále a výstupní log o kompilaci nevykazuje žádnou chybu, mě napadá jedině konflikt s HW. Zkus proto odpojit všechna USB zařízení, pokud to zrovna není myš a klávesnice, před nabootováním Live CD a pak dej vědět jestli to pomohlo nebo ne. Mám pocit, že některá USB zařízení jako čtečky karet sem tam můžou dělat problém.

Craft


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: sparsus Úterý, 26.09.2006, 18:27
Ano je to ta starší verze. Program PEBuilder jsem zapoměl napsat. Ten jsem zkoušel taky. S tím jiným instalačním CD to bude nějakou dobu trvat, ale dříve to na něho fungovalo úplně bez problémů.
USB zařízení je v počítači jenom myš, ale i tu jsem zkusil odpojit a stále.
LiveXP jsem zkusil vytvořit na třech počítačích a nic se nezměnilo.
Ozvu se, jak seženu jiné instal. CD

Sparsus


Název: Nové poznatky
Přispěvatel: sparsus Čtvrtek, 28.09.2006, 14:59
Přináším nové poznatky. Sehnal jsem tři odlišné verze Instalačního CD Windows XP Professional SP2 a stále se mi nepovedlo zprovoznit LiveXP. Začal jsem podezřívat OS, který je nainstalován na počítači.
V nejbližší době ho přeinstaluji jinou verzí a LiveXP zkusím vytvořit bez nainstalování ovladačů.
Zde se mi povedlo pořídit obrázky z nefunkčního LiveWindowsu. Uložení obrázku jsem vyřešil trochu kuriózně. Všiml jsem si, že spořič fungoval bez problémů, tak jsem jednoduchý program na úpravu fotografií přejmenoval z něco.exe na něco.scr a podařilo se mi ho spustit. :shock:
Hláška při pokusu spustit nějaký program a chybějící ikony ve win. Všimněte si třeba i špatně zobrazených ikon na ploše. Náhledy taktéž nefungují.
(http://www.monty.xf.cz/windows.jpg)
(http://www.monty.xf.cz/start.jpg)


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: Craft Čtvrtek, 28.09.2006, 18:53
Moment tady něco nehraje, není mi jasné proč ti to dává cestu

Kód:
C:\Program Files\totalcmd\TOTALCMD.exe


Očividně se to snaží spouštět přímo z HDD!
Správná cesta má být

Kód:
X:\Programs\nazev_slozky\neco.exe v případě CD a v případě ramdisku pak B:\neco\nazev_slozky\neco.exe


Máš 100% v programu PEBuilder správně nastavenou cestu k souborům na instal.CD a neměnil jsi nic v nastavení programu PEBUilder v položce Nastavení? Jinak mi není jasné proč ti to píše tuto chybu.
Zkus se podívat na bootCD s reatogo (X:\) jestli máš na něm vytvořenou složku Programs a zkus spustit nějaký program přímo odtud.

Každopádně by to aspoň vysvětlovalo, proč ti nejdou spustit programy.

Craft


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: sparsus Čtvrtek, 28.09.2006, 20:10
Já jsem tuto fotku uváděl pouze jako příklad. Úplně tu samou hlášku to udělá i z disku B: nebo z X:\Programs\.
Cesty jsou nastavené správně a v ReatogoXPE jsem nic neměnil.


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: sparsus Čtvrtek, 28.09.2006, 20:18
Už tu mám řešení, proč to nefungovalo :D
Asi po 20 neúspěšném pokusu se mi podařilo vytvořit funkční LiveXP.
Byl špatně nastavený vypalovací program. Místo aby to vypálil pomocí ISO-9660:1999 (207 znaků), tak to vypaloval pouze v ISO-9660 (31 znaků).
Taková banální věc a já se na ní zaseknu několik dní :x

Moc díky za ochotu pomoct, snad toto pomůže i ostatním, aby se nedopustili stejné chyby.

S pozdravem Sparsus


Název: Nefunkční Reatogo XPE po nabootování
Přispěvatel: Craft Čtvrtek, 28.09.2006, 23:59
:D  Koukám do fóra a vidím, že už se ti to podařilo vyřešit, gratuluji, tak tahle varianta by mě ani ve snu nenapadla, ono je nejspolehlivější vypálit CD nebo DVD přímo pomocí programu PEBuilder, né nadarmo se o tom zmiňuje Bart i ve svém manuálu k programu PEBuilder.
Osobně sice pro pálení iso souborů používám DVD Decryper, kde je to na jedno kliknutí oproti Neru a nemusím nic přenastavovat  :wink:

Craft