Craftcom

phpBB plus => phpBB plus => Téma založeno: Craft Neděle, 10.09.2006, 00:37



Název: Jak na zprovoznění češtiny v kódování UTF8
Přispěvatel: Craft Neděle, 10.09.2006, 00:37
Pokud chcete předejít problému se správným zobrazováním hlavičky mejlu posílané prostřednictvím fóra nebo chcete používat ve fóru podporu pro více jazyků je vhodnější použít kódování UTF8 místo Windows 1250.
Ovšem má to oproti Windows 1250 jistá úskalí a jak se jim vyhnout popíšu níže.

Nejdříve je nutné si stáhnout češtinu v kódování UTF8. Na netu jsem na několik verzí narazil, ale všude byl problém s jejich funkčností (např. chybějící položky v administraci fóra, nezobrazování se registračního kódu při nové registraci, nezobrazování se náhledů obrázků ve fotoalbu a jiné).
Po kompletní úpravě jsem funkční češtinu pro UTF8 umístil v sekci Download ke stažení, taktéž jsem zde umístil i template fisubgray po kompletní renovaci a úpravě pro použití na verzi phpBB plus 1.53. Čeština je upravena, optimalizována a testována pro verzi phpBB plus 1.53 (1.53a), čili není určena pro klasickou verzi phpBB fóra. Je použita i na tomto fóru.

Dále si otevřeme soubor config.php a dopíšeme kódování tj.

Kód:
$dbencoding = "utf8";


případně

Kód:
$dbencoding = "utf8_czech_ci";


Poté je nutné provést úpravy souborů /db/mysql4.php a /includes/emailer.php dle tohoto návodu http://www.phpbbcz.com/viewtopic.php?t=2434 a nahradit stávající soubory, pak již vše funguje korektně. Tato úprava je nutná kvůli správné komunikaci fóra s DB Mysql, aby nedocházelo k problémům s diakritikou.

Pozor na správné nastavení kódování v phpMyAdmin pro DB Mysql, tj.utf8, ať se diakritika nových příspěvků zapisuje správně.

Po těchto provedených úpravách je zobrazování diakritiky jak ve fóru, tak v DB Mysql plně funkční a bez problémů.


Edit: Jak již jsem se zmínil i v jiném vlákně zde na fóru, doporučuji pro práci v kódování UTF8 použít editor jEdit.
http://www.jedit.org/
I když mojim favoritem je PSpad http://www.pspad.com/cz/ , tady vzniká při jeho použití v případě kódování UTF8 problém.
Přesto, že máte v něm zvoleno kódování UTF8 a cokoliv doplníte do souboru s češtinou, která je tady na craftcomu ke stažení, přestanou vám korektně fungovat některé položky, jako je např. zobrazování registračního kódu při registraci nového uživatele.
U editoru jEdit se tento problém nevyskytuje.


Craft


Název: Jak na zprovoznění češtiny v kódování UTF8
Přispěvatel: Craft Úterý, 01.05.2007, 21:20
Dnes jsem provedl update češtiny pro phpBB plus 1.53a v kódování UTF8 i pro verzi jádra phpBB 2.0.22 a přidal pár nových věcí a také odstranil pár chyb, na které jsem narazil. Pokud se vám náhodou nezobrazoval registrační kód při registraci nebo nebyly zobrazeny obrázky ve fotoalbu, tato čeština by to měla odstranit.
U té předešlé jsem zjistil, že to fungovalo jak komu.

Ke stažení je v rubrice Ke stažení, konkrétně zde
Kód:
http://craftcom.net/18_forum/dload.php?action=file&file_id=65


Craft