Craftcom

BartPE-XPE => BartPE RAM/HDD/USB => Téma založeno: Kajik Neděle, 04.06.2006, 09:42Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 09:42
Protoze sedim u kompu mnohdy cele dny, vyhlasil jsem valku hluku. Proto mam mobilni CPU na desce MS-9625 915GM Speedster-FA4. Chladim pasivem (fakt velikym jako hovado s heatpipe). No a najednou delaji hluk jen disky. No a to je uz jen krucek ke zjisteni, ze vlastne ve vetsine pripadu (tech prosedenych hodin) potrebuji jen Firefox a Thunderbird. Resenim se zdalo vase Reatogo SDI na CD a Portable Firefox a Portable Thunderbird na flashi. Pak jsem zatouzil po Reatogo na USB flashi + Portable Firefox a Portable Thunderbird. Diky tomu bych mohl mit vypnute vsechny harddisky. Tam jsem si ale vylamal zuby na grafice a na nefunkcni sitovce (viz muj minuly email). Co je ale peklo je doba startovani systemu z USB (6-7 min. na 2 GHz CPU) Navic pokud pouziju nLite pro osekani systemu, Reatogo vzdoruje diky chybove hlasce, ze chybi nLite.inf (tedy doufam, ze se ten soubor tak jmenuje, mozna je to .ini.). Po jejim odklepnuti ale najede. Z CD je boot vyrazne rychlejsi (Reatogo SDI), ale dela hluk mechanika (moje mila je nevrla, kdyz ji po nocich neco budi - mame pelisek cca 80cm nad kompem).

A jsme u toho, co mne napadlo. Jestli by neslo zavest system typu SDI z externiho USB harddisku, coz by bylo zejmena rychle a nehlucne a tento pote vypnout. Pak by stacilo pouzivat portable Firefox a Thunderbird z USB flashe a pohoda.
Zkusil jsem takovouto uvahu:
Je-li flashdisk zarizeni typu USB Mass Storage Device a muj externi hdd WD Passport 80GB take, mohl by fungovat stejny postup. No, tady jsem nezvitezil, resp. jsem skoncil pri formatovani toho WD utilitou usb_format.exe, ktera mi na konci (fakt dlouheho formatovani) sdelila, ze je disk moc velky).

Myslite si, ze by bylo mozne zkombinovat postupy pro Reatogo SDI a Reatogo USB flash tak, aby to slo zavest z externiho USB disku do pameti a ten pak vypnout? To je chliv, co? Jenomze verim, ze jen vy to muzete louskout a i kdyz netusim, jestli by se to hodilo jeste nekomu dalsimu, verim, ze by takovyto prispevek mohl rozsirit vas uz tak bohaty web.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 10:04
Zkusím to vzít postupně a být co ejvíc konkrétní, jdeme na to.
Citace
Resenim se zdalo vase Reatogo SDI na CD a Portable Firefox a Portable Thunderbird na flashi. Pak jsem zatouzil po Reatogo na USB flashi + Portable Firefox a Portable Thunderbird. Diky tomu bych mohl mit vypnute vsechny harddisky.

Takže: jde zejména o ticho při práci na PC a možnost vypnout disky, jak jsem pochopil ze zbytku příspěvku. ReatogoSDI umožňuje po nabootování z CD vysunout CD z mechaniky, dál už není potřeba. Dají se teda disky odpojit buď pomocí SW nwbo mechanicky před nabootováním a taky vysunout CD, takže minimální hlučnost je zaručena. Data lze pak ukládat na ramdisk nebo flash.

Citace
Tam jsem si ale vylamal zuby na grafice a na nefunkcni sitovce (viz muj minuly email).

Jestli používáš Reatogo pro práci na webu (respektive chtěl bys), pak není nutný mít ovladače grafiky, ta klidně může jet v módu VGA, příp. nějaké SVGA (pokud ti vyhovuje rozlišení a barevná hloubka). Nefunkční síťovka je asi větší problém, ještě na to mrknem.

Citace
Co je ale peklo je doba startovani systemu z USB (6-7 min. na 2 GHz CPU) Navic pokud pouziju nLite pro osekani systemu, Reatogo vzdoruje diky chybove hlasce, ze chybi nLite.inf (tedy doufam, ze se ten soubor tak jmenuje, mozna je to .ini.). Po jejim odklepnuti ale najede.

Máš USB 2.0 a flashdisk s podporou 2.0? Zkus ho ve více portech... Některým to u USB bootuje i o dost delší dobu než tobě, ... Ta chyba "nLite.inf" není kritická a ničemu nevadí (taky se mi stalo, nejde o chybu v klasickým slova smyslu).

Citace
Z CD je boot vyrazne rychlejsi (Reatogo SDI), ale dela hluk mechanika (moje mila je nevrla, kdyz ji po nocich neco budi - mame pelisek cca 80cm nad kompem).

Jak jsem napsal nahoře, CD je potřeba jen při bootování, pak je možný ho vysunout, vše potřebný je v RAM.

Jinak SDI je možný bootovat jak z interního HDD tak za jistých okolností i z externího (podpora BIOSu), sám se tím momentálně trochu zabývám.

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 10:14
Jejda, já zapomněl na celej odstavec dole... :-) Takže:
Prvně je potřeba zjistit, zda tvůj PC je schopen botovat z externího USB HDD. Připoj ho k PC, zapni PC a mrkni do biosu, jestli se ti najde (předpokládám že jo) a pak se podívej tam kde měníš pořadí bootování, zda se ti tam ukáže. Jestli jo, zkus ho nastavit jako výchozí a pokud se BIOS pokusí z něj nabootovat, máš napůl vyhráno.

Zazálohuj si z něj všechny data, připoj ho jako 1. HDD (výchozí pro bootování) a pro jistotu ještě odpoj (nebo skryj oddíly) interní hdd. Pak nabootuj ze spouštěcí diskety Win98 (nebo MS DOS) a zruš všechny oddíly na externím HDD, pak vytvoř jeden primární do max. 2 GB, zformátuj ho jako FAT16 (=FAT)a přenes na něj systém příkazem format c: /s nebo sys a: c:

Jestli z něj paknabootuješ, je to OK a můžeš uvažovat o bootování SDI...

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 10:30
Diky za rychlou odpoved. Ze jde vysunout CD u SDI je mi jasne. Spis mi slo o bezhlucny a rychlejsi boot z ext. harddisku. Ohledne te grafiky mne jednak stve, ze se dilo nedari (proste hozena rukavice a clovek se nechce vzdat) a jednak mam sirokouhly LCD s nativnim rozlisenim 1920x1200, ve kterem prirozene zobrazuje nejlepe. Zakladni driver nema sirokouhle rezimy cili je to sisate a pismo kostrbate. Sitovka v SDI mi jede, nejela mi v USB reseni z flashdisku. A doba bootovani - oboji je samo USB 2.0 Ale je fakt, ze nemam instalci nijak orezanou. Zatim. Nejdriv chci 100% funkcnost a pak budu experimentovt s orezavanim, abych vyloucil vzajemne ovlivnovani chovani a s tim spojenou horsi diagnostiku eventualnich problemu. Ohledne te hlasky nLite - ten system nedobootuje, dokud se to neodklepne :-(. Pak to jede. Nicmene jsem se vratil k experimentovani s plnou verzi WXP.

Tva posledni poznamka mne presne zajima a je to, na co jsem se ptal. JAK zaridim nabootovani SDI z externiho USB harddisku??? Zduraznuji, ze mi jde o SDI reseni, abych mohl ten hdd nasledne vypnout a provozovat system bez jedineho disku (samozrejme do prvniho restartu :-)).


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 10:34
No, samozrejme mam vyzkouseno bootovani z USB, jinak bych tu neopruzoval. Zkusim ale udelat tu malou partition, format a boot, pak se ozvu. Mne jen neni jasne, jak prenest to SDI reseni. Dikes.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 10:42
Tady najdeš info jak postupovat, nechal jsem si poradit (nenech se zmást titulkem a pročti si to pořádně): http://pc.poradna.net/question/view/23080-bootovani-z-flashdisku-bez-podpory-biosu

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 10:53
Citace
Mne jen neni jasne, jak prenest to SDI reseni.

No, sám to nemám vyzkoušená, i když jsem se na to chystal (málo času a hodně práce). Takže bych zkusil tohle: Musíš nějak donutit ten hdd, aby byl schopnej bootovat WinXP (já vím že chceš Reatogo SDI, ...). Já to dělám tak, že disk připojím ve VMware a začnu na něj instalovat osekaný WinXP. V okamžiku kdy dojde ke kopírování prvních souborů, počkám tak na 3 % a pak ten virt. PC ve VMware vypnu. Pak z něj zkusím nabootovat (zda je správně nastaven boot sektor a zda se spustí ntldr).

No a pak bych si ověřil, že je v kořenovým adresáři jen ntldr, ntdetect.com a boot.ini. Pak bych na ten disk zkopíroval Reatogo.SDI a upravil boot.ini tak, aby "ukazoval" na ten SDI, viz. podobně/stejně jako obsah winnt.sif v článku ReatogoSDI. Znovu připomínám že jsem to netestoval, ale tohle bych zkusil jako první.

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 11:08
Tak pohoda, ten ext USB disk bootuje v pohode. Ale to jsem predpokladal (dost novy motherboard) :-). Jdu laborovat. Vysledek dam vedet.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 14:44
Pavle, tak nevim, jestli je toto cesta. Nebo mam nekde chybku.

1. pokus - pouzite reatogo z http://www.craftcom.net/13_bartperam/reatogo_sdi.htm:
V rootu toho disku mam boot.ini, NTDETECT.COM, ntldr, REATOGO.SDI, WINNT.SIF.
Obsah boot.ini je:
[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Obsah WINNT.SIF je:
[SetupData]
BootDevice = "ramdisk(0)"
BootPath = "\i386\System32\"
OsLoadOptions = "/noguiboot /fastdetect /minint /rdimageoffset=36352 /rdpath=REATOGO.SDI"

Asi jsem dodrbal tu editaci boot.ini, nevim presne jak to fachci. Kazdopadne jsem dostal hlasku:
System Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:
<Windows root>\system32\hal.dll
Nainstalujte znovu uvedený soubor.

2.pokus - pouzite reatogo z http://www.craftcom.net/13_bartperam/bartpe_usbflash.htm:
V rootu toho disku mam boot.ini, NTDETECT.COM, ntldr, bartpe.iso, WINNT.SIF.
Obsah boot.ini je:
[boot loader]
timeout=1
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\bartpe.iso
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\bartpe.iso="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Obsah WINNT.SIF je:
[SetupData]
BootDevice = "ramdisk(0)"
BootPath = "\I386\SYSTEM32\"
OsLoadOptions = "/noguiboot /fastdetect /minint /rdexportascd /rdpath=bartpe.iso"

Stejná hláška:
System Windows nelze spustit. Uvedený soubor je poškozen nebo nebyl nalezen:
<Windows root>\system32\hal.dll
Nainstalujte znovu uvedený soubor.

Prosim Te, mrkni se mi na to az budes mit cas. Ja vlastne ani nevim, ktere SDI se ma pouzit (jestli z CD nebo z USB) a uz jsem z toho drobet mimo.

Diky. Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 14:55
ad "který sdi použít"
SDI se dělá pořád stejně, prostě se vyrobí SDI podle mýho článku :-)

ad pokus 1.) To je správně ta chybová hláška, tak to má být :-)
Zkus přejmenovat winnt.sif na winnt.txt (nebude použit) a v boot.ini změnit
Kód:
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI
na něco jako
Kód:
default=ramdisk(0)\REATOGO.SDI


Vyzkoušej a když to nepomůže, zkusíme něco dalšího (já to teď bohužel nemůžu testovat).

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 14:59
Jo a taky bude asi dobrý použít ntldr (setupldr.bin) z WinServer2003SP1 (sr).

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 15:17
Citace: "Pavel"
ad "který sdi použít"
SDI se dělá pořád stejně, prostě se vyrobí SDI podle mýho článku :-)

ad pokus 1.) To je správně ta chybová hláška, tak to má být :-)
Zkus přejmenovat winnt.sif na winnt.txt (nebude použit) a v boot.ini změnit
Kód:
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI
na něco jako
Kód:
default=ramdisk(0)\REATOGO.SDI


Vyzkoušej a když to nepomůže, zkusíme něco dalšího (já to teď bohužel nemůžu testovat).

Pavel


No, na vytváření SDI máš 2 články a to rozdílné - pro CD SDI a pro USB flash. Pro variantu s USB používáš starší verzi Reatogo bez postprocessingu (stále to nejde v té novější verzi?). Na CD se používá přímo REATOGO.SDI a na flash disku ISO soubor. Jdu to prubnout, jak píšeš.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 15:30
Citace
No, na vytváření SDI máš 2 články a to rozdílné - pro CD SDI a pro USB flash. Pro variantu s USB používáš starší verzi Reatogo bez postprocessingu (stále to nejde v té novější verzi?). Na CD se používá přímo REATOGO.SDI a na flash disku ISO soubor. Jdu to prubnout, jak píšeš.


Zkusím to vysvětlit: Nabootovat přímo do RAM jde buď ISO nebo SDI. Článek http://www.craftcom.net/13_bartperam/bartpe_usbflash.htm psal Craft (ne já), týká se "způsobu iso" a v době psaní článku se opravdu dala použít jen starší verze Reatogo. Moje články jsou o sdi jak pro BartPE http://www.craftcom.net/13_bartperam/bartpe_sdi.htm tak pro Reatogo http://www.craftcom.net/13_bartperam/reatogo_sdi.htm a tam se postupuje stejně (stejně se vytvoří SDI), stejně se konfiguruje, ... Brzo tu bude novej článek o bootování z flashdisku (až pomine extrémní pracovní zátěž v zaměstnání).

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 17:35
Citace: "Pavel"
ad "který sdi použít"
SDI se dělá pořád stejně, prostě se vyrobí SDI podle mýho článku :-)

ad pokus 1.) To je správně ta chybová hláška, tak to má být :-)
Zkus přejmenovat winnt.sif na winnt.txt (nebude použit) a v boot.ini změnit
Kód:
default=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI
na něco jako
Kód:
default=ramdisk(0)\REATOGO.SDI


Vyzkoušej a když to nepomůže, zkusíme něco dalšího (já to teď bohužel nemůžu testovat).

Pavel

Tak situace vypada takto:
Na ext. USB HDD mam boot.ini, NTDETECT.COM, ntldr, REATOGO.SDI, winnt.txt (byvaly winnt.sif).
Boot.ini:
[boot loader]
timeout=1
default=ramdisk(0)\REATOGO.SDI
[operating systems]
multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect

Zkusil jsem i tento boot.ini:
[boot loader]
timeout=1
default=ramdisk(0)\REATOGO.SDI
[operating systems]
ramdisk(0)\REATOGO.SDI="Microsoft Windows XP Professional" /noexecute=optin /fastdetect


Chybova hlaska se zmenila: Systém Windows nelze spustit z důvodu potíží s hardwarovou konfigurací počítačového disku. Ze zadaného spouštěcího disku nelze číst. Zkontrolujte spouštěcí cestu a hardware disku. Požadavky na konfiguraci disku naleznete v dokumentaci k systému Windows. Další informace naleznete v příručce k hardwaru.

Zkusíš něco dalšího? Díkes, Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 18:12
Ten druhej boot.ini se mi líbí víc. Zkus ještě zase zpátky přejmenovat winnt.txt na winnt.sif. Je ten ntldr původní setupldr.bin (přejmenovanej) z toho Win2003 SRSP1?

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 18:23
Ještě zkus zkopírovat složku I386 (obsahuje ty 2 soubory) na hdd...

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 18:29
Možná pomůže v boot.ini něco jako
Kód:
ramdisk(0)\i386\System32="Load Reatogo SDI into RAM" "/noguiboot /fastdetect /minint /rdpath=multi(0)disk(0)rdisk(0)partition(1)\REATOGO.SDI /rdimageoffset=36352


Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 18:43
Citace: "Pavel"
Je ten ntldr původní setupldr.bin (přejmenovanej) z toho Win2003 SRSP1?

Pavel

To asi neni, ty soubory vznikly začátkem instalace Windows XP Pro Corp. a nasledne po vyzkouseni bootu (zacaly bootovat Winy) jsem odmazal adresar Windows. Jak to mam provest? A zkusim jeste ty Tvoje dalsi triky.
Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Neděle, 04.06.2006, 18:48
Tak tam teda zatím nech ten původní; ten novej najdeš v archivu zip co je zmíněnej v článku ReatogoSDI, normálně bys ho nakopíroval a přejmenoval - nicméně zatím to zkus s původním ntldr...

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Neděle, 04.06.2006, 19:27
Přešel jsem na Reatogo-235.
Všechno provedeno, vysledek stejny jako minule. Pro dnešek končím, jdu na bigbít. Díky.
Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Pondělí, 05.06.2006, 10:46
Protože bych taky docela rád věděl co a jak, zeptal jsem se tady http://www.911cd.net/forums//index.php?showtopic=17303 a budu čekat na odpověď.

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Pondělí, 05.06.2006, 18:37
Tak Karle, už je tam odpověď (viz. předchozí link).

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 08:21
Citace: "Pavel"
Tak Karle, už je tam odpověď (viz. předchozí link).

Pavel

Pavle, díky. Jdu laborovat. Jen mi neni moc jasný ten postup pro 1). Ty chápeš, co tím chtěl autor říci? Jestli ano, prosím o rozvedení myšlenky. Jinak z toho USB harddisku už to jede. Jenom ta rychlost bootu je pekelně pomalá, obdobně jako z flash disku, čili původní myšlenka nahradit flash disk harddiskem, který bych potom vypnul je asi kvůli časové úspoře při bootu lichá (ještě udělám porovnání doby bootu). Nejlíp asi vypadá Tvoje myšlenka s SDI na normálním hdd (C:), který by se po nabootování SDI zkrátka vypnul (mám ho v šuplíku hotswap s vypínačem). Jestli budeš mít chvilku, postni sem něco bližšího k tomu bodu 1).
Díky, Kajík


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 09:01
Dotaz jsem zadal tak, že 1) řeší boot SDI z interního hdd, kde už jsou instalovaný WinXP, 2) je pro externí hdd (pouze SDI) a 3) pro flashdisk.

Ta druhá odpověď říká (je společná pro 2 a 3), do kořene uložit ntldr (přejmenovanej setupldr.bin), ntdetect.com, winnt.sif a reatogo.sdi, teda žádnej boot.ini.

Stačí to takhle?

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 09:13
Pane jo, je to možný? Já asi neumím číst, odpovídám ti totálně na něco jinýho než se ptáš, ach jo...

Gratuluju k rozchození z ext. hdd; nemáš tušení proč je to tak pomalý? Já bootuju normální Reatogo z flashdisku pod 1 minutu (odhad).

Takže zkusém k bodu 1)
Chápu to zhruba takhle: Do kořene přidat peldr (přejmenovanej setupldr.bin), winnt.sif s "normálním" obsahem pro SDI, do boot.ini přidat položku C:\peboot.bin="MyoteXPE ram Loader" (viz. první odpověď), a ještě "vyrobit" ten peboot.bin, viz, taky první odpověď.

Stačí to takhle?

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 09:28
Citace: "Pavel"
Pane jo, je to možný? Já asi neumím číst, odpovídám ti totálně na něco jinýho než se ptáš, ach jo...

Gratuluju k rozchození z ext. hdd; nemáš tušení proč je to tak pomalý? Já bootuju normální Reatogo z flashdisku pod 1 minutu (odhad).

Takže zkusém k bodu 1)
Chápu to zhruba takhle: Do kořene přidat peldr (přejmenovanej setupldr.bin), winnt.sif s "normálním" obsahem pro SDI, do boot.ini přidat položku C:\peboot.bin="MyoteXPE ram Loader" (viz. první odpověď), a ještě "vyrobit" ten peboot.bin, viz, taky první odpověď.

Stačí to takhle?

Pavel

Jo, možný to je, protože jsi se svojí odpovědí rychlejší než já se svým "Edit" :-).
Díky, ta rychlost mě děsí (8min. 45sec.). Je to USB 2.0 externí harddisk Western Digital Passport připojený na zadní USB port 2.0 desky MSI Speedster s mobilním CPU Celeron 1.5 taktnutým na 2.0 GHz (všechny ostatní frekvence dle normy). Ale to Reatogo neni nijak zeštíhlené a SDI mám 280 MB (abych měl místo na pluginy, po rozchození budu teprve optimalizovat velikost virtuálního disku). Rychlost z flashe je srovnatelná, nestopoval jsem.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 09:56
No, spoustu lidí má problémy s rychlostí bootování, moje Reatogo (ne SDI) bootuje tak odhadem do minuty jak už jsem psal (z flashdisku). Nemáš třeba v BIOSu nějaký omezení, že by to třeba USB jelo jen jako 1.1? Mohl bys zkusit nějake diagnostickej SW ve WinXP, co já vím třeba Sandru...?

To Reatogo SDI, těch 280 MB, máš to komprimovaný? Jestli ne, použij NTFS s kompresí! Jinak kromě toho že můžeš použít můj článek ReatogoLite můžeš ještě pluginy (složku Programs) umístit do virtuálního disku (viz. VDK) a nechat ho třeba na flashdisku (nebo na tom hdd, to už je jedno) a ušetříš tím RAM...

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Craft Úterý, 06.06.2006, 11:07
Tady si dovolím poznámku. Verze USB flash, která je popsána tady (http://craftcom.net/13_bartperam/bartpe_usbflash.htm) je, že se veškeré soubory načtou nejdříve do RAM, takže proces bootování trvá podstatně déle. Nicméně to, že Pavlovi to bootuje do 1 minuty bude asi jeho novou verzí (načítá se přímo), na kterou už vypracoval i návod, jenom jej budu muset ještě zpracovat do html podoby a hodit na web jak bude chvilka.

Craft


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 11:25
Citace: "Pavel"
No, spoustu lidí má problémy s rychlostí bootování, moje Reatogo (ne SDI) bootuje tak odhadem do minuty jak už jsem psal (z flashdisku). Nemáš třeba v BIOSu nějaký omezení, že by to třeba USB jelo jen jako 1.1? Mohl bys zkusit nějake diagnostickej SW ve WinXP, co já vím třeba Sandru...?

To Reatogo SDI, těch 280 MB, máš to komprimovaný? Jestli ne, použij NTFS s kompresí! Jinak kromě toho že můžeš použít můj článek ReatogoLite můžeš ještě pluginy (složku Programs) umístit do virtuálního disku (viz. VDK) a nechat ho třeba na flashdisku (nebo na tom hdd, to už je jedno) a ušetříš tím RAM...

Pavel


BIOS jsem nastavoval při instalaci desky, leda by to vypadlo, prověřím. SDI komprimovaný mám, ta velikost je daná již při vytváření SDI loaderem, komprimace jen zařídí, že se tam vleze víc dat. Já jsem ho udělal takto veliký aby reatogo nemuselo čekat 12 s když se disk zaplní. Je to kvůli pokusům a úspoře času při vytváření. Až ukončím laborování, tak samozřejmě budu optimalizovat velikost SDI. RAM nešetřím, mám tam 2 GB :-). Ale pro servisní účely si vyrobím zase jinak optimalizované Reatogo, to dá rozum.

Mám ale jinou pakárnu. Pro případ 1) mi nejde číst bootsector. Normálně funkční interní hdd s WXP corp, system na c: a mkbt mi píše hlášku (spouštěno z příkazové řádky):
Microsoft Windows XP [Verze 5.1.2600]
(C) Copyright 1985-2001 Microsoft Corp.

C:\>mkbt -x -c c: c:\peboot.bin
* Expert mode (-x)
* Copy bootsector mode (-c)
Opening "\\.\C:" (for read) failed (tried 5 times).
Error code 0x20: Proces nemß p°Ýstup k souboru, neboŁ jej prßvý vyu×Ývß jinř proces.

Nevíš, co s tím? Zkoušel jsem i nouzový režim i nouzák s DOS.

2Craft: Už se těším! Díky.


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 11:38
Citace
Já jsem ho udělal takto veliký aby reatogo nemuselo čekat 12 s když se disk zaplní.

To nečeká Reatogo, ale Robocopy :-)

Citace
Error code 0x20: Proces nemß p°Ýstup k souboru, neboŁ jej prßvý vyu×Ývß jinř proces.

Hm, to by mohlo ukazovat na nějakou antivirovou ochranu, ale to co píšeš potom dál... Zkus to udělat ve VMware, tj. nainstalovat WinXP a ten mkbt zkus tam...

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 12:32
Poslal jsem ti peboot.bin mailem, snad to bude fungovat...

Pavel

P.S.: Napiš sem jak ti to dopadlo, jo?


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 12:44
Citace: "Pavel"
Poslal jsem ti peboot.bin mailem, snad to bude fungovat...

Pavel

P.S.: Napiš sem jak ti to dopadlo, jo?

Pravě jsem ho udělal pomocí Reatogo bootnutého z CD. Bylo to jednodušší, než jpátrat po tom, která aplikace k němu přistupuje (už jsem mě l vypnutý antivir, firewall...). Jdu na další experimentování - cílem je dosáhnout funkčnosti dle bodu 1). Zároveň do toho stále ještě řesím problém i integrovanou grafikou Intel 915GM (v jiném threadu), tak mi jde o rychlost bootu, ztrácím tím děsně času. A ve Virtual PC od M$ se zrovna grafická karta ve správci zařízení nezobrazuje :-(.
Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 14:25
Tak finále! Nezkoušel jsem SDI podle návodu na 911 na flashdisk (o tom už je v přípravě návod u vás, což?), ale z ext. hdd to jede (až na ten čas bootu) a z interního disku v součinnosti s normálníma WXP taky. Z toho interního to mám v paměti za 50 sekund! Úkol splněn - dosáhl jsem toho, že rychle nabootuju SDI a pak vypnu disk - ooooooo to lahodné ticho!!!
Pavle, veliké díky, vím, že jsi se tím chtěl zabývat až bude volněji, no aspoň to máš za sebou a já Ti mohl dělat testera :-).
Kajik


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Pavel Úterý, 06.06.2006, 14:39
Citace
Tak finále! Nezkoušel jsem SDI podle návodu na 911 na flashdisk (o tom už je v přípravě návod u vás, což?), ale z ext. hdd to jede (až na ten čas bootu) a z interního disku v součinnosti s normálníma WXP taky.

Gratuluju! Návod o kterým mluvil Craft (a já ho napsal) zatím není o SDI, to bych těžil z něj a z hlavy a nenašli bysme tolik slepejch cest... Takže koukám že ti funguje boot Reatogo jak z interního tak z externího hdd - předpokládám že obojí máš ve variantě SDI, je to tak?

Citace
Z toho interního to mám v paměti za 50 sekund! Úkol splněn - dosáhl jsem toho, že rychle nabootuju SDI a pak vypnu disk - ooooooo to lahodné ticho!!!

To je naprostá pohoda, skvělej čas!

Citace
Pavle, veliké díky, vím, že jsi se tím chtěl zabývat až bude volněji, no aspoň to máš za sebou a já Ti mohl dělat testera .

Děkuji.

Pavel


Název: Lze zavest Reatogo typu SDI z externiho harddisku?
Přispěvatel: Kajik Úterý, 06.06.2006, 15:32
Citace: "Pavel"
Citace
Tak finále! Nezkoušel jsem SDI podle návodu na 911 na flashdisk (o tom už je v přípravě návod u vás, což?), ale z ext. hdd to jede (až na ten čas bootu) a z interního disku v součinnosti s normálníma WXP taky.

Gratuluju! Návod o kterým mluvil Craft (a já ho napsal) zatím není o SDI, to bych těžil z něj a z hlavy a nenašli bysme tolik slepejch cest... Takže koukám že ti funguje boot Reatogo jak z interního tak z externího hdd - předpokládám že obojí máš ve variantě SDI, je to tak?

Citace
Z toho interního to mám v paměti za 50 sekund! Úkol splněn - dosáhl jsem toho, že rychle nabootuju SDI a pak vypnu disk - ooooooo to lahodné ticho!!!

To je naprostá pohoda, skvělej čas!

Citace
Pavle, veliké díky, vím, že jsi se tím chtěl zabývat až bude volněji, no aspoň to máš za sebou a já Ti mohl dělat testera .

Děkuji.

Pavel

Jo, všechno SDI. Jdu trapit tu grafiku (a nesmím zapomenout jít v 17:00 na Václavák :-)).